Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Oare cati KM ar putea avea Fordul asta?

http://www.autovit.ro/ford-mondeo-C27775700.html

 

Sunt in cautare de masina de familie E5 (din motive de taxa / timbru) insa la ford e cam greu de verificat istoricul pentru ca nu se tine ca la VW daca s-a servisat in sistem (desi ar trebui din moment ce a fost in granatie).

 

Ma mai uit dupa Insignia si Passat, toate break.

Link to comment
Share on other sites

Oare cati KM ar putea avea Fordul asta?

http://www.autovit.ro/ford-mondeo-C27775700.html

 

Sunt in cautare de masina de familie E5 (din motive de taxa / timbru) insa la ford e cam greu de verificat istoricul pentru ca nu se tine ca la VW daca s-a servisat in sistem (desi ar trebui din moment ce a fost in granatie).

 

Ma mai uit dupa Insignia si Passat, toate break.

Vezi ca sunt cateva E91 Break la preturi mici aprox 9000euro)pe autovit.

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa-mi iau si eu motorizarea asta dar multi mi-au spus ca nu merita si se strica valvetronicul :)

Eu caut motorizarea asta (coupe sau sedan), dar sunt foarte putine! Tot samsaru': diesel-diesel!..

Totusi cel postat de tine mi se pare ca este suspect de ieftin.

De ce nu ar merita? Mie mi se pare o foarte buna motorizare pe benzina, in limita a 2l, si fara turbo. Nu stiu sa fie renumite pentru probleme aceste motoare..

Link to comment
Share on other sites

Eu caut motorizarea asta (coupe sau sedan), dar sunt foarte putine! Tot samsaru': diesel-diesel!..

Totusi cel postat de tine mi se pare ca este suspect de ieftin.

De ce nu ar merita? Mie mi se pare o foarte buna motorizare pe benzina, in limita a 2l, si fara turbo. Nu stiu sa fie renumite pentru probleme aceste motoare..

Corect. Si mie mi se pare foarte ieftina.

Eu sunt de conceptia ca in ORICE masina second cumparata tot trebuie investit un minim de 1000e.

Ideea era daca a vazut careva masina live.

Link to comment
Share on other sites

http://cautare.mobil...ro&pageNumber=1

 

Dupa cateva conversatii am a greeat pretul 13000, si cer cateva sfaturi din partea voastra.

Scaunele fata sunt uzate sau doar creaza impresia asta lumina??

 

daca a lasat 800 in telefon, tu ce crezi,..e cazan sau nu?

 

 

ah,..mai e si de-al nostru,..pff

Edited by sbircris
Link to comment
Share on other sites

Eu in locul tau as cauta numai masina Euro 5.

 

Pai de banii de timbru, cred ca poti sa iei o masina cu 1k mai scumpa, dar la care timbrul e 100 euro.

 

Da, la Passatul ala ar fi 1500 euro timbrul nou. Iar daca ar fi Euro 5, ar fi vreo 200 euro.

 

Deci poti sa iei o masina cu 1300 euro mai scumpa.

Link to comment
Share on other sites

subscriu. din autohus si-a luat si un tovaras de-al meu un a4 acu cativa ani. sunt foarte corecti, de asta si au preturi un pic mai mari, pt ca masinile lor chiar sunt alea din anunt, cu km aia. le verifica complet inainte sa le ia la ei in curte si dupaia cand o cumperi iti da istoricu cu ce a avut si ce s-a schimbat de cand au luat-o ei, inclusiv zgarieturi daca a avut.
Link to comment
Share on other sites

Aveti idee Laguna cum sta la fiabilitate? E la fel ca Laguna 2 ca stiu ca aia se strica in fiecare zi.

http://www.aci.autovit.ro/renault-laguna-C27800053.html

 

Stiu ca motoarele astea sunt destul de OK, mandria reno-ului, pe lant, insa consuma mult, aproape cat o benzinara. Oricum exemplarul de mai sus este Euro 5, are doua seturi de jante si daca e in stare OK poate fi o optiune buna pentru un break de familie - ceea ce si caut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.