Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

depinde de ce vrei sa dai coupeul. daca vrei o masina mai noua si mai usor de intretinut, merita.

dar la calitatea materialelor mie mi se pare sub e46 , iar senzatia la volan e clar mai buna in bmw. cred ca merita schimbul si daca esti plictisit de e46 coupe si vrei sa incerci altceva...oricum leonul se va vinde mai repede la noi...motor diesel relativ puternic atrage clientii mai repede decat un 2,5 benzina

 

 

nu vreau neaparat sa dau coupeul, dar as mai incerca si altceva

totusi ma gandesc si la aspectul practic si iau in considerare un schimb si cu bmw berlina sau touring

 

pana acum nu am avut nicio oferta concreta cash, doar schimburi care nu prea ma aranjeaza

 

leonul era o varianta pt masina de oras, cred ca iti faci treaba si extraurban cu ea, are cutie DSG, masina e intretinuta, are carte service/facturi doveditoare, dar puse una langa alta bmw vs leon mi se pare clar avantaj la bmw

Link to comment
Share on other sites

daca tot cauti E92 poti sa iei in calcul masina lui Alexandru83. Macar o vizionare tot merita . Si 325 i manual e cel mai bun compromis actual versus taxe , consum , intretinere :twoup: si de ce nu revanzare. Asta in conditiile in care nu-ti pare mult impozitul la 325 , ma gandesc ca 820 ron e ok pt o persoana care e dispusa sa cheltuie 25 k cu o masina .

 

 

Impozitul e ok, consumul e ok, 23k pt 325i din 2007 fara M-packet in schimb nu mi se pare ok. Nu vreau nici sa negociez pentru ca stiu ca fiind un membru activ al acestui forum omul tine la masina lui si asta i se pare pretul corect. Sunt convins ca e printre cele mai ingrijite din ce e expus pe autovit...dar inca nu ma misc inspre 325i 2007

 

Ma apropii de un rezultat...doamne ajuta sa iasa :))

 

Mircea: nu traiesti din telefoane si masini? da cu ce te ocupi de ai atata TIMP sa faci atatea operatiuni de vanzare...sau daca traiesti din masini si telefoane ce? nu mi se pare nimic rau in asta. atata timp cat omul nu pacaleste pe nimeni cu nimic care e problema?

 

Pe acelasi forum acum cativa ani un prieten cauta un seria 5. L-a cumparat si peste cateva luni intreba de un M6

 

Amuzant e ca in loc sa ii raspunda la intrebari..membrii forumului il luau la rost ca de ce cu cateva luni in urma avea bani doar de un seria 5 si acum are bani de M6..si il luau peste picior cu treaba asta...

Link to comment
Share on other sites

fara M-packet in schimb nu mi se pare ok.

 

Magic Packet e placa celor care cauta nod in papura la o masina . Adica totul e ok dar nu are ..nu stiu ce bara . Sunt care nu au packetul magic si nu au alte optiuni , si atunci se schimba iar placa si tot asa . Succes la cautari man .

Link to comment
Share on other sites

Uite pentru dreptroman, e fresh pe autovit:

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17409136.html

 

Chiar mai e unul la aceasi bani, tot de azi:

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17408354.html

 

a doua... "Descrierea Vehiculului:

 

extra full"

 

nu pachet m, nu automata, nu pilot automat, nu scaune sport... full of shit poate :twoup:

 

s-a mai discutat de 320d cabrio si s-a ajuns la concluzia ca taraie greu... 9.8s 0 - 100. cam slab totusi sa dai 25 mii pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Pe leon s-a pus si tiptronic si dsg,esti cu factura masinii in fata?

 

Exact, am factura fix in fata.

 

Am cautat in toamna Leon 2.0 tdi automat si nici macar unul nu am gasit cu tiptronic, toate aveau DSG.

 

Pe mobile.de toate Leon-urile 2.0 tdi automate au DSG.

 

S-o fi pus si tiptronic dar eu nu am vazut niciun Leon 2.0 tdi cu asa ceva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a doua... "Descrierea Vehiculului:

 

extra full"

 

nu pachet m, nu automata, nu pilot automat, nu scaune sport... full of shit poate :twoup:

 

s-a mai discutat de 320d cabrio si s-a ajuns la concluzia ca taraie greu... 9.8s 0 - 100. cam slab totusi sa dai 25 mii pe ea.

 

vidoq iti dau eu z4 la 19mii dc vrei ... si nu se taraie .... zboara masina :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ai voie sa vinzi masina 2ani.vrei sa te faci samsar?

 

pai dc se castiga bine ... ieri am vandut si un iphone ... iti fac concurenta :twoup:

nu pt mine.

pt dreptroman.

nu ma intereseaza alta masina in momentul de fata. peste circa 1 an va veni z4 35is. pana atunci o tin pe asta.

da si la mine va fi un f10

Link to comment
Share on other sites

E in jur de 1000 euro pachetul M, cu tot cu vopsit cred. Sincer prefer sa iau o masina mai buna la pret decat sa iau una neaparat cu pachet M la un pret mai mare. Orice se poate pune ulterior trebuie luat in calcul, ca doar nu te apuci de schimbat motoare, sunt niste bari, mai poti recupera si bani din vanzarea celor standard, etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.