Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

in fine

 

asa , gata si buba

 

http://img6.imageshack.us/img6/4836/7nde.jpg

 

am pus sachs , bucsa era boge , tot asa era si aia oem iar unde era stanta bmw era polizat cauciucul.

 

acum este iar liniste-n cartier.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Aveam cam 90 iar pe marginea din dreapta era putin ridicat asfaltul , nu la modul de colt de masa, doar mai inalt asa.

Venea masina din fata si am trecut cu rotile din dreapta peste acel damb, moment in care a si inceput cloncaneala pe spate, prima oara am zis ca s-a spart o janta sau ceva..insa a cedat partea de sus de sustinere a bucsei , deoarece a tras amortizorul in jos de ea ca sa stabilizeze roata din "balans"

 

Ca idee sunt destul de fragile flansele alea , au bucsa aia in mijloc bagata cu japca , iar pe loc o tin doar marginile de cauciuc de pe exterior, care sunt destul de subtiri si fragile pt a tine piept socurilor date de amortizorul spate, dupa 220 de mii de mers prin Romania..ii ajunge.. :shifty: mi-a fost lene sa schimb si pe partea cealalta

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

 

si ..decedatul caruia ii multumesc pt aceasta zi superba..

 

http://img16.imageshack.us/img16/545/drn6.jpg

 

 

 

apropo , de cand am schimbat oringul asta imi paralizeaza mainile de frig..parca era mai domol/placut inainte ..puteam sa tin aerul spre mine si sa-l suport ,acum .. fac turturi, practic imi amortesc mainile

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Aveam cam 90 iar pe marginea din dreapta era putin ridicat asfaltul , nu la modul de colt de masa, doar mai inalt asa.

Venea masina din fata si am trecut cu rotile din dreapta peste acel damb, moment in care a si inceput cloncaneala pe spate, prima oara am zis ca s-a spart o janta sau ceva..insa a cedat partea de sus de sustinere a bucsei , deoarece a tras amortizorul in jos de ea ca sa stabilizeze roata din "balans"

 

Ca idee sunt destul de fragile flansele alea , au bucsa aia in mijloc bagata cu japca , iar pe loc o tin doar marginile de cauciuc de pe exterior, care sunt destul de subtiri si fragile pt a tine piept socurilor date de amortizorul spate, dupa 220 de mii de mers prin Romania..ii ajunge.. :shifty: mi-a fost lene sa schimb si pe partea cealalta

 

Si la mine s-au rupt alea la E46, am dat intr-o groapa, si mi-a sarit amortizorul , a facut gaura prin mocheta din portbagaj :)))

 

Cauciucul ala imbatraneste si se duce dracu + de la socuri, schimba-l si pe partea ailalta, ca oricum aceeasi soarta o are.

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

mi-a sarit amortizorul , a facut gaura prin mocheta din portbagaj :)))

 

 

 

 

n-are cum !

 

sunt doua palarii sus jos care au rol de stoper de cursa in cazul ruperii de cauciuc

 

12+6

 

http://realoem.com/bmw/diagrams/g/i/138.png

 

http://www.9wr.me/uploads/13646990411.jpg

 

 

n-are cum sa sara prea mult ,decat daca ai avut alea lipsa..

 

 

in schimb cloncane ca toti dracii

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

lol , ce rau esti bre, chiar si de ziua ta :)

 

nu mor sa-mi iau alta..asta-i adevaru , p-asta o stiu din piulita in piulita , bine nu chiar , dar cam asa :shifty:

 

chiar daca-mi iau alta , asta nu cred ca o vand, cu cat drac sa o vand ? 5-6 mii de euro ? iau banii astia pe ea ?! hm, nu cred :) am ajuns la nivelu' ala de nirvana,masina-i masina, iar asta-i suficienta pt mine in momentul de fata, mai ales ca mi-o permit si ne cunoastem de la nastere :pardon:

 

masina noua nu-mi mai iau , ca uite ce patesc :)

Edited by Krebs
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nu bre nea Dane, nu-i bai.

Myx nu mi-as lua e90 , asa am facut si cu e46-le l-am cumparat in ultimele luni prin decembrie 2004 fara sa stiu ce-i aia bmw cu ce se mananca , ca o sa iasa e90 si asa mai departe , ca daca aveam e90 acum era facelift :) si eram in aceasi faza....atat de disperat am fost ca am avut de ales intre e46 316i si 320d ca bmw sau un c180 , 320d ajungand in tara pe 2 ianuarie 2005 , n-am avut rabdare sa-mi comand una sau stiu eu ce, aveam banii in mana si vroiam masina..dementa la vremea aia ..momentan nu-mi pun problema de alta masina ci mai de graba de alta casa , in momentul asta daca mi-as busi masina sa o fac dauna totala , doar asa mi-as lua o alta masina , probabil ca nu bmw.

 

in plus , mai am cateva de pus pe masina asta :) inca nu-i asa cum mi-as dori-o ( ma gandeam chiar sa-i dau alta culoare..)

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.