Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Sunt un pic confuz, daca o masina are power reduction, ea ce putere are real? Se poate elimina optiunea asta ? CUm? :D

 

Motorul n47 e peobabil cel mai bine vandut pe toate seria 3 LCI, e vandut si pe seria 5 - deci toate pot fi afectate de problema cu distributia / lantul? Mi se pare o palma serioasa data peste BMW care se credea a avea cel mai bun diesel din clasa.

mergi la o reprezentanta bmw si iti pot scoate power reduction

Link to comment
Share on other sites

Cred ca glumesti, cu ce e mai dotat, ca are niste scaune sport de stofa? Ia in calcul cat de usor poti schimba doua scaune, si cat de greu ar fi sa montezi o navigatie mare.

 

Nu mai discutam de diferenta de 5 ani intre cele doua masini. Una e din 2005 si cealalta din 2010.

Si daca mi-ai da tu bani tot nu as pune pe ea navigatie.

Pentru unii, sa stii ca unele dotari sunt in plus, asa cum pentru mine navigatia este degeaba.

Prefer ca masina mea sa fie buna la motor, transmisie si caroserie, decat sa aiba dotari gen navigatie si alte brizbrizuri care sa ma tina neatent la volan.

Preferam un sistem audio Logic 7, dar nu ma plang nici de cel Hi-Fi.

 

Eu unul stiu ce vreau de la o masina, deci pentru mine navigatia ar fi in plus si nu mi-ar placea s-o am.

Prefer alte jucarii pe ea decat o navigatie.

Are trapa care este de 1000 de ori mai interesanta decat navigatia. Si la trapa chiar nu ai cum sa faci retrofit.

 

Plus de asta motorul este mai teapan decat generatiile noi si am si componente mai rezistente cum ar fi de ex. turbina.

Nu incerca sa ma contrazici pentru ca ti-am scris mai sus " stiu ce vreau de la o masina".

 

P.S.: E90-ul ala este facut facelift pe casco.

Nu mai este un secret ca multi isi upgradeaza BMW-urile pe casco facand manarii cu agentii.

 

P.S.2: Nu fac reclama masinii, ci evidentiez anumite lucruri.

Cumparati de unde doriti si de unde credeti ca este bine.

Edited by MihaiMAN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o la vanzare si in urma cu aproximativ un an. Nu este sigur 2008. Din septembrie 2007, motorul de 2 litri a trecut de la 163 la 177 cp.

 

Dupa caroserie ar trebui sa fie 2009, iar motorul 177 cp. O fi fost facut detuning.

 

PY64385, asta este vin'ul, este 2007, luna ianuarie, a scos adeverinta de la ANAF ca este platita taxa si nu este recuperata, dar nu inteleg DE CE A SCOS DEJA FISCAL?

Daca nu o vinde in 30 de zile?De ce a facut upgrade?Datorita estetici?

Link to comment
Share on other sites

asta cu "navigatia e in plus" e un ciorchine de struguri tare acrii...

Ai nimerit-o...NOT!

 

Daca eu nu am nevoie de asa ceva, de ce crezi ca as tanji dupa ea?

Nu mai explic de ce si cum.

 

Mie personal nu imi place navigatia si pentru mine nu este importanta.

Altora le-o placea, dar mie nu.

Avem idei diferite depre ce si cum trebuie sa fie o masina.

 

Eu vreau de la o masina suspensie ferma, scaune sport, volan sport, trapa si sunet audio cel putin decent, astea pe langa motor. Neaparat manuala.

 

Restul sunt in plus!

Pentru a pune trapa trebuie sa schimbi plafonul, deci necesita investitii.

 

Si nu incerca mai sa faci pe psihologul. Nu m-ai nimerit in caracterizarea cu "strugurii-s acrii".

Ca inginer, am alte pretentii de la o masina. Nu vreau sa mi se aprinda becuri sub manerele usilor cand deschid masina, asa cum multora le ia ochii aceasta obtiune.

 

Salut!

 

P.S.: Si ca sa iti arat ca te inseli in ceea ce ma priveste, pe langa motocicleta sper sa am bani sa imi iau ASTA (un exemplu)

Este masina ideala pentru Romania.

 

De ce a facut upgrade?Datorita estetici?

Pentru aspect si pentru o vanzare rapida.

Si in plus, nu il costa nimic decat casco pe care oricum il facea, probabil.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Indiferent ce ai zice, o diferenta de 5 ani intre masini este enorma. Si un E60 din 2004 seamana cu un E60 din 2009, dar totusi nu e nici la acelasi pret si nici aceeasi calitate.

Doar scoteam in evidenta anumite lucruri legate de dotari.

Nu ma leg de pret.

 

Eu cand am cumparat masina actuala m-am uitat 3 luni de zile pe net.

Am invatat ca ce este bun se gaseste foarte greu.

Nu mai urmaresc autovit-ul de mult pentru ca aproape toate anunturile sunt de la oameni care fac o afacere din asta, deci interesul lor este sa scoata bani cu investitii minime.

As posta zilnic masini ce le stiu cu probleme, dar imi "racesc gura de pomana" pentru ca oricum cineva le va cumpara la un moment dat.

 

Salut WLF!

Edited by MihaiMAN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sunt foarte curios care ati alege-o :

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320-318d-dpf-aut-m-sportpaket-leder-beige-naviprof-laatzen/173910805.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=M&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&interiorColors=BEIGE&interiorColors=GREY&interiorColors=BROWN&minConstructionYear=2009&maxConstructionYear=2009&tabNumber=1

 

sau :

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320-d-177cv-touring-futura-nuovo-mod-restyling-quinzano-d-oglio-bs/174388369.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=M&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&interiorColors=BEIGE&interiorColors=GREY&interiorColors=BROWN&minConstructionYear=2009&maxConstructionYear=2009&tabNumber=1

 

au cam acelasi pret, da una are 100.000 km mai putin, in schimb cealalta navi, piele, si normal Mpack int-ext si automata. si remap :))

 

http://www.autovit.r...-C27833824.html

Lasand la o parte expresia "full option" , nu e cam ieftina ?!?

 

mie unu l imi place numarul. spune multe

Link to comment
Share on other sites

sunt foarte curios care ati alege-o :

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320-318d-dpf-aut-m-sportpaket-leder-beige-naviprof-laatzen/173910805.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=M&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&interiorColors=BEIGE&interiorColors=GREY&interiorColors=BROWN&minConstructionYear=2009&maxConstructionYear=2009&tabNumber=1

 

sau :

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320-d-177cv-touring-futura-nuovo-mod-restyling-quinzano-d-oglio-bs/174388369.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=M&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&interiorColors=BEIGE&interiorColors=GREY&interiorColors=BROWN&minConstructionYear=2009&maxConstructionYear=2009&tabNumber=1

 

au cam acelasi pret, da una are 100.000 km mai putin, in schimb cealalta navi, piele, si normal Mpack int-ext si automata. si remap :))

 

 

 

mie unu l imi place numarul. spune multe

Pai aia cu mai putini km e din Italia, asa ca nu as fi asa sigur de numarul kilometrilor....

Iar consumul ala futurist nu cred ca e adevarat.

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Autobaselli este un vanzator serios , nu se complica cu falsificarea kilometrilor . Am luat de la ei 2 masini si au fost foarte seriosi . Singurul defect daca pot spune asa este faptul ca platesc putin pentru masinile care le iau la schimb .

 

iau masini la schimb daca iti iei de la ei alta ?

Link to comment
Share on other sites

Si daca mi-ai da tu bani tot nu as pune pe ea navigatie.

Pentru unii, sa stii ca unele dotari sunt in plus, asa cum pentru mine navigatia este degeaba.

Prefer ca masina mea sa fie buna la motor, transmisie si caroserie, decat sa aiba dotari gen navigatie si alte brizbrizuri care sa ma tina neatent la volan.

Preferam un sistem audio Logic 7, dar nu ma plang nici de cel Hi-Fi.

 

Eu unul stiu ce vreau de la o masina, deci pentru mine navigatia ar fi in plus si nu mi-ar placea s-o am.

Prefer alte jucarii pe ea decat o navigatie.

Are trapa care este de 1000 de ori mai interesanta decat navigatia. Si la trapa chiar nu ai cum sa faci retrofit.

 

Plus de asta motorul este mai teapan decat generatiile noi si am si componente mai rezistente cum ar fi de ex. turbina.

Nu incerca sa ma contrazici pentru ca ti-am scris mai sus " stiu ce vreau de la o masina".

 

P.S.: E90-ul ala este facut facelift pe casco.

Nu mai este un secret ca multi isi upgradeaza BMW-urile pe casco facand manarii cu agentii.

 

P.S.2: Nu fac reclama masinii, ci evidentiez anumite lucruri.

Cumparati de unde doriti si de unde credeti ca este bine.

Sincer sa fiu si eu pe masina mea am trapa, iar prima oara cand am mers cu trapa deschisa m-a tras un curent de toate zilele, de m-au durut urechile o saptamana, asa ca nu mi se pare a fi trapa o necesitate, cel putin pentru mine. In schimb, navigatia in primul rand da o alta nota masinii, iar in al doilea rand pentru mine este chiar o necesitate.

Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu si eu pe masina mea am trapa, iar prima oara cand am mers cu trapa deschisa m-a tras un curent de toate zilele

Si m-am dorit o masina cu trapa. Cand am avut, rar mergeam cu ea deschisa, din cauza ca nu suport soarele pe cap :)

Cu curent nu am avut probleme, nu se simtea. Depinde si de masina probabil.

Si totusi as mai vrea trapa la masina.

Edited by bartro2
Link to comment
Share on other sites

Cine este interesat de un chilipir, eventual vreun samsar, sa o vanda mai scump:

http://www.autovit.ro/toyota-avensis-C27514888.html

Iar LCI la banii astia (din 2009) nu am mai vazut pe Autovit, chiar daca e cheala...

http://www.autovit.ro/bmw-320-C27898881.html

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.