Jump to content

schimb BMW E90/2007 cu auto mic litraj, diesel


drc1970

Recommended Posts

Dupa cum am specificat si in titlul anuntului doresc sa schimb Bmw320d/163/2007 /6+1,stare impecabila ,63000km reali ,multiple optiuni precum :navi profesionala mare ,trapa electrica ,parktronic ,mag CD,etc,istoric A.B., cu auto mic litraj pentru oras ,diesel + diferenta . Sunt interesat de masini diesel ,4 usi ,cutie manuala sau automata ,precum :ford fiesta ,opel corsa ,peugeot 207 ,etc, dar numai in stare f buna si km putini ,an 2007-2010. Accept si motorizare benzina ,1.0-1.4 ,dar numai pentru masini cu cutie automata .Multumesc si astept propunerile dumneavoastra .

post-24979-1279921588_thumb.jpg

post-24979-1279921738_thumb.jpg

post-24979-1279921941_thumb.jpg

post-24979-1279922179_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ford fiesta ,opel corsa ,peugeot 207 ,etc, dar numai in stare f buna si km putini ,an 2007-2010. Accept si motorizare benzina ,1.0-1.4 ,dar numai pentru masini cu cutie automata

:twoup:

 

in afara de golf 3 de 1.6 si smart eu nu am vazut masini automate cu motor asa mic

Link to comment
Share on other sites

masinile enumerate au fost doar niste exemple .....,,etc,, din anunt ....lasa loc si de alte posibile combinatii, in cazul in care cealalta masina ar starnii interesul sotie mele ....ca din cauza ei schimb BMW ,cica este prea brutal pentru oras .....in fine ...astept ideile voastre

PS ....a vazut la o prietena un Eos frumos si acum cica i-ar place si ei unul cu cutie DSG .....chiar daca are sa zicem 2000cm/140CP

Link to comment
Share on other sites

,cica este prea brutal pentru oras .....

 

Consuma mult?

 

cine ?....nevasta sau masina ? ca nevasta ......http://www.bmwclub.ro/forums/style_images/1/folder_post_icons/icon1.gif

sincer nu am facut un calcul .....cred ca undeva la 10%...asa cum si atunci cand ma duc sa pun motorina ....fac plinul si cat costa platesc ,nu ma intereseaza cat este litrul de motorina .problema este ca masina asta o tin in garaj ,sta degeaba si la fiecare an care trece ,mai pierd ceva din pretul ei .

eu muncesc afara si asta este motivul. mai avem o skoda octavia cu DSG cu care momentan se plimba sotia si as dorii sa ii gasesc una mai mica ptr oras si sa bagam skoda in garaj ....asta ar fi ideea mea ...dar sa vedem .http://www.bmwclub.ro/forums/style_images/1/folder_post_icons/icon1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

primul propietar , cumparat august 2007 , reviziile facute la renault , la 60 k a fost schimbata distributia (asa se face la megane) anvelope schimbate la 50 k , consum 5.5%, un pret corect pentru masina ar fi undeva in jur de 8000 euro,(a costat 15500 noua)

 

am uitat sa precizez a fost cumparata de la reprezentanta renault serus , si are in prezent 69 mii km, nu o am la vanzare dar de ceva timp simt nevoia de ceva mai puternic

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

primul propietar , cumparat august 2007 , reviziile facute la renault , la 60 k a fost schimbata distributia (asa se face la megane) anvelope schimbate la 50 k , consum 5.5%, un pret corect pentru masina ar fi undeva in jur de 8000 euro,(a costat 15500 noua)

 

am uitat sa precizez a fost cumparata de la reprezentanta renault serus , si are in prezent 69 mii km, nu o am la vanzare dar de ceva timp simt nevoia de ceva mai puternic

 

multumesc pentru precizari !si BMW a costat nou 37000 euro, cumparat de la reprezentanta . deci ptr un schimb ar fi o diferenta de 11000 euro,dar se poate discuta doar cu masinile fata in fata .o zi buna !

Link to comment
Share on other sites

un pic cam mult pentru bugetul meu, nu zic ca nu merita ca are putini km masini si probabil a fost ingrijita , ti urez bafta la vanzare si poate ne auzim p viitor daca pot suplimenta bugetul:)

 

multumesc pentru raspuns ....cu placere daca se poate suplimenta bugetul ne auzim ....numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.