Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@cmiui- nu mi se pare deloc ieftin break-ul, daca pui la calcul si taxa si inmatricularea o sa vezi ca nu o sa ti se mai para asa de ieftin, personal crd ca e un pret corect ptr masina respectiva si ptr dotarile care le are daca e ok si mecanic ;)

 

@Catalin-Paul- din ce stiu am 2 prieteni care se ocupa cu masini si cumpara de pe primul site parca daca tin bn minte dar nu pot confirma 100% ca asta este. Trebuie sa ai cont in banca cu banii care vrei sa ii dai pe masina ca sa poti face plata, stai si urmaresti masinile care te intereseaza si se liciteaza pe sistemul care se liciteaza si pe Ebay , pe final de licitatie daca nu esti pe faza in ult min-secunde poti sa o iei frumusel in freza, de multe ori tind sa cred ca nu toate ofertele sunt pe bune si ca se incearca sa se obtina in general preturi cu mult mai mari. Stiu ca ei dupa ce castiga o licitatie fac plata masinii si in 1-2 saptamani intai este livrata masina si dupa in alta saptamana parca vin si actele. Pana acum din tot ce au adus masinile au fost exact ca in descriere si nu au avut evenimente neplacute, acum ce sa zic tine si de tine daca poti trece peste asa ceva, ca eu unul daca nu as vedea/proba o masina mi-ar veni cam greu sa o cumpar asa doar din poze si ca zice unu ca e ok mecanic si estetic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ceva mai ok. Binisor dotata, cel mai probabil se mai poate negocia la pret. Ca o remarca, masina e productie 2012-08-30 si e eff dynamics, respectiv 163cp.

 

Si eu sunt in cautare de F30 / F10, dar:

 

- F10 daca l-as tine mai mult de 2 ani nu se merita acum, la sfarsitul lui 2016 apara G30 (noul model) si vor cadea preturile

- la F30 vor mai scadea preturile cu ~2000eur la primavara deoarece a aparut varianta LCI (facelift)

Link to comment
Share on other sites

Pai are destule...

Dupa sasiu insa, masina e un 530 din 2010, fara Mpack

Etrierii aia vopsiti in rosu, logo BMW la deschiderea usii si vanzatorul "profesionist" parca nu iti vine sa iei masina asta, desi arata rezonabil...

 

Daca vrei sa ii faci reclama, nu stiu daca ai nimerit bine aici.

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

Nu e rea masina chiar daca a fost cu volanul pe dreapta ca vad ca nu e complet modificata insa ai grija si intereseaza-te inainte ca din ce am inteles e posibil ca astea care vin de UK sa iasa euro 3 si sa fie mai mare taxa, in rest stiu pe cineva care a modificat o multime de E46 de pe dreapta pe stg si nu au fost probleme deloc, sa o verifici cum trebuie in caz ca vrei sa mergi sa o iei :thumbsup:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Imi puteti da niste pareri despre aceasta masina? http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gfqo7.html#a795a8b5d4

 

Merita banii? as putea negocia pana la 15500 euro ?

 

Merci

Ăn anunț scrie cĂŁ e din 2013, dar, de fapt, ĂŽnmatriculatĂŁ ĂŽn octombrie 2012. S-ar putea sĂŁ nu aibĂŁ 184 Cp și sĂŁ fie altceva decât 320d, adicĂŁ vreun 318 sau chiar 316d.

SunĂŁ-l și ĂŽntreabĂŁ-l ce acte are, dacĂŁ are nr de km pe facturĂŁ. DacĂŁ a luat-o de la licitație sĂŁ ĂŽți trimitĂŁ poze cu ea de când era pe net.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.