Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Si descrierea epica pe ziua de azi:

 

 

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anuntu...bo-9936719.html

 

coleg de forum daca nu ma insel...

da,dar masina e foarte frumoasa si chiar este dotata.

 

daca masina e dotata nu inseamna ca e sf .Dar samsareala asta intra in sange nu ai cum sa eviti anumite cuvinte . Intretinuta la sange ..si pupata pe sfarcuri zi de zi.

Link to comment
Share on other sites

Referitor la anunt.. nu vad care este problema..???

 

Descrierea REFELECTA EXACT starea masinii fara nici cea mai mica exagerare !

Tocmai din aceasta cauza am evitat o astfel de descriere pe forum... dar vad k tot sunt unii carcotasi :twoup:

 

Dar stiti vorba aceea..."Cand Vulpea nu ajunge la struguri... zice ca sunt acrii"

Link to comment
Share on other sites

Referitor la anunt.. nu vad care este problema..???

 

Descrierea REFELECTA EXACT starea masinii fara nici cea mai mica exagerare !

Tocmai din aceasta cauza am evitat o astfel de descriere pe forum... dar vad k tot sunt unii carcotasi :)

 

Dar stiti vorba aceea..."Cand Vulpea nu ajunge la struguri... zice ca sunt acrii"

Stai linistit ca oricum masina daca e ok si ai toate actele ca sa dovedesti ce ai afirmat in anunt,vorbeste de la sine.E o masina misto..La cate ai pus pe forum pana acu' la vanzare asta e de departe cea mai apropiata descrierii.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am zis ca masina nu ar fi "corecta". M-a amuzat in special partea cu "pe bancheta din spate nu a stat nimeni". Nici daca era masina in familie nu as fi avut cum sa spun asa ceva, in special tu care te ocupi cu masini... cum a zis cineva mai sus, termeni de samsareala care nu stiu cat de mult ajuta. Cat despre vulpe si struguri... sa iti dea Dumnezeu cel mai mare castig la loto, eu nu am fost si nici nu o sa fiu invidios vreodata pe cineva :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Referitor la anunt.. nu vad care este problema..???

 

Descrierea REFELECTA EXACT starea masinii fara nici cea mai mica exagerare !

Tocmai din aceasta cauza am evitat o astfel de descriere pe forum... dar vad k tot sunt unii carcotasi :twoup:

 

Dar stiti vorba aceea..."Cand Vulpea nu ajunge la struguri... zice ca sunt acrii"

 

 

Mor cand ii aud pe astia cu invidia. Daca ii zici unuia ceva, repede dom`ne, esti invidios pe el :)) Asta mi se pare o chestie de prost gust (ca sa nu zic de tigan)... cand iti reproseaza unu ceva tu zici ca e invidios.

 

iar descrierea e exagerata anyway. cum sa zici ca o masina din 2007 (ca de atunci sigur) are cutie "Joystick seria 7 modelul NOU 2009"si motor de x6 [este acelasi motor, dar nu a fost lansat in 2009 ca sa poti spune asta]?

ca sa nu mai zic de starea NOUA NOUA NOUA.

aia e starea unei masini cand a iesit pe poarta fabricii, nu dupa 70 000 km si 3 ani.

 

si stiu, nu`mi mai zice.... sunt invidios!

Link to comment
Share on other sites

Interiorul nu e stock,partea inferioara a bordului e alba deci a avut tapiserie alba,de piele sau nu.

 

pai atunci nu ar fi trebuit sa fie si fetele de usi culoare deschisa?

 

Da, masina e foarte suspecta, cine stie ce istoric zbuciumat are....exista chiar sanse sa fi fost cu volan pe dreapta...

 

aceiasi parere o am si eu, ala nu seamana a interior de coupe, probabil deaceea consola cu cotiera e alcatuita din 2 bucati diferite

Link to comment
Share on other sites

Are cineva idee care e faza cu individul asta: http://www.auto.ro/bmw-320/765668.html ?

Are numai anunturi false, cu masini f bune la preturi mici. Anuntul lui e copiat de aici: http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=bs2ysfymv3ks , insa daca suni iti zice ca masina s-a vandut, dar ca poate el aduce alta la fel, sa-i lasi datele ca te va contacta ... da' de unde.

 

Care e faza? ca nu ma prind. Ce avantaj are daca posteaza numai anunturi false? (probabil vrea sa agate fraieri care sa-i dea avans ca sa-i aduca o masina "identica", cam asta era procedura din cate mi-a explicat el la telefon cand am vb o data)

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C16904331.html

 

12 mii de vizualizari si nu s-a dat. Si daca il dezmembreaza ia banii aia, sa dea jos tot de pe el si sa il vanda chel.

 

si apoi cine il mai cumpara !?! daca asa nu il cumpara nimeni.. dar chel.. il da mai greu..

din cate stiu masina este de aici de pe forum.. parca a mai facut ceva schimbari intre timp.. din cate imi amintesc nu mai are suspensia sport.. si cine stie ce a mai dat jos.. probabil daia nici nu se vinde.. nu o mai arata ca in poze...

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...76969&st=40

Edited by mario_internationalu
Link to comment
Share on other sites

Eu l-am sesizat ca era pus pe prima pagina, deci omul a platit extra pentru anunt, cred personal ca ar fi ilogic sa pui o masina care nu mai arata ca in poze.

doar ce am citit pe topicul de aici ca masina nu mai are susp sport.. pretul este fara jante.. pe autovit nu scrie nimik.. deci nah.. daia nu se vinde ca una pui in anunt si alta vinzi cand te suna omu...

Link to comment
Share on other sites

Este lemn de trandafir.

 

Mario, cum adica a trecut pe la tine? A fost si a ta si ai vandut-o mai departe?

 

N-am mai vazut combinatia asta de material si alcantara crem, arata destul de interesant.

 

Funny faza asta:

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C17148859.html

 

Masina asta a fost a lui Bartolomeus, chiar initiatorul topicului, care le-a cam facut dauna totala pe toate care le-a avut, inclusiv asta din anunt. Se pare ca e dauna totala pentru a doua oara. Acuma cineva o va repara si o va vinde din nou, saracu ala de o va cumpara. :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

Este lemn de trandafir.

 

Mario, cum adica a trecut pe la tine? A fost si a ta si ai vandut-o mai departe?

 

N-am mai vazut combinatia asta de material si alcantara crem, arata destul de interesant.

 

da, am tinut-o vreo 2 luni.. si am dat-o. nici eu nu am mai vazut combinatia asta.. nici inainte de masina asta.. nici dupa.. este ceva f rar cred..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.