Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

In pricipiu m-as feri de masinile de BR, sunt rupte de realitate cel putin pe partea de intretinere(nu zic ca nu mai sunt si exceptii, dar in general sunt o multime dintr-astia care pana acum un an au avut caruta cu cal, iar acum dupa ce si-au trimis nevestele la munca au sarit direct in BEMVEU :) , )asa din poze masina pare draguta si dotata, daca e si te duci sa o vezi iti recomand o verificare amanuntita

Link to comment
Share on other sites

In pricipiu m-as feri de masinile de BR, sunt rupte de realitate cel putin pe partea de intretinere(nu zic ca nu mai sunt si exceptii, dar in general sunt o multime dintr-astia care pana acum un an au avut caruta cu cal, iar acum dupa ce si-au trimis nevestele la munca au sarit direct in BEMVEU :) , )asa din poze masina pare draguta si dotata, daca e si te duci sa o vezi iti recomand o verificare amanuntita

Stai linistit ca nici la galati nu e diferit. Dintre toti prietenii mei, nu stiu unul sa nu isi intretina masina corespunzator.

 

Daca e sa o dam pe fata, galatiul e in moldova si braila in muntenia... Si stii ce se zice despre moldovence :)

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca nici la galati nu e diferit. Dintre toti prietenii mei, nu stiu unul sa nu isi intretina masina corespunzator.

 

Daca e sa o dam pe fata, galatiul e in moldova si braila in muntenia... Si stii ce se zice despre moldovence :)\

 

Ca sunt ca nucile, se coc in Moldova si se sparg in Bucuresti :))

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C27783995.html

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-320-C27817751.html. L-am sunat si am cerut VIN-ul, iar el mi-a zis ca daca toti care suna ar cere VIN-ul...”unde am ajunge”. Am intrebat si de km si mi-a zis ca nu stie exact,(cred ca nu era hotarat cati km sa ii puna)ca ar avea cam 143000...sau 145000. Mie masina mi s-a parut ca arata bine dar dupa ce am vb cu proprietarul.... am renuntat!
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de masina asta: http://www.autovit.r...C27817751.html. L-am sunat si am cerut VIN-ul, iar el mi-a zis ca daca toti care suna ar cere VIN-ul...”unde am ajunge”. Am intrebat si de km si mi-a zis ca nu stie exact,(cred ca nu era hotarat cati km sa ii puna)ca ar avea cam 143000...sau 145000. Mie masina mi s-a parut ca arata bine dar dupa ce am vb cu proprietarul.... am renuntat!

 

 

Mie, nu imi merge linku.

Link to comment
Share on other sites

Inca un exemplu de masini "ajustate": In Franta ~150 000 km, cauciucuri de iarna + vara, ceva imperfectiuni (bancheta patata):

http://www.estencheres.fr/index.php?lang=en&app=front&pag=details&vid=400&cid=340267

 

In Romania stare impecabila, gume de vara si 6x xxx km :).

link cu aceeasi masina in Romania?

Edited by alex 83
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca deja la banii astia nu prea ai ce pretentii sa ai. Macar sa mearga bine, sa nu aiba rugina (multa, ca puncte de rugina sigur trebuie sa aiba), sa nu fie stramba, sa fie motorul in mintile ei sa ii mearga cat mai multe din dotari si cam asta e.

Dar mi se pare un pic sub pretul pietei asa ca verifica-o sa nu aiba ceva mai important pe la motor/cutie lovita grav etc.

Sau poate n are taxa platita de e asa ieftina.

 

Gasesti mai valabile pe la 3500-3800 daca vrei diesel sau daca vrei benzina 316/318/320 ar trebui sa gasesti pe la 3000-3200 destul de ok.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Passatul dat inapoi iar la greu.

 

Asa ca atentie la dealerul:

 

Pana la urma 150 000 km nu sunt exagerati pt. Vest si pt. un Passat 08.2010 (MY2011). Din pacate romanii vor masini sub 100 000 si dilarii se conformeaza. Ce e nasol in toata situatia asta este ca nu stii cat au avut masinile real, cel putin eu unul nu cred ce e in bord si daca vad o masina la 150 000 km in ro fug de ea ca banui ca are dublu si e posibil ca acei km sa fie pe bune (probabil 10-20% din cazurile de pe autovit). Am pus exemplul cu passatul pentru ca sunt in cautare de un asa exemplar dar cu motorizare decenta 2.0 140cp. Daca avea motorul asta il luam :).

Link to comment
Share on other sites

mama, da astia sunt nenorociti rau de tot....puteau sa le dea si ei la un 100 k macar da nu in halu asta...

 

Inca un exemplu de masini "ajustate": In Franta ~150 000 km, cauciucuri de iarna + vara, ceva imperfectiuni (bancheta patata):

http://www.estencher...=400&cid=340267

 

In Romania stare impecabila, gume de vara si 6x xxx km :).

 

ce ziceti ce de poze au facut aia din franta? cu absolut toate detaliile :o....asa da

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.