Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

130 mii din 2006... daca sunt reali e chilipir :)) stopurile alea innegrite sunt dubioase. In rest arata bine in poze . Insa dupa cum bine stim, una e cu pozele, alta e realitatea. O verificare la un service ar fi mai elocventa decat niste pareri de la distanta. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

130 mii din 2006... daca sunt reali e chilipir :)) stopurile alea innegrite sunt dubioase. In rest arata bine in poze . Insa dupa cum bine stim, una e cu pozele, alta e realitatea. O verificare la un service ar fi mai elocventa decat niste pareri de la distanta. Bafta!

 

Mersi frumos, merg marti sa o vad, dar dupa descriere cred ca o sa ma intep :))

Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos, merg marti sa o vad, dar dupa descriere cred ca o sa ma intep :))

 

Nu prea cred sa aiba doar atatia km, dupa tobe, se vede ca nu mai are DPF masina, negre tobele.. la 130 mii sa dai jos dpf-u m-as mira...

Dar, pana nu o verifici , o vezi live, nu stii.. pune un coleg care sta in zona cu masina, sa mearga sa se uite la ea, sa nu bati tu drumul degeaba.. nu strica o parere de la cineva care o vede live, ca in poze putem sa tot vorbim noi...

Link to comment
Share on other sites

Daca prima se vinde cu 6500, cat crezi ca a dat samsarul pe ea? 5000? ce e90 crezi ca cumperi de banii astia.

 

Aceeasi intrebare pt a doua. Daca a inscris-o in mai, de ce o vinde dupa cateva luni si cum rahat isi permite sa piarda taxa de 1000+ euro? cat a fost masina lui, de fapt?

 

Parerea mea e ca ambele sunt niste gunoaie la banii astia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Eduardkta- Ai grija ca zilele trecute am mers dupa un 525d asemanator doar ca era fara start stop si interiorul Orange pana la Pitesti de la Galati degeaba, citeste ce am patit 1-2 pagini in urma si eu si inca un coleg de pe forum. Daca este ok masina se va vinde la pretul ala imediat, anuntul pare redactat identic dupa cel al samsarului care o vindea pe aia de am luat-o eu. Referitor la nr de KM nu mai puneti botul la asa ceva ca nu exista , am luat 530d LCI fabr 2008 zilele trecute in stare foarte buna mecanic si masina are 282.000km , daca masina a fost servisata corect si la timp nr de km este doar o cifra ;)
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca prima se vinde cu 6500, cat crezi ca a dat samsarul pe ea? 5000? ce e90 crezi ca cumperi de banii astia.

 

Aceeasi intrebare pt a doua. Daca a inscris-o in mai, de ce o vinde dupa cateva luni si cum rahat isi permite sa piarda taxa de 1000+ euro? cat a fost masina lui, de fapt?

 

Parerea mea e ca ambele sunt niste gunoaie la banii astia.

 

Ok, atunci spune-mi orientativ care ar fi pretul real pentru un seria 3 an ~2006 care sa aiba ~200.000 km reali? Macar sa am o idee la ce sa caut pe viitor. Mie personal nu mi se pare un pret mic pentru un seria 3 vechi de 10 ani...dar ma rog, poate ma insel.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Imi spuneti o parere va rog pentru acest bmw seria 3 ? http://olx.ro/oferta...html#8391f2f8ce

 

Merita vazut? Ar trebui sa ma ingrijoreze defectele din descriere?

 

Merci

Chiar crezi ca astea sunt probleme?

 

Defecte :

Bara spate foarte putin indoita (nu va ganditi la ceva grav)

Bara fata foarte putin zgariata (atinsa FOARTE usor)

Edited by mgs
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Eduardkta- Ai grija ca zilele trecute am mers dupa un 525d asemanator doar ca era fara start stop si interiorul Orange pana la Pitesti de la Galati degeaba, citeste ce am patit 1-2 pagini in urma si eu si inca un coleg de pe forum. Daca este ok masina se va vinde la pretul ala imediat, anuntul pare redactat identic dupa cel al samsarului care o vindea pe aia de am luat-o eu. Referitor la nr de KM nu mai puneti botul la asa ceva ca nu exista , am luat 530d LCI fabr 2008 zilele trecute in stare foarte buna mecanic si masina are 282.000km , daca masina a fost servisata corect si la timp nr de km este doar o cifra ;)

 

De asta am rugat un coleg de la pitesti sa arunce o privire la ea! Sa nu bat 300km degeaba...

Link to comment
Share on other sites

Ok deci overall ti se pare o alegere safe ?

 

Nu poti decide doar din poze, eu am verificat multe masini care aparent erau ok pana am ajuns la actuala.

Dar cateva zgarieturi la o masina SH nu inseamna nimic. Verifica-i istoricul, starea tehnica, daca a fost implicata in accidente; barile le vopsesti cu 200e, asta e ultima grija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.