Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Doresc sa achizitionez aceasta masina si vroiam o parere din punctul de vedere al unui detinator de E70(sau mai multi:) ).

 

Isi merita banii?

 

http://www.autovit.r...-C36032470.html

 

Va multumesc.

 

Nu vad care este situatia taxei de poluare. Atentie ca masina este euro 4 si cuantumul taxei este mare.

Daca ar avea taxa platita si nerecuperata eu zic ca merita banii. M pachet, cu dotari misto. Ce nu imi dau seama din poze este daca si farurile sunt de facelift. Stopurile clar sunt puse ulterior probabil pentru update de look.

Nu te raporta la km ci la cum merge masina. Si daca esti mintit ca are 170-180km si defapt are mult peste cu ce te incalzeste?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Nu vad care este situatia taxei de poluare. Atentie ca masina este euro 4 si cuantumul taxei este mare.

Daca ar avea taxa platita si nerecuperata eu zic ca merita banii. M pachet, cu dotari misto. Ce nu imi dau seama din poze este daca si farurile sunt de facelift. Stopurile clar sunt puse ulterior probabil pentru update de look.

Nu te raporta la km ci la cum merge masina. Si daca esti mintit ca are 170-180km si defapt are mult peste cu ce te incalzeste?

pertinent

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

 

Doresc sa achizitionez aceasta masina si vroiam o parere din punctul de vedere al unui detinator de E70(sau mai multi:) ).

 

Isi merita banii?

 

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C36032470.html

 

Va multumesc.

 

 

Si mai zice lumea ca romanu vrea km putini.

Cum sa dai 18k pe o masina cu 300k km?

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Si mai zice lumea ca romanu vrea km putini.

Cum sa dai 18k pe o masina cu 300k km?

 

Inseamna ca tu te minti pe tine insuti . Toate masinile din 2007 pana in 2010 au 300 000 km minim . Cum sa iei o masina ce a fost minim 70 000 euro cu 18 000 dupa 8 ani? mi se pare pretul normal

Link to comment
Share on other sites

la o durata medie de viata de 10 ani, si in ritmul curent undeva la 400 de mii de kilometrii, e posibil sa fie cam pe "ultimul drum". Imagineaza-ti peste 3 ani, cand ai peste 400 de mii de km facuti cu ea, si vrei sa o vinzi. cred ca 7 -8 mii sa mai scoti pe ea. In concluzie o devalorizare de 10 mii in 3 ani. Oricum o masina nu e o afacere buna, dar asta parca se bate pentru locul 1.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca tu te minti pe tine insuti . Toate masinile din 2007 pana in 2010 au 300 000 km minim . Cum sa iei o masina ce a fost minim 70 000 euro cu 18 000 dupa 8 ani? mi se pare pretul normal

 

Buna asta, ar trebui pusa in lista celor 100+ adevaruri despre BMW: Orice BMW din 2007 pana in 2010 are minim 300k km.

 

Si acum la modul serios, il avem pe FRE are aproape 2 ani cu masina luata de noua si 40k km si ca el sunt alti care merg si mai putin.

Dupa concluzia ta minimul e de vreo 40k/an absolut fals.

Ca idee masina se devalorizeaza f repede, in primul an -20% si asa mai departe.

Edited by r0n1n
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sa NU bateti drumul pentru masina asta: http://olx.ro/oferta/bmw-318is-taxa-platita-dovata-anaf-ID3iynt.html#a1168b3c32

Nu cred ca am vazut vreodata o masina mai darapanata ca asta..

Ia zi boss, ai fost sĂŁ iei cupele? :laugh: CĂŁ din poze ți-ai fi dat seama cĂŁ e numai fum chinuita.

 

Sunt ușor uluit de faptul cĂŁ sunt persoane interesate de Bmw-uri de 1.500 e.

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

mai nebunaticilor.

parerea mea: daca o masina face 30000an in germania e giugiuc, daca face 60000, e ok, daca face 90000+ deja trebe verificata mai amanuntit.

legat de romanul vrea km putini :)))))))))))))))

normal ca vrea, dar vrea sa plateasca si f putin. fapt ce duce catre, rulaj avariat :))

 

vreti masini cu km putini, platiti pretul real. in DE un diesel face min 30000km, iar asta e un diesel care face putini km/an, si nu are pretul chiar mic! daca face de la 50000+ in sus, pretul se ajusteaza destul de rapid in jos. la masini cu 100000/an, pretul este vizibil mic, iar aceste masini, 50-60% ajung la noi, sa speram ca nu mai mult.

 

o zi buna!

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Masina din cele 2 link-uri e aceeasi. Vanduta de un samsar din Ploiesti care a cumparat-o din Bucuresti acum vreo luna la un pret mai mic de la un proprietar. Acum a bagat-o de 2 ori in anunt cu pret si nr de tel diferit. Dar e aceeasi persoana care o vinde.

 

http://www.autovit.ro/bmw-535-C36506776.html

http://www.autovit.ro/bmw-535-C36427070.html

 

Si minte, l-a sunat un prieten si i-a spus ca e de 6 luni masina in tara, adusa din Germania. Si ca el nu tine masinile mai mult de 6 luni, cica acum si-a luat ML nou....haha.

Edited by Andrei_VUV
  • Like 5
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Masina arata bine, in poze, dar dupa poze si descriere mai mult ca sigur se ocupa cu masini si a cumparat-o si vrea sa o vanda mai departe la un pret mai bun sau cine stie...poate omul chiar are nevoie de bani si a spus sa faca si el un anunt mai detaliat si atractiv.

 

Eu zic ca merita vazuta dar verificata bine :D

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina poate merita luata dar nu la pretul ala , are aspectul si motorul unui E60 din 2003 , daca era LCI era alta poveste. Am avut motorul asta pe E60 cu cutie automata , consuma 11-14 in oras si 6-7 exterior, mai bine iei un 530d facelift.

Riscul cel mai mare e cu taxa de inmatriculare , daca si-o recupereaza cel care a platit-o ramai cu ea pe viata , e in jur de 4000 euro taxa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.