Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Din ce observ la ochiometer usa sofer are alta culoare...

 

buna ziua, colegi forumisti !

 

sunt interesat de masina asta...

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320i-sport-coupe-ID7GksMW.html

 

este de ceva timp pe autovit si pretul scade de fiecare data cand anuntul este actualizat.

in decembrie 2016 cerea vreo 12500 euro... acum aste 10700 euro.

pretul este sub pretul pietei cu destul de mult, ce parere aveti ?

 

am bagat seria: E462422 in bimmerworks si masina corespunde.

dar, nu pot verifica istoricul in bmdecode.com (site-ul nu merge)

 

cunoaste cineva masina ???

 

multumesc !

Edited by Stormzor
Link to comment
Share on other sites

buna ziua, colegi forumisti !

 

sunt interesat de masina asta...

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320i-sport-coupe-ID7GksMW.html

 

este de ceva timp pe autovit si pretul scade de fiecare data cand anuntul este actualizat.

in decembrie 2016 cerea vreo 12500 euro... acum aste 10700 euro.

pretul este sub pretul pietei cu destul de mult, ce parere aveti ?

 

am bagat seria: E462422 in bimmerworks si masina corespunde.

dar, nu pot verifica istoricul in bmdecode.com (site-ul nu merge)

 

cunoaste cineva masina ???

 

multumesc !

Daca vrei pot sa o vizualizez eu si sa-i fac un test .Asta in cazul in care esti hotarat sa o cumperi si in prima faza sa om vad eu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

caut de un timp un 750 facelift, dotat, fara interior negru. am gasit asta.

 

ce parere aveti? problema este locul unde se afla masina si adica Pitesti

https://www.autovit....html#1d7d6cddef

 

Masina este adusa de un samsar micut blondin din Pitesti. Este foarte posibil sa o gasesti in targ la vitan. El si nasul lui se ocupa cu masinii.

Eu am vrut sa iau un f10 de la el. Masinile arata foarte bine (interior/exterior). Evita testari amanuntite chiar daca in fata si prin telefon iti va spune ca este total dispus sa mearga oriunde. Modifica km masinii. Cazul meu - masina de care eram interesat avea in bord 174.000 si reali erau 282.000 in urma cu vreo 4 luni de la momentul in care m-am interesat eu.

Daca poti sa treci peste aspectele de mai sus, te intelegi cu el legat de pret. Ofera discount, accepta variante, este flexibil dar in acelasi timp are tupeu de mincinos.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Masina este adusa de un samsar micut blondin din Pitesti. Este foarte posibil sa o gasesti in targ la vitan. El si nasul lui se ocupa cu masinii.

Eu am vrut sa iau un f10 de la el. Masinile arata foarte bine (interior/exterior). Evita testari amanuntite chiar daca in fata si prin telefon iti va spune ca este total dispus sa mearga oriunde. Modifica km masinii. Cazul meu - masina de care eram interesat avea in bord 174.000 si reali erau 282.000 in urma cu vreo 4 luni de la momentul in care m-am interesat eu.

Daca poti sa treci peste aspectele de mai sus, te intelegi cu el legat de pret. Ofera discount, accepta variante, este flexibil dar in acelasi timp are tupeu de mincinos.

Multumesc de info. Pretul parea f bun pentru o masina cu 100k km si super echipata. Omul zice ca masina a apartinut unui director de banca :))) ca director de banca ai masina de servici nu ai nevoie de seria 7 ca masina personala. Iar daca a fost masina de servici ca director de banca faci mai mult de 20k km pe an. Cred ca singura solutie este sa caut direct in DE la un pret cu 10-15% mai mare.

 

Ma gandeam ca si samsari astia aduc masini ok si castiga strict din TVA-ul deturnat. ei prefera sa injumatateasca kilometrajul si gata, au facut banu. Daca tot esti hot, macar sa fie dracu hot destept.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de info. Pretul parea f bun pentru o masina cu 100k km si super echipata. Omul zice ca masina a apartinut unui director de banca :))) ca director de banca ai masina de servici nu ai nevoie de seria 7 ca masina personala. Iar daca a fost masina de servici ca director de banca faci mai mult de 20k km pe an. Cred ca singura solutie este sa caut direct in DE la un pret cu 10-15% mai mare.

 

Ma gandeam ca si samsari astia aduc masini ok si castiga strict din TVA-ul deturnat. ei prefera sa injumatateasca kilometrajul si gata, au facut banu. Daca tot esti hot, macar sa fie dracu hot destept.

 

Apare LACOMIA! Nu mai este suficient doar TVA-ul.

 

Explicati care am primit-o dupa ce i-am zis ca nu sunt km reali a fost : "" AI FI PREA PROST SA CREZI CA MASINA ARE KM AIA DIN BORD"" si "" TU NU TE UITI PE MOBILE SA VEZI LA BANII ASTIA NU GASETI CU KM AIA"" .

 

Evita-l dpmdv!

Ai rabdare ca iti gasesti dar trebui sa cauti cu atentie! 80 % sunt cu defecte ascunse sau manarite.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mai degraba cumpara una adusa de pe licitatii, riscurile sunt muuuuult mai mici la km dati inapoi sau reparatii.

Daca iti confirma ca e de pe licitatii, cere id-ul licitatiei si situl, si gasesti cam toate datele importante despre masina chiar si fara cont.

Iar daca ai nevoie de alte info, sunt sigur ca pe grup sunt colegi cu cont pe Cars, Alcopa, Autorola, etc.

N-are rost sa te complici cu ceva cu km matrasiti si cine stie ce altceva.

Si mai zicea un coleg mai sus - uite-te bine la pret de vanzare masini la aceiasi km/dotari pe mobile.de, fa-ti o medie in cap, si ai in consideratie ca nimeni nu aduce o masina in RO sa o vanda mai ieftin decat a luat-o din Vest :)

 

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza modelul, cred ca totusi ar trebui intrebat vanzatorul daca are factura pt masina pe Romania, si atunci nu te mai intereseaza partea de TVA decat daca vrei sa o cumperi pe firma (si atunci, iar, nu ai cum sa deduci TVA decat daca o cumperi de la firma, nu de la persoana).

Ca multi nu sunt in stare sa dea unde trebuie bifele de pe siturile auto, si asa ajung online anunturi cu optiuni sau conditii care nu reflecta realitatea..

Unde scrie ca e fara tva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.