Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Nu,pentru ca omul era un infect si pus pe teapa ,i am zis sa-mi faca factura pe firma si platesc prin banca,si m a luat cu diverse....care presupun ca nu mai au rost sa le expun

 

Pai pretul pt masina aia e mic, daca va atrag toate ieftiniturile e normal sa nimeriti bijnitari de joasa speta. Texte de genul " recomand testare, masina pentru pretentiosi" :))

si descrierea de mai mare rasul cu pachete exclusive si performance control din copaci.

Edited by cavaliere
Link to comment
Share on other sites

Nu,pentru ca omul era un infect si pus pe teapa ,i am zis sa-mi faca factura pe firma si platesc prin banca,si m a luat cu diverse....care presupun ca nu mai au rost sa le expun

 

 

da' de ce era infect ca vroia banii cash si nu vroia prin transfer bancar?...toata lumea stie sau cei care au cumparat masini de la samsari ca 99% din cei care aduc masini nu-ti vand masina de pe firma lor pe firma ta...se vinde doar catre pf.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Credeti ca merita masina asta 16.400 euro ?(sa presupunem ca totul este in regula.)Am vorbit cu vanzatorul si parea in regula.La prima vedere si masina pare in regula.

 

Numai cand vezi aberatii de gen "Pachet Exclusiv X-Line", care ii lipseste cu desavarsire, iti dai seama ce panarama de om vinde masina aia.

Am observat ca revizia era facuta din 50.000 in 50.000 km.Groaznic de mult.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca nu ai voie sa faci tranzacții cash ce depĂŁșesc 50.000 lei

chiar mi-ar placea sa stiu motivul pentru care ai primit minus.......este adevarat, pentru persoanele fizice limita este 50.000 ron pe zi si persoane juridice 10.000 ron/zi....restul prin banca; acum lasand la o parte ciupelile bancilor prin comisioane, etc, de ce nu ar trebui sa facem tranzactii prin banci?????

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

salut colegi ,postez aici un anunt de evitat http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GiGuZ.html#d485a07908

masina nu e reala model fiind 318 nu 320 cum scrie ,apoi km sunt ireali .Dupa discutia avuta cu proprietarul el raspunde senin pai am pus asa ca toti cauta 320 si vis a vis de km pai toti vor sub 200.000 ?! imi e sila..post-77935-0-28643800-1474375280_thumb.jpg

Totusi este cu 1 AN si 30mii KM mai noua ca a ta SI 3.000e mai ieftina.Sa nu-ti mai fie asa sila!

Edited by akon
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

chiar mi-ar placea sa stiu motivul pentru care ai primit minus.......este adevarat, pentru persoanele fizice limita este 50.000 ron pe zi si persoane juridice 10.000 ron/zi....restul prin banca; acum lasand la o parte ciupelile bancilor prin comisioane, etc, de ce nu ar trebui sa facem tranzactii prin banci?????

Trist e ca multi nu știu ca amenda pentru depășirea plafonului e de 10% din sumă încasată/plătită.

 

PS: ia sa vedem acum cate minusuri adun :))

Edited by coldone
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ma intereseaza acel gen de masina,in schimb nu-i pot inghitii pe cei ca tine care arunca cu pietre in altii,practic l-ai facut pe ala sa-si piarda timpul cu tine pe la telefon,tu nevrand decat sa testezi piata!

Trebuia sa ramai la vanzarile de motorete,la masini nu-ti prea iese!

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

ia cu paine sa-ti cada bine ,nu testez nici o piata m-am saturat de mincinosi tepari care te fac sa faci drumuri degeaba care mint in totalitate in legatura cu starea masinii ,nu fa pe moralistu cu mine stiu cum merg lucrurile si probabil tu tii partea daca ma acuzi pe mine ca "i-am rapit timpul pretios" ,scopul acestui topic poate fi util in cazul in care un om de buna credinta care isi cauta masina sa nu bata drumul degeaba si sa cheltuie anumiti bani .Stai tu linistit ca un telefon nu se compara cu un drum facut degeaba programari la service bani dati degeaba ,inainte sa dai comentarii rautacioase prin alte locuri ,gandeste.. e gratis.
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate crismedias...pentru ca si tu poate ai patit ca mine...2 drumuri in tara dupa ce o verificasem inainte la km si stiam ca sunt ok...descriere "impecabile, fara accident" etc.

 

Cine vrea sa-si vanda masina cred ca are timp sa vb la telefon niste detalii despre masina, mai ales ca sa constatat ca a mintit. Ar merita sa-l sunam toti la 3 noaptea si sa-i uram de bine cand ne amintim de el, astia si taximetristii... viata mea.

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate crismedias...pentru ca si tu poate ai patit ca mine...2 drumuri in tara dupa ce o verificasem inainte la km si stiam ca sunt ok...descriere "impecabile, fara accident" etc.

 

Cine vrea sa-si vanda masina cred ca are timp sa vb la telefon niste detalii despre masina, mai ales ca sa constatat ca a mintit. Ar merita sa-l sunam toti la 3 noaptea si sa-i uram de bine cand ne amintim de el, astia si taximetristii... viata mea.

n-am nimic cu nimeni dar prin simplu fapt ca eu si alti prieteni am facut drumuri prin tara .. (vorbesc in cunostinta de cauza)ce ne-a costat ..zile de concediu cheltuieli motorina sau cazari ..o nimica toata apoi la fata locului sa vezi ce ?ca e vorba despre altceva ca nu sunt alea datele masinii ca printre ele erau si cu accident...n-am fost o secunda off topic sau rau intentionat poate doar unii nu o sa isi piarda o suma de bani pt care au trudit.

nici nu mi-as bate capu sa mai sun as tine minte sa nu mai sun vreodata ,cine vrea sa o vanda e transparent si iti pune la dispozitie informatii corecte nu eronate ,am vazut masini de vanzare pe forum foarte frumoase preturi corecte dar care nu sunt asa cautate ca si chilipirurile de pe alte siteuri

Edited by crismedias
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Site-ul pe care ai verificat aceea masina "bmwvin.co.uk" este fake si arata aiurea km pe acolo! Cel putin la masina mea si alte verificari au aparut aiurea km.

Deci nu induce oameni in eroare, daca vrei istoricul corect vezi aici: "bmwdecoder.com"

 

 

salut colegi ,postez aici un anunt de evitat http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GiGuZ.html#d485a07908

masina nu e reala model fiind 318 nu 320 cum scrie ,apoi km sunt ireali .Dupa discutia avuta cu proprietarul el raspunde senin pai am pus asa ca toti cauta 320 si vis a vis de km pai toti vor sub 200.000 ?! imi e sila..post-77935-0-28643800-1474375280_thumb.jpg

Edited by Stormzor
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Site-ul pe care ai verificat aceea masina "bmwvin.co.uk" este fake si arata aiurea km pe acolo! Cel putin la masina mea si alte verificari au aparut aiurea km.

Deci nu induce oameni in eroare, daca vrei istoricul corect vezi aici: "bmwdecoder.com"

nu mai conteaza pt mine am acordat prea multa atentie deja

Edited by crismedias
Link to comment
Share on other sites

Eu cautand un F31/F30 am constatat ca nu este nici un anunt corect.Toti sunt pusi numai pe fraierit.Cele trei minciuni de baza sunt.

-Anul de fabricatie (cu unul in plus)

-Kilometri sunt trecuti mai putini sau sunt dati inapoi

-Motorizarea

 

De optionale nu mai vorbim ca de alea i-ti dai seama imediat

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu cautand un F31/F30 am constatat ca nu este nici un anunt corect.Toti sunt pusi numai pe fraierit.Cele trei minciuni de baza sunt.

-Anul de fabricatie (cu unul in plus)

-Kilometri sunt trecuti mai putini sau sunt dati inapoi

-Motorizarea

 

De optionale nu mai vorbim ca de alea i-ti dai seama imediat

ai dreptate ,sa sti ca gasesti si corect dar rar ..doresc si eu sa imi cumpar modelu respectiv touring :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=227843963&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&scopeId=C&minMileage=150000&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=5&action=eyeCatcher

Edited by crismedias
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@crismedias,

 

daca tot vrei sa-ti cumperi masina, eu te sfatuiesc sa faci un mic efort si sa te duci tu personal in Germania sa-ti cumperi. :rolleyes:

 

La noi samsarul aduce numai masini obosite si cu km. multi, ca sa iasa pretul cat mai mic.

 

Imi pare rau sa o spun dar tor clientul roman la invatat pe samsar sa dea km. inapoi, deoarece, toti vor masina buna cu dotari cat mai multe si cu KM. putini si pretul foarte mic.

 

Eu toate masinile care le-am luat, am fost in Germania dupa ele, cu istori la zi, le-am luat cu PRETUL mai mare ca la noi in tara, dar retine aspectul, eu la toate masinile cumparate nu am avut probleme cu turbina, motorul, rulmenti, cutie automata, sau alte probleme care se plang colegii pe aici, cu toate ca am luat masina si cu 350.000 km. dar cu intretinere exemplara.

 

Atentie am evitat autohausu-rile de turci, sarbi, arabi. Am luat numai de la autohaus-uri cu patroni nemti.

 

Am un amic care si-a luat un e clase din 2004, din taximetrie, cu 680.000km, iar masina ii merge exemplar si nu consuma ulei. :thumbsup:

 

Romanul trebuie sa treaca de pragul asta de pana in 200.000 km., daca nu va trece, vor fi mereu frustrari ca vai uite cum mi sa dus turbina, ca am probleme cu motorul, ca ce proasta este marca BMW, etc.

 

Asa ca per total, chiar daca am dat mai mult pe o masina adusa de mine, nu am mai pierdut timp, bani si nervi prin service-uri pentru reparatii.

 

Si in afara sunt masini intretinute, sau nu, dar difera pretul. Tu de care crezi ca va aduce samsarul la vanzare?

 

Acum trage tu singur concluzia.

Edited by florin1967
  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@crismedias,

 

daca tot vrei sa-ti cumperi masina, eu te sfatuiesc sa faci un mic efort si sa te duci tu personal in Germania sa-ti cumperi. :rolleyes:

 

La noi samsarul aduce numai masini obosite si cu km. multi, ca sa iasa pretul cat mai mic.

 

Imi pare rau sa o spun dar tor clientul roman la invatat pe samsar sa dea km. inapoi, deoarece, toti vor masina buna cu dotari cat mai multe si cu KM. putini si pretul foarte mic.

 

Eu toate masinile care le-am luat, am fost in Germania dupa ele, cu istori la zi, le-am luat cu PRETUL mai mare ca la noi in tara, dar retine aspectul, eu la toate masinile cumparate nu am avut probleme cu turbina, motorul, rulmenti, cutie automata, sau alte probleme care se plang colegii pe aici, cu toate ca am luat masina si cu 350.000 km. dar cu intretinere exemplara.

 

Atentie am evitat autohausu-rile de turci, sarbi, arabi. Am luat numai de la autohaus-uri cu patroni nemti.

 

Am un amic care si-a luat un e clase din 2004, din taximetrie, cu 680.000km, iar masina ii merge exemplar si nu consuma ulei. :thumbsup:

 

Romanul trebuie sa treaca de pragul asta de pana in 200.000 km., daca nu va trece, vor fi mereu frustrari ca vai uite cum mi sa dus turbina, ca am probleme cu motorul, ca ce proasta este marca BMW, etc.

 

Asa ca per total, chiar daca am dat mai mult pe o masina adusa de mine, nu am mai pierdut timp, bani si nervi prin service-uri pentru reparatii.

 

Si in afara sunt masini intretinute, sau nu, dar difera pretul. Tu de care crezi ca va aduce samsarul la vanzare?

 

Acum trage tu singur concluzia.

sigur voi merge in Germania Florin..si ai mare dreptate in tot ce ai scris ,poti lua o masina la pretul x care e un pret mic ,apar probl distributie ,turbina,etc.in momentul in care tragi linie vezi ca ai bagat cateva mii de euro ,pe primul loc pt mine e intretinerea istoricul si starea masinii la momentul achizitiei ,ca are 230.000 si e din 2014 nu ma deranjeaza deloc :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.