Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Doamne! As da oricand E39 pe "vechitura" asta! Masinile M au ceva special. Chiar si dupa 22 ani, uite ce reactii starneste pe aceeasi pagina cu E36 decapotat custom, seria 7, E90-uri, E46 coupe foarte misto de altfel, Passat CC...

 

superba masina , pacat ca e pe bulgaria, la pretul care-l cere e mult prea scumpa

Link to comment
Share on other sites

Toate e46 sunt eur3. cel putin 320d, 318/316 benzina;

Poate la alea din 98 sa fie o mica sansa de eur2 dar ma foarte indoiesc.

 

pe de alta parte nu stiu de ce ar da cineva 3700+taxa pe un e46. La 4500 iei pe benzina in stare ok iar daca vrei neaparat diesel gasesti la 5000 lejer.

Cele vechi au rugina in multe locuri(mici puncte, nu neaparat ceva grav), greu de gasit una f ok la tabla.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Toate e46 sunt eur3. cel putin 320d, 318/316 benzina;

Poate la alea din 98 sa fie o mica sansa de eur2 dar ma foarte indoiesc.

 

pe de alta parte nu stiu de ce ar da cineva 3700+taxa pe un e46. La 4500 iei pe benzina in stare ok iar daca vrei neaparat diesel gasesti la 5000 lejer.

Cele vechi au rugina in multe locuri(mici puncte, nu neaparat ceva grav), greu de gasit una f ok la tabla.

316/318i benzina dupa 2002 (cred ca sunt si cateva 2001 dar facelift) sunt euro 4, dieselul pana in in nu stiu ce luna 2004 e euro 3,

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Doi habarnisti, sa zicem posesori de BMW, doar de dragul numelui.

 

Acel E36 este mai rar si mai apreciat decat al vostru E46/E90 trancotar.

 

Este fabricat de Baur pe o platforma de E36 in 4 usi.

=))

Am ferrari. Stau la caterinca pe forum eu,cunoscatorule!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu am asa ceva, dar masina este adusa din 2004 in tara.Tot 316i din 06/99/

Eu banuiesc ca la vremea aia cel care a adus-o a dat ceva spaga sa o scoata euro4 sa ii iasa mai mici taxele ce se plateau la vremea aia. Si sunt sigur ca spaga mergea bine rau la vremea aia.

 

In momentul de fata toate 316/318i NFL ies euro3. Tu ai adus-o cumva recent? Chiar sunt curios de subiectul asta;

Eu nu o am inscrisa inca pe mine si ca sa o inscriu trb sa platesc taxa(pt e4 din 99 e mica,~200). Pentru a plati taxa trebuie sa imi treaca emisiile. Chiar imi e un pic frica sa nu se prinda aia ca e trecuta euro4 aiurea si sa mi o treaca eur3.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

am fost eu la rar sa imi treaca noxele in carte. nu au nici o treaba cu masina nu ii baga sonda pe teava de esapament. Se uita doar in valorile din niste cataloage sau la valorile de la producator. Deci se face doar o trecere ''teoretica'' nu si ''practica''. Te duci cu cartea si iti scriu in ea noxele. de ex la mine pt un 530 diesel au trecut 189 gCO2, exact cat este si in cataloagele producatorului. Nu i-au facut nici un test de noxe, ca acela care se face cand faci itp. Masina a stat in parcare. Deci cei care nu sunteti siguri de ce euro aveti (euro3/euro4) o sa se ia dupa seria masinii si o sa caute in datele oficiale.... Cel putin asa a fost la mine.... Nu bag mana in foc ca asa se face peste tot.

 

m-a costat 50 lei.

Edited by rachiu_03
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic...Daca dai o cautare pe mobile.de gasesti destule E46 316i nfl Euro4

Este tehnica vanzatorilor sa mai bifeze ceva in plus ca sa aparĂŁ maĂâ˘inile in rezultatele cautarilor. La maĂâ˘inile mai vechi trebuie sa aveĂâşi mare grija cu treaba asta, ca nu tot ce spun vanzatorii acolo este adevĂŁrat in totalitate.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prezentarea e ok, in afara da kilometrii mincinosi, probabil la ora asta a si vandut-o, sau l-au sunat o gramada de clienti, el fiind un samsar care a trecut la un alt nivel de marketing (canal youtube de promovare). Am vazut ca are si pensiune, pizzerie, firma de inchirieri masini, plus samsareala, deci e un evazionist de succes....

"km 100 % reali", ar trebui facut ceva, ca pe autovit nu gasesti aproape nici o masina la mai mult de 300000 de kilometrii, poate sa fie si din '95.

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Ce prezentare....cred ca a repetat de 100 de ori expresia "dupa cum vedeti".....are limbajul limitat si ticuri verbale....asta trecand peste faptul ca parca a descoperit apa calda si roata....iti arata ca are 3 lampi de iluminat interior....cea mai sigura masina, deschidere din telecomanda (texte vechi de 10 ani), viteza 260 km/h(numai cand eram noi copii de 5 ani si mai vedeam o cobra sau rechin si vedeam scris in bord 220 credeam ca atat si prinde)....vrajeala ieftina, dar probabil ca o sa isi gaseasca fraieri sa puna botul ...ce ma surprinde este omisiunea de a mentiona ca masina consuma 5 extraurban si 6,5 urban...ar probabil asta e fraza pastrata pentru vizionare:)....si oricum el e ala mai tanar care stie sa vorbeasca mai cursiv din grupul lor si ii iese si lui de o ciorba la vanzare.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ce prezentare....cred ca a repetat de 100 de ori expresia "dupa cum vedeti".....are limbajul limitat si ticuri verbale....asta trecand peste faptul ca parca a descoperit apa calda si roata....iti arata ca are 3 lampi de iluminat interior....cea mai sigura masina, deschidere din telecomanda (texte vechi de 10 ani), viteza 260 km/h(numai cand eram noi copii de 5 ani si mai vedeam o cobra sau rechin si vedeam scris in bord 220 credeam ca atat si prinde)....vrajeala ieftina, dar probabil ca o sa isi gaseasca fraieri sa puna botul ...ce ma surprinde este omisiunea de a mentiona ca masina consuma 5 extraurban si 6,5 urban...ar probabil asta e fraza pastrata pentru vizionare:)....si oricum el e ala mai tanar care stie sa vorbeasca mai cursiv din grupul lor si ii iese si lui de o ciorba la vanzare.

 

+1

 

Este foarte corect ce spui!

Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

Funny, si-a facut prezentare si pe youtube.

 

 

 

mor de ras , a trecut rapid cand a ajuns la bara spate revopsita in o nuanta mai inchisa si portbagajul care sta stramb in stanga :))) Se vede la inceputul filmarii . In fine el e cu mot clar .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.