Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Samsarul de duzina va aduce masini lovite sau cu multi km, le coafeaza si le vinde virgine.

Samsarul adevarat va cumpara minim 4-5 masini de la un dealer si va negocia un pret f bun. Singura varianta sigura este cea in care cumperi o masina sh cu garantie, la restul poti sa ai noroc sa nu schimbi nimic ani de zile sau poti sa ai ghinion si sa schimbi motorul in cateva luni. Aveam salvat in parcare pe mobile un A6 din 2013, 3.0tdi, cu motor schimbat la cca 80.000km..

P.s. samsarii romani mai fac si prostia cu pierdut tva, poti gasi masini ok si aici.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Samsarul de duzina va aduce masini lovite sau cu multi km, le coafeaza si le vinde virgine.

Samsarul adevarat va cumpara minim 4-5 masini de la un dealer si va negocia un pret f bun. Singura varianta sigura este cea in care cumperi o masina sh cu garantie, la restul poti sa ai noroc sa nu schimbi nimic ani de zile sau poti sa ai ghinion si sa schimbi motorul in cateva luni. Aveam salvat in parcare pe mobile un A6 din 2013, 3.0tdi, cu motor schimbat la cca 80.000km..

P.s. samsarii romani mai fac si prostia cu pierdut tva, poti gasi masini ok si aici.

n-am nimic impotriva ultimelor doua metode :D :rolleyes:

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

P.s. samsarii romani mai fac si prostia cu pierdut tva, poti gasi masini ok si aici.

 

Mai exista si putini samsari 'legali' care lucreaza prin firma si platesc impozit si TVA la proft (diferenta dintre pretul cu care vand ei masina si (pretul cu care au cumparat-o plus cheltuieli) ).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Site-ul pe care ai verificat aceea masina "bmwvin.co.uk" este fake si arata aiurea km pe acolo! Cel putin la masina mea si alte verificari au aparut aiurea km.

Deci nu induce oameni in eroare, daca vrei istoricul corect vezi aici: "bmwdecoder.com"

La a mea arata fix km care i-am avut la ultima intrare (filaret)...ciudat.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Asta ma pune pe ganduri.

2009 - 2015 ... 40.000 km

2015 - 2016 ... 45.000 km

 

Ultima intrare in service acum cateva zile, la kilometri pe care ii are acum masina in bord. Doar dealer visit, fara nicio reparatie.

Iar revizia si lucrarile de care poveste el la 142.000 km nu apar nicaieri.

Link to comment
Share on other sites

Probabil are 3-4 sute de mii,vezi ca interior e tapitat,din fabrica avea stofa si probabil nici proprietar nu e!

Faza cu 2008 sa fim seriosi e produsa pe 16oct si probabil a mai trecut o luna pana s-a inmatriculat,aia conteaza la o masina de 8-9 ani?

Edited by akon
Link to comment
Share on other sites

Probabil are 3-4 sute de mii,vezi ca interior e tapitat,din fabrica avea stofa si probabil nici proprietar nu e!

Faza cu 2008 sa fim seriosi e produsa pe 16oct si probabil a mai trecut o luna pana s-a inmatriculat,aia conteaza la o masina de 8-9 ani?

 

Multumesc mult baieti, mi a trecut si ultima urma de indoiala daca sa sun sau nu pentru masina.

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu nr tapiterului :)

Nu stiu daca esti ironic sau nu dar tapiteria nu este de fabrica deoarece cusatura de fabrica este pe interior la marginea scaunelor,la asta se vede ata pe exterior in margine.Pe exterior este doar la scaunele sport.

Suna-l si intreaba-l de tapiter.

Edited by akon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Doamne fereste.

 

Ce e asa greu de crezut ca cineva ar plati sa imbrace un interior in piele? Un interior de fabrica de piele in stare impecabila oricum e greu de gasit si e mai scump. Nu vorbim de interioare de e46 cu 200 de euro inclusiv fetele de usi. Banuiesc ca un interior de f10 e scumpisor.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt tare curios cine a cumparat o masina de un an vechime cu 3000km pe bord si de ce au fost dati inapoi 20.000km

Nu vad nici o logica in ambele cazuri.

 

Masina a mai fost la vanzare acum ceva timp si tot nu s-a vandut. Multumesc pt info si mie mi s-a parut ciudat istoricul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.