Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

Tulai Doamne, dar ce sunt cu zabrelele alea la oglinzi ?

 

 

 

efectul civilizatiei din Bucuresti :) dupa ce ti le fura de 3 ori in 2 saptamani(7milioane setu pe vremea aia originale desigur, cred ca si acum tot asa costa) nu ti se mai par asa de urate..bine , cand le-am pus eu nu existau astea mai finute..dar nu le-a mai rupt nimeni , asa ca n-am apucat sa-i pun d-astea noi :shifty:

 

mie mi-au furat si capacele vopsite de la oglinzi, d-aia sunt si ele ca un mini Franchenstain :shifty: trebuiesc revopsite

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca exista pe vremea aia (2005) varianta asta cu sablatu' , iar in Bucuresti se fura si alea..pai intr-o dimineata acum 2-3 luni, mi-am gasit oglinda de pe dreapta data peste cap (spre capota) si a tras ala de sarmele alea...erau indoite de la mijloc, dar n-a reusit sa le smulga..deci chiar si asa nu-i sigur, inca nu mi le-a rupt cu totul.. :shifty: deh, mania oglinzii..desi acum s-au ieftinit mult de tot alea Taiwaneze, nu stiu cine mai cumpara din furat. Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

myx sa sti ca din 2005 si pana azi nu mai am frica ca mi le fura :) e drept, arata ca dracu cu sarmele alea..initial erau frumoase, dar au ruginit..

 

ma gandeam intr-o zi sa dau jos sarmele alea, ca mai am un set de oglinzi originale (le-am luat tot atunci de rezerva) , inca nu am prins curaj

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Pai si ce naiba fac cu alea sablate? :)))

 

le fura si p-alea , stiu mai multi care au ramas fara ...cu tot cu sablare..

 

ma gandeam sa pun tablite d-astea, dar le fura astia usor ,caci cu cel mai banal patent le dai usor peste cap..

 

 

http://img09.mercador.ro/images_mercadorro/12603867_2_644x461_montaj-antifurt-oglinzi-auto-bmw-audi-vw-etc-la-domiciliul-clientului-fotografii.jpg

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Eu umblu cu niste panarame facute la geamgiu si cu alea electrocrom in portbagaj. Nu am reusit sa ajung la sablat si nu sunt sigur ca e suficient iar antifurturile alea de tabla ma zgarie pe retina ! Plm, asta-i tara !

Am vazut ca e kit de vanzare pe Okazii, adica iti face sablon cu numarul masinii si iti trimite kit-ul, care cred ca consta din acel sablon, care se lipeste pe oglinda si o pasta care actioneaza chimic asupra suprafetei oglinzii, care se aplica cu pensula, iar dupa cateva minute se spala cu apa si ramane oglinda sablata.

Ti-l trimite prin posta, nu trebuie sa te deplasezi tu.

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Stiu, nu e vorba de deplasat ca si astia prin Bucuresti vin si ti le fac unde le zici dar problema e ca daca le pun pe alea originale trebuie sa pun si antifurturi ca fara ele mi le fura si sablate. Iar antifurturile nu le suport. Asa ca mai merg cu alea de la geamgiu.
Link to comment
Share on other sites

Si eu am fix acelasi model de antifurt la oglinzi :). Si am si oglinzile sablate cu www.bmwclub.ro . asa am cumparat masina, dar din ce am inteles proprietarul anterior celui care mi a vandut masina a pus antifurtul si a sablat oglinzile. Pacat ca nu am reusit sa aflu a cui a fost masina de pe forum mai aflam una alta despre ea. E un e46 nfl argintiu cu mtech1 316(poate stie cineva din membrii vechi a cui o fi fost)

Ca fapt divers cel care mi-a vandut masina a cumparat-o in 2008 si zicea ca nu ii furase nimeni oglinzile pana in 2012 cand mi a dat o. cand am luat o imi era un pic teama ca ma va incomoda la vedere in oglinzi dar nici nu le simt.

Link to comment
Share on other sites

am pus niste angeluri acum o mie de ani...nu se mai ard :) se vad ok (mai ales acum cu lupele) daca nu este soare intens

 

http://img6.imageshack.us/img6/1096/avzk.jpg

 

 

dar nu te gandi ca merg la e60.. ce am pus eu se punea la bmw-uri din epoca dinozaurilor

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.