Jump to content

A car is reborn


manole74

Recommended Posts

Avem in sfarsit poze noi si fara mari pretentii........................................... :blink:

165869[/snapback]

sal manole,

zi si mie ceva. fusta de sub bara ii de fibra de sticla toata (adica spoiler) sau ii aplicat peste fusta de tabla o bucata ? ca am vazut la unele benzinare au o prelungire a fustei, din fibra sau plastic si tare mias dori si eu asa ceva , da nu gasesc. ca se vede tare urat sub masina si numi place

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut!

Pai nu e nici o prelungire , deoarece bara asta e cu totul, fara sa mai fie nevoie de montajul suplimentar al unei fuste. Si e din PLASTIC, ORIGINALA-M-Tehnic! Nu-mi plac improvizatiile. Iar in alta ordine de idei, da ,exista la unele modele o fusta discreta aflata in prelungirea barii , dar eu din nefericire nu te pot ajuta cu nimic :blink:

Singurul de aici de pe forum , la care eu am vazut asa ceva era Ciclistul, dar el a vandut masina :) Oricand cu alte informatii la dispozitie,

CATALIN :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Pai nu e nici o prelungire , deoarece bara asta e cu totul, fara sa mai fie nevoie de montajul suplimentar al unei fuste. Si e din PLASTIC, ORIGINALA-M-Tehnic! Nu-mi plac improvizatiile. Iar in alta ordine de idei, da ,exista la unele modele  o fusta discreta aflata in prelungirea barii , dar eu din nefericire nu te pot ajuta cu nimic :blink:

Singurul de aici de pe forum , la care eu am vazut asa ceva era Ciclistul, dar el a vandut masina :)  Oricand cu alte informatii la dispozitie,

                                                                CATALIN :)

167266[/snapback]

mersi de raspuns. la mine ii de tabla cu o aplicare de plastic, da asai original. daca nu te superi, nu poti sai faci niste poze de aproape sa imi fac si eu de fibra ?? ca modelu asta din cate am vazut de departe, ii cam cel mai fain. eu am mai vazut prin germa ,da is ori prea umflate ori prea jooase si ori nu arata bine pe masina ori nus practice la noi; in timisoara is o gramada care si-au facut spoilere din astea care is la moda acum, cu site si prize mari de aer, da nu se potrivesc cu linia masinii si mie nici numi plac (pe langa faptul ca is tot timpu lipite si chituite de la cat de bune is drumurile ). eu as vrea sa fie ceva care is cat de cat la linia masinii. in germa, linga saarlouis, este un tuner care se numeste HARTGE. el a avut in curte un seria 6 care era nebunie da eu nam avut atunci camera la mine si tura urmatoare nu mai avea masina ;nu am vazut nicaeri ceva asemanator

Link to comment
Share on other sites

am sa pun, dar nu cred ca sunt prea elokvente,iti pot spune ca sunt ,,drepte'', vopseaua originala,nu sunt cu geamuri electrice,dar au geamuri, si mai am:cutie viteze(diesel),set injectoare, pompa injectie,triple,servo complet, pompa frana completa,alternator,si muuulte muuulte altele pt e28.(diesel)
Link to comment
Share on other sites

am sa pun, dar nu cred ca sunt prea elokvente,iti pot spune ca sunt ,,drepte'', vopseaua originala,nu sunt cu geamuri electrice,dar au geamuri, si mai am:cutie viteze(diesel),set injectoare, pompa injectie,triple,servo complet, pompa frana completa,alternator,si muuulte muuulte altele pt e28.(diesel)

169108[/snapback]

proiectoare de ceata ai ???

daca da da-mi un pm cu un pret. :blink:

Link to comment
Share on other sites

am sa pun, dar nu cred ca sunt prea elokvente,iti pot spune ca sunt ,,drepte'', vopseaua originala,nu sunt cu geamuri electrice,dar au geamuri, si mai am:cutie viteze(diesel),set injectoare, pompa injectie,triple,servo complet, pompa frana completa,alternator,si muuulte muuulte altele pt e28.(diesel)

169108[/snapback]

 

 

 

Tu erai parca de la Iasi??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

serios???poate, nu neg..si ce te strambi???ti-am tras cumva vreo tzeapa si nu stiu????, nu cred ca se poatye plange cineva de rel cu mine...

169115[/snapback]

 

 

Te rog sa nu ma intelegi gresit! nu m-am ''strambat'', dar absolut intamplator, mi-am adus aminte de ID-ul tau, caci am mai fost parteneri de topic pentru e28 cu alta ocazie! N-am vrut sa insinuez nimic altceva. Daca ai inteles altceva, atunci -scuze! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ultimele achizitii s-ar numii jante BBS RS de 16' cu gume Toyo Proxes T1 cu dimensiunile exacte de 245/45/16cu 9j pe spate si 225/50/16 cu 8j pe fata si un Volan MOMO RACE , nou-nout, prin amabilitate domnului Ovidiu Macovei, prilej cu care-i multumesc in mod deosebit . Atasesz pozele pentru inlaturarea dubiilor.............

post-1517-1168634318_thumb.jpg

post-1517-1168634387_thumb.jpg

post-1517-1168634523_thumb.jpg

post-1517-1168634727_thumb.jpg

post-1517-1168634913_thumb.jpg

post-1517-1168634937_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ultimele achizitii s-ar numii jante BBS RS de 16' cu gume Toyo Proxes T1 cu dimensiunile exacte de 245/45/16cu 9j pe spate si 225/50/16 cu 8j pe fata si un Volan MOMO RACE , nou-nout, prin amabilitate domnului Ovidiu Macovei, prilej cu care-i multumesc in mod deosebit  . Atasesz pozele pentru inlaturarea dubiilor.............

177481[/snapback]

nice wheels... :) ...vroiam sa iau si eu jantele care le are interceptor...dar la investitia care o am de facut nu cred ca o sa mai am nici macar bani sa ajung la bucuresti :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ultimele achizitii s-ar numii jante BBS RS de 16' cu gume Toyo Proxes T1 cu dimensiunile exacte de 245/45/16cu 9j pe spate si 225/50/16 cu 8j pe fata si un Volan MOMO RACE , nou-nout, prin amabilitate domnului Ovidiu Macovei, prilej cu care-i multumesc in mod deosebit  . Atasesz pozele pentru inlaturarea dubiilor.............

177481[/snapback]

frumos man. ai cutie automata ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.