Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ipocrizia e in natura omului.

Acum mi-am invatat lectia, m-am mai inteleptit.

Nu este frumos sa comentezi o astfel de optiunde.

Daca vinzi mult pe pierdere, nu-ti plange nimeni de mila considera ca e normal, doar te-ai folosit de ea.

Cand vinzi pe plus, e intolerabil. Cum sa fii mai altfel?!

  • Like 2
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

Totusi masina arata foarte bine si pare ingrijita. E din 1995 si arata super. Si interiorul e curat. Si chiar e pentru pasionati, ca altminteri cine ar cumpara un e38 nfl v12 cu consum de 30+ in oras ? Dovada ca i-a pus gpl. Daca o fi aratand si in realitate ca 8n poze si mecanic sa fie ok, eu zic ca merita toti banii. Numai instalatia gpl si inmatricularea la vecini costa vreo 2500 euro. Si cu 4000 nu gasesti nici in Germania ceva sa arate asa.

Totusi kilometrii aia par prea putini.

 

Dar asta cum e? :rolleyes:

http://germancarsforsaleblog.com/2001-bmw-750il/

Asa ocazie apare rar. Fericit noul posesor.

Edited by cavaliere
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

M pachet interior nu stiu cum e, insa schimbatorul e normal, iar volanul pare sport nu de M pack. Masina e dotata insa 140k km cred ca nici in 2012 cand a venit in Ro nu avea. E frumoasa, nimic de zis insa la 11,5k gasesti fl din 2010 cu motorul euro5 si 184 de cai.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

N-are pachet M interior. KM daca ii verifici sunt aproape sigur ca nu sunt reali. I-a pus kit-ul exterior de facelift si niste jante. In rest ii lipsesc multe dotari, adica e departe de full options-ul pe care il mentioneaza in descriere.

 

Xenon

Navi mare

Senzori parcare fata-spate

Pilot automat

Scaune sport piele incalzite

Volan sport

Trapa

Sistem audio Hi-Fi

Oglinzi rabatabile electric

Pachet lumini

 

...si restul care sunt comune: climatronic, senzori ploaie, lumini, etc.

 

Intr-adevar, la interior nu e M-pack, dar e o masina destul de dotata si aproape de maximul pe care il poti pune pe un E90, eu chiar nu imi dau seama acum care dotari MAJORE ii lipsesc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M pachet interior nu stiu cum e, insa schimbatorul e normal, iar volanul pare sport nu de M pack. Masina e dotata insa 140k km cred ca nici in 2012 cand a venit in Ro nu avea. E frumoasa, nimic de zis insa la 11,5k gasesti fl din 2010 cu motorul euro5 si 184 de cai.

Eu nu stiu unde gasesti la 11.5 din 2010 184cp si dotata ca eu caut de 1 luna pe germania si nimic 13-14k si nici alea foarte dotate

 

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place masina, e si dotata, iar daca tot anuntul e corect, in special km si intretinere, eu cred ca e un pret decent.

Un FL echivalent, raportat la dotari si km nu gasesti sub 14k (cu Mpack).

13000 euro

4x4 mpacket int/ext din fabrica

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/167100-vand-e90-lci-diesel-x-drive-sedan/

Link to comment
Share on other sites

Depinde pt fiecare ce asteptari are de la dotari si ce inseamna dotat si nedotat. E90-ul meu are scaune sport, volan,schimbator M si mansonul frana de mana tot ceva piele perforata si interiorul cu ceva piele bej, navigatie cea Bussines ( care sincer si asa o folosesc rar), bixenon,pilot, senzor ploaie, alarma, suporti pahare si sistemul de sunet ceva Alpine . Eu de ex consider arhisuficient astea.

Cand vrei sa cumperi o masina cu ceva dotari nu gasesti sub 13 14 k pe Germania, dar daca o vinzi pe aici abia o dai.

Eu oricum nu inteleg cum naiba unii au preturi pe autovit la masini aduse mai mici decat pe mobile. Aia cu licitatiile iar nu pricep, ca de multe ori sare pretul la masinile misto si la licitatii si tu vezi la pret mult mai mic pe autovit. Wtf?

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.