Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Nu, tu vrei un 123d full la pret de 116d chel. Nu o sa gasesti NICIODATA, dar absolut NICIODATA o masina SI intretinuta SI dotata SI cu km in limite decente SI ieftina. Trebuie sa renunti la ceva din lista asta.

La 8000e mai bine iti cauti un 118d euro 5 (2009+) si poate ai nororc sa aibe xenon si navi mica.

Nu iti spun asta ca pe o jignire ci ca sa iti deschid ochii. M-as bucura sa ma contrazici atunci cand iti vei cumpara masina.

Eu am gasit acel model la pret suspect de ieftin. Si bineinteles ca l-as vrea, cine n-ar vrea o asemenea masina. In schimb sunt constient ca daca dau search dupa 123d vad preturi duble sau chiar mai mult de atat.

De pe lista nu vreau sa renunt la nimic, prefer sa urc suma sau sa prind un chilipir. Tot gasesc eu un seria 1 in 8-9-10.000 care sa-mi satisfaca toata lista de dotari obligatorii pe care mi le doresc pe masina.

Cat despre navi, cel mic imi da o tenta de "ieftin". Asta e singurul motiv pt care nu-mi place. Si m-ar tenta sa-l schimb dupa achizitie. Dar din ce-am inteles de banii care i-as da pe navi + adaptoare si ce naiba mai e, modificare cod etc. mai bine ii bag in achizitia masinii de la inceput si gata.

Stiu ce-mi doresc pe masina insa mai am nevoie de o groaza de informatii pentru a face alegerea buna la achizitie. Sau, mai simplu, de un prieten care se ocupa cu asa ceva. In schimb n-am vrut sa apelez la cineva deoarece informatiile acestea ma vor ajuta si pe mine.

Momentan am masina cu care sa ajung la munca. Nu e o necesitate urgenta achizitia aceasta. Tocmai deasta mai pot astepta.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Hai lasa ca toata lumea vrea masina buna, dar cand te suna prima intrebare e " si ultimul pret care e?". Nu conteaza ca are pretul im anunt 14 mii, la prima intrebare ei negociaza la 12 mii. Apoi cabd vin sa o vada, mai negociaza 1 mie. :)) pe de alta parte omul are dreptatea lui, chiar si pe forum au fost destule masini supraevaluate " de pasionat".

Totusi daca ai 8 9 mii , de ce nu mai suplimentezi inca 1 mie 2 si iei ceva ca lumea. Ca oricum orice ai lua trebuie sa ii faci o revizie la ulei si filtre si revizie cutie care inseamna 700 800 euro.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai lasa ca toata lumea vrea masina buna, dar cand te suna prima intrebare e " si ultimul pret care e?". Nu conteaza ca are pretul im anunt 14 mii, la prima intrebare ei negociaza la 12 mii. Apoi cabd vin sa o vada, mai negociaza 1 mie. :)) pe de alta parte omul are dreptatea lui, chiar si pe forum au fost destule masini supraevaluate " de pasionat".

Totusi daca ai 8 9 mii , de ce nu mai suplimentezi inca 1 mie 2 si iei ceva ca lumea. Ca oricum orice ai lua trebuie sa ii faci o revizie la ulei si filtre si revizie cutie care inseamna 700 800 euro.

Tocmai deasta nu as suplimenta. 8.000 pret de achizitie + revizie la care sigur ii gaseste ceva, sa zicem 1.000 = 9.000.

Daca dau 10.000 si o duc la revizie si mai dau 1.000 tot pt ca i-a gasit ceva, ceea ce e imposibil sa nu se intample deja e 11.000.

Nu am de unde sa stiu ca daca suplimentez bugetul si iau ceva calume. Decat sa ajung la un 11-12.000 cand in sfarsit pot sa ma bucur de ea, prefer un pret de achizitie mai mic.

Edited by Costea Mihai
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Caut benzina, pentru ca fac putini km, sub 20.000 pe an.

Nu ma pasioneaza dotarile deloc ci vreau o masina fiabila. Singura mea obsesie sunt scaunele sport, pe care le pot pune ulterior.

Momentan am o Bora ALH, o am de la 45.000 si am ajuns la 138,000 in 8 ani.

Prefer o masina mai veche rulata putin decat una de 2-3 ani cu 200.000 km.

 

Nu vreau sa starnesc polemici, vreau doar sa stiu daca e mult/putin pentru o asemenea masina si daca exista probleme tehnice la care sa ma astept in urmatorii 2-3 ani pentru km astia.

Edited by UHU
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am o rugaminte. Imi puteti spune daca vi se pare ceva anormal cu partea stanga a acestui E46? Vi se pare ca a fost sudata zona aia sau asa e la E46 din fabrica?

 

Multumesc mult.

 

http://autokun.ro/WP_20160916_004.jpg

 

 

Sudata si crĂŁpatĂŁ ,,, ala nu e vreun mastic nu?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tocmai deasta nu as suplimenta. 8.000 pret de achizitie + revizie la care sigur ii gaseste ceva, sa zicem 1.000 = 9.000.

Daca dau 10.000 si o duc la revizie si mai dau 1.000 tot pt ca i-a gasit ceva, ceea ce e imposibil sa nu se intample deja e 11.000.

Nu am de unde sa stiu ca daca suplimentez bugetul si iau ceva calume. Decat sa ajung la un 11-12.000 cand in sfarsit pot sa ma bucur de ea, prefer un pret de achizitie mai mic.

 

Vezi ce iti place din filtrul asta de pe mobile

Link to comment
Share on other sites

De masina asta stiti ceva?

 

http://www.olx.ro/oferta/bmw-320i-nou-0km-19000km-reali-carte-service-taxa-platita-nou-zero-ID6BCIs.html#020f71e638;promoted

KM sunt ireal de putini insa daca ies la verificare e fix ce caut.

Stiu ca e cheala, insa nu e mare avere un interior sport, volan si niste jante.

Ce sa iasa la verificare? Daca a fost doar o data sau de 2 ori in reprez bmw si dupa a facut service in alta parte unde n-au fost inregistrati km...sunt destule cazuri de genul. Plus ca din anunt se cam intelege ca masina nu e vanduta de proprietar. Si e cheala cheala. La banii aia iei si ceva mai nou si dotat sau iti iei alta masina noua fabricatie 2016, nu 2006 !

 

Asta daca tot vrei km putini si masina "noua". Din 2006 in niciun caz nu mai e noua, chit ca are 10/20mii km.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GiE4t.html Km 172 300 km

 

 

Reali:

 

2015-01-08 00:00:00 306,034 km Repair Jobs (20.92 hours) Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2014-08-22 10:10:00 294,987 km Dealer Visit Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2014-04-23 00:00:00 284,432 km Repair Jobs (2.67 hours) Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2013-04-08 00:00:00 267,486 km Repair Jobs (1.75 hours) Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2012-11-16 09:56:00 259,838 km Dealer Visit Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

 

 

bmwdecoder history

 

Cunoaste cineva aceasta masina?

http://autovit.ro/anunt/bmw-x-x5-ID7GivZx.html#643da2f78b

Poate da cineva o mana de ajutor cu o verificare a istoricului?

http://www.bmwdecoder.com/history

py50651-report.pdf

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/an...0-ID7GiE4t.html Km 172 300 km

 

 

Reali:

 

2015-01-08 00:00:00 306,034 km Repair Jobs (20.92 hours) Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2014-08-22 10:10:00 294,987 km Dealer Visit Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2014-04-23 00:00:00 284,432 km Repair Jobs (2.67 hours) Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2013-04-08 00:00:00 267,486 km Repair Jobs (1.75 hours) Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

2012-11-16 09:56:00 259,838 km Dealer Visit Langenhan Eisenach GmbH, Eisenach

 

 

bmwdecoder history

 

 

http://www.bmwdecoder.com/history

 

Imi plac astea:

 

"Limuzina germana culoare neagra in 4 usi, eleganta, interior bej.

 

O masina care cere si impune respect."

 

:)) La astfel de anunturi e de ajuns sa dai peste astfel de "citate" si sa dai next. Nu merita efortul de a arunca 2Euro pe verificare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ba tocmai, ca masina aia o sa se vanda ca nu e "cheala"; iar cel ce o va lua va fi imbarbatat de "tovarasi" ca oricum toate au km dati inapoi, ca e mai important sa fie dotata si daca merge, o pune el pe picioare, ca o masina cu x sute de mii km rulati in germania e vehiculul suprem Edited by Eugen B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Are cineva idee de masina aceasta,a-si vrea sa i vad istoricul ,dar din pacate nu am card,daca este cineva binevoitor,am vorbit cu omul si pare ok,are carte service ,din poze arata bine,maine a-si vrea sa o vad ,si sa nu bat drumul degeaba http://autovit.ro/anunt/bmw-x-x1-ID7GhOiW.html#d8880fe2b6

Am revenit 239000 in 12.2015 ....

Edited by xtremex
Link to comment
Share on other sites

Sudata si crăpată ,,, ala nu e vreun mastic nu?

 

Nu nu. Era asa plasticos/cauciucat. Am vazut ca se pune la BMW in zona aia, dar la asta parea sa fie peste tot si mazgalit rau.

Si vine jos usor daca dai cu degetul pe el.

Edited by trd
Link to comment
Share on other sites

Are cineva idee de masina aceasta,a-si vrea sa i vad istoricul ,dar din pacate nu am card,daca este cineva binevoitor,am vorbit cu omul si pare ok,are carte service ,din poze arata bine,maine a-si vrea sa o vad ,si sa nu bat drumul degeaba http://autovit.ro/anunt/bmw-x-x1-ID7GhOiW.html#d8880fe2b6

Am revenit 239000 in 12.2015 ....

Acesta este istoricul seria wbavp51010vp39889 si numarul la samsar 0726125478

vp39889-report.pdf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Are cineva idee de masina aceasta,a-si vrea sa i vad istoricul ,dar din pacate nu am card,daca este cineva binevoitor,am vorbit cu omul si pare ok,are carte service ,din poze arata bine,maine a-si vrea sa o vad ,si sa nu bat drumul degeaba http://autovit.ro/anunt/bmw-x-x1-ID7GhOiW.html#d8880fe2b6

Am revenit 239000 in 12.2015 ....

 

Numai cand vezi aberatii de gen "Pachet Exclusiv X-Line", care ii lipseste cu desavarsire, iti dai seama ce panarama de om vinde masina aia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.