Jump to content

Vreau casco si nu stiu unde?


Vladimir E46

Recommended Posts

salut.Astia de la Alianz vor anul asta de la mine pt un 320D 5000 de euro!Sunt foarte nesimtiti pt ca sa facut asigurare personalizata; in funcite de masina ,Cp, cati ani ai de sofat, in fine am avut ce-i drept si ceva daune la ei anul trecut. Ce ma sfatuit? Unde sa fac anul asta?

118682[/snapback]

sigur e o info gresita pe undeva...

Link to comment
Share on other sites

sigur e o info gresita pe undeva...

118688[/snapback]

 

am auzit si eu de personalizarea CASCO in functie de varsta soferului, puterea motorului si alte chestii deastea care finalmente te baga in faliment... ideea este sa ceri de la mai multe firme si sa alegi de la cine iti place... eu recomand Generalli cu care am avut o relatie foarte OK si Allianz dar nu stiu de ce cer asa mult acum...:blink:

Link to comment
Share on other sites

eu iti spun unde sa nu iti faci...... :)

generali exclus

alianz exclus

ardaf ....nu prea are bani...plateste greu

 

la restul .......no comment

118698[/snapback]

 

de ce primele 2 sunt excluse? am avut o perioada lunga masina de firma asigurata la Allianz si Generalli... amandoua au platit OK totul si in timp... Cu Generalli am schimbat parbrizul eu acum 2 luni la Filaret si mi-au decontat lucrarea fara probleme... daca e ceva rau de stiut spune-mi...:blink:

Link to comment
Share on other sites

STIE CAREVA DACA EXISTA CASCO PARTIAL? SI CAM CAT AR COSTA ASA CEVA LA O MASINA DE 2002 E46!! :blink:

118703[/snapback]

 

cred ca tu vorbesti de fransiza. ideea este ca firma asiguratoare iti plateste doar intr-un anumit procent dauna si exista marje de calcul pentru asta... vorbeste cu ei direct...:)

Link to comment
Share on other sites

cred ca tu vorbesti de fransiza. ideea este ca firma asiguratoare iti plateste doar intr-un anumit procent dauna si exista marje de calcul pentru asta... vorbeste cu ei direct...:blink:

118704[/snapback]

adica...stabilesti cu firma de asig. o suma de ex 500 eur; daca ai paguba de pana in 500 eur, iti platesti tu singur ...daca este peste, plateste firma de asig: 500 eur repr fransiza...

Link to comment
Share on other sites

adica...stabilesti cu firma de asig. o suma de ex 500 eur; daca ai paguba de pana in 500 eur, iti platesti tu singur ...daca este peste, plateste firma de asig: 500 eur repr fransiza...

118706[/snapback]

Din cite stiu eu asta nu e fransiza. Asta eu deal cu ei si gata. Fransiza eu stiam ca inseamna un procent. De ex. o asigurare cu fransiza de 2% (uzual) inseamnca ca daca ai o dauna de 100eur, sa zicem, ei iti deconteaza 98eur si restul platesti singur.

Link to comment
Share on other sites

Din cite stiu eu asta nu e fransiza. Asta eu deal cu ei si gata. Fransiza eu stiam ca inseamna un procent. De ex. o asigurare cu fransiza de 2% (uzual) inseamnca ca daca ai o dauna de 100eur, sa zicem, ei iti deconteaza 98eur si restul platesti singur.

118726[/snapback]

se poate. :blink: mie asa mi-a explicat agentul de asig...era cam nesigur pe el ce-i drept...

Link to comment
Share on other sites

se poate.  :blink:  mie asa mi-a explicat agentul de asig...era cam nesigur pe el ce-i drept...

118741[/snapback]

 

Eu am la Alianz, am auzit doar de bine despre ei, in caz de dauna iti permit sa iti repari masina unde vor muschii tai.sa nu va mai zic ca si eu am inmatriculat masina pe numele lui maicamea si asta numa pt asigurarea casco, ca ea are permis de 18 ani. am platit pe bmw-ul din semnatura 1436 euro pe tot anul, cu fransiza de daune de 486 euro si la furt total sau distrugere totala fransiza de 0%. masina e asigurata undeva la 19.500 euro. Daca faceam pe numele meu casco-ul, eu cu permis de doar 3 ani, le trebuia vreo 2500 euro in acelasi conditii in care am platit 1436.

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

Eu am la Alianz, am auzit doar de bine despre ei, in caz de dauna iti permit sa iti repari masina unde vor muschii tai.sa nu va mai zic ca si eu am inmatriculat masina pe numele lui maicamea si asta numa pt asigurarea casco, ca ea are permis de 18 ani. am platit pe bmw-ul din semnatura 1436 euro pe tot anul, cu fransiza de daune de 486 euro si la furt total sau distrugere totala  fransiza de 0%. masina e asigurata undeva la 19.500 euro. Daca faceam pe numele meu casco-ul, eu cu permis de doar 3 ani, le trebuia vreo 2500 euro in acelasi conditii in care am platit 1436.

118915[/snapback]

si esti trecuta pe casco,adik in caz de accident si u sa conduci masina te mai despagubesc :blink: sau trebuie sa o suni pe mama ta si sa vina sa zica ......????????

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar recomand Allianz...am avut numai la ei si au onorat toate daunele...iti recomand sa iti faci fransiza 20% pentru paguba totala si 0% pt partiala....si tot timpul intreaba daac asigurarea cuprinde si actele de vandalism..(am patit la alte firme si nu m-au despagubit).Nu acopera pa si pusi ca mai sunt si altzii .

Bafta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu am la Allianz, si platesc 900 de euro pe an cu fransiza 20% la furt si dauna totala si 0% la dauna partiala . Dar masina au evaluat-o la 15 600 euro, si eu am dat pe ea 13 000, deci m-am scos si cu fransiza ca m-ar despagubi exact cat am dat pe ea in caz ca Doamne-fereste se suteste sau mai rau :blink: . Cu faza cu recalcularea politelor am postat si eu, auzisem bine ce auzisem..sper sa nu-mi dea vreun pret astronomic, ca n-am avut daune la ei pana acum. Dar pana acum pe foarte putini i-am auzit sa fie nemultumiti de Allianz, platesc repede si au decontare cu cele mai mari service-uri din tara. Edited by ovidiu_s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.