Jump to content

Parerea mea despre tuning


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@road runner, atentie la limbaj! Urmatorul derapaj se sanctioneaza.

 

 

ok. am inteles. cred ca e timpul sa si pun punct aici. cred ca m-am facut inteles. prin tuning eu cam asta vad... performance si styling.

 

astept si alte exemple. oricand am ceva de invatat sau de predat :)

 

numai bine!

Link to comment
Share on other sites

discuri ''ciuruite'' isi fac treaba fff bine la stilul meu de mers, daca te apuci sa imi dai lectii de soferie sau mecanica mai bine taci iti zic de acum.

 

Discurile perforate nu sunt mai eficiente decât cele normale.

 

Singurele care ĂŽntr-adevĂŁr sunt mai eficiente sunt kit-urile complete de discuri perforate care vin cu tot cu etrieri.

Un astfel de kit costĂŁ câteva mii bune de €.

Link to comment
Share on other sites

Totusi, discurile alea perforate care zicea mas ca sunt pe spate.. ma refer la poza aceea cu discu naked...nu este disc de pe fata dreapta ? nu este totusi poza cu discul de pe fata ?vad canalu de aer de la frane... care vine din bara fata... deci omul are discuri perforate cel putin pe fata...
Link to comment
Share on other sites

@road runner, atentie la limbaj! Urmatorul derapaj se sanctioneaza.

 

daca limbajul lui road runner te deranjeaza inseamna ca nu ai citit posturile anterioare sau nu ai vrut sa remarci vulgaritatea unora in exprimarea parerilor

 

oricum asa cum am mai zis ei isi demonstreaza singuri lipsa de caracter, de cunostinte tehnice si de simt estetic - asa ca e foarte bine ca ii aperi

Link to comment
Share on other sites

tuning??? sau...

 

comentati va rog expertilor! :)

 

 

va pun la dispozitie masina mea sa comentati pana va saturati... nu va luati aiurea dee oameni. fiecare cu stilul lui, nu? sau acum descoperim bmw-ul cu m pak???

 

:)

 

 

ornamentul vine pe pachet class ll,si mie imi plac

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=15

piesa 3

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@road runner, atentie la limbaj! Urmatorul derapaj se sanctioneaza.

 

daca limbajul lui road runner te deranjeaza inseamna ca nu ai citit posturile anterioare sau nu ai vrut sa remarci vulgaritatea unora in exprimarea parerilor

 

oricum asa cum am mai zis ei isi demonstreaza singuri lipsa de caracter, de cunostinte tehnice si de simt estetic - asa ca e foarte bine ca ii aperi

 

 

Tunecat, Fake a intervenit in "apararea" mea. Cumva ai vrut sa afirmi ca sunt lipsit de caracter, cunostinte tehnice si simt estetic, sau cum? Pentru ca textul scris de tine cam asta reflecta si sincer nu cred ca e cazul. Eu am fost unul dintre putinii care ti-au sustinut proiectul si nu l-au demontat cum au facut altii. Deci? :)

 

 

in nici un caz nu m-am referit la tine - dimpotriva - am admirat faptul ca ai exprimat corect opiniile tale si ca nu te-ai aliniat cu cei care prefera sa terfeleasca pasiunea cuiva numai pentru ca nu au ceva mai bun de facut

imi pare rau daca prin exprimare am creat aceasta confuzie - te rog sa ma scuzi

 

nu am remarcat in legatura cu ce post i s-a atras atentia lui road runner pentru ca tonul lui a fost acid inca de la inceput

 

oricum road runner este unul din putinii din tara care poate sa judece corect un proiect de tuning si demonstreaza asta prin ce a realizat pina acum

 

ce am vrut sa zic in legatura cu domnul moderator este faptul ca in destul de multe posturi am fost jignita si nu a sesizat (171, 169, 161,113 ,177 , 179 .............. sa vedem referirile la tigani, manele etc). Nu cred ca meritam asta, si nu pentru ca as considera ca sint mai grozava ca tigani sau cei care prefera manele - dar tonul si rautatea din exprimare.

Edited by tunecat
Link to comment
Share on other sites

@road runner, atentie la limbaj! Urmatorul derapaj se sanctioneaza.

 

daca limbajul lui road runner te deranjeaza inseamna ca nu ai citit posturile anterioare sau nu ai vrut sa remarci vulgaritatea unora in exprimarea parerilor

 

oricum asa cum am mai zis ei isi demonstreaza singuri lipsa de caracter, de cunostinte tehnice si de simt estetic - asa ca e foarte bine ca ii aperi

 

 

\

 

 

 

 

oricum road runner este unul din putinii din tara care poate sa judece corect un proiect de tuning si demonstreaza asta prin ce a realizat pina acum

 

\

 

 

nu vreau sa fiu rautacios, dar daca un BMW cu pack M inseamna proiect de tuning ... inseamna ca al meu tre sa ia locul I la orice concurs de tuning ... ma rog, mai putin interior, ca scaunul meu (de la sofer) e putin cam uzat, ceea ma face sa cred ca din 104.000km cat sunt acum pe bord, doar 100.000 sunt dati in spate, ca pana la urma si neamtul e bulangiu ...

Link to comment
Share on other sites

tuning??? sau...

 

comentati va rog expertilor! :)

 

 

va pun la dispozitie masina mea sa comentati pana va saturati... nu va luati aiurea dee oameni. fiecare cu stilul lui, nu? sau acum descoperim bmw-ul cu m pak???

 

:)

 

 

ornamentul vine pe pachet class ll,si mie imi plac

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=15

piesa 3

 

 

 

 

masina ta? pozele tale? :) :)

Link to comment
Share on other sites

@road runner, atentie la limbaj! Urmatorul derapaj se sanctioneaza.

 

daca limbajul lui road runner te deranjeaza inseamna ca nu ai citit posturile anterioare sau nu ai vrut sa remarci vulgaritatea unora in exprimarea parerilor

 

oricum asa cum am mai zis ei isi demonstreaza singuri lipsa de caracter, de cunostinte tehnice si de simt estetic - asa ca e foarte bine ca ii aperi

 

 

Tunecat, Fake a intervenit in "apararea" mea. Cumva ai vrut sa afirmi ca sunt lipsit de caracter, cunostinte tehnice si simt estetic, sau cum? Pentru ca textul scris de tine cam asta reflecta si sincer nu cred ca e cazul. Eu am fost unul dintre putinii care ti-au sustinut proiectul si nu l-au demontat cum au facut altii. Deci? :)

 

 

in nici un caz nu m-am referit la tine - dimpotriva - am admirat faptul ca ai exprimat corect opiniile tale si ca nu te-ai aliniat cu cei care prefera sa terfeleasca pasiunea cuiva numai pentru ca nu au ceva mai bun de facut

imi pare rau daca prin exprimare am creat aceasta confuzie - te rog sa ma scuzi

 

nu am remarcat in legatura cu ce post i s-a atras atentia lui road runner pentru ca tonul lui a fost acid inca de la inceput

 

oricum road runner este unul din putinii din tara care poate sa judece corect un proiect de tuning si demonstreaza asta prin ce a realizat pina acum

 

ce am vrut sa zic in legatura cu domnul moderator este faptul ca in destul de multe posturi am fost jignita si nu a sesizat (171, 169, 161,113 ,177 , 179 .............. sa vedem referirile la tigani, manele etc). Nu cred ca meritam asta, si nu pentru ca as considera ca sint mai grozava ca tigani sau cei care prefera manele - dar tonul si rautatea din exprimare.

 

K, am inteles, atunci a fost un caz de exprimare mai putin fericita :)

 

Roadrunner nu stiu cam ce problema a avut/are cu mine, insa este problema lui si numai a lui... O fi facut proiecte de tuning, nu stiu de ele si nici nu contest c-ar fi facut, insa asta nu justifica sub nici o forma tonul folosit in conversatia cu mine, mai ales ca nu l-am atacat in vreun fel... Dar... fiecare cu gargaritele lui...

 

m-am exprimat gresit - fraza "daca limbajul lui road runner te deranjeaza inseamna ca nu ai citit posturile anterioare sau nu ai vrut sa remarci vulgaritatea unora in exprimarea parerilor" ii era adresata lui fake - si se referea la faptul ca nici unu din cei de pe forum nu merita jigniri

 

road runner nu cred ca are ceva cu tine - eu cred ca era revoltat pe discutiile din ultimele pagini - eu am urmarit lucrarile facute de el - nu numai masina care o are acum si de aceea il respect

Link to comment
Share on other sites

Asa si?

 

 

comenteaza! daca nu ai ce mai bine taci! :)

Ce sa comentez? Masina arata bine , nu imi plac oglinzile si atat. Tu ti-ai pus masina aici si ai crezut ca vor sari toti si vor fi pe jos de uimire ca nu au mai vazut o masina cu M pack.

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

@tunecat: Când postezi niºte poze cu o maºinã pe un forum, trebuie sã fii pregãtitã sã accepÞi pãrerile celor care posteazã.

 

mai citeste odata posturile - sau lasa

 

sint pregatita sa accept parerile celor care posteaza dar nu accept sa iau in consirare parerea ta si a celor care se iau dupa tine pentru ca inca nu si-au dat seama cum esti tu

 

tu vorbesti despre nivelul tuningului din Romania - iti repet - nu ai calitatea sa vorbesti de asta - fa ceva intii si pe urma poti vorbi

 

hai sa dam date concrete ca sa nu zici ca am ceva cu tine

- sint arhitect si am studiat design si estetica 6 ani in facultate, am lucrat design si in timpul facultatii si dupa - cind am facut proiectul pentru MR CAT poti fi linistit ca am respectat armonia formelor (faptul ca nu am fost intoxicata de tuningul exclusiv M a fost in avantajul meu)

- nu l-am laudat eu pe MR CAT - am argumentat cu 5 cupe la competitii de styling, aparitia intr-o revista de specialitate si acceptarea intr-un club international de tuning

 

faptul ca tie nu iti place masina nu face decit sa ma bucure - opinia cuiva trebuie vazuta in directa legatura cu calitatea celui care o exprima

 

da-mi date concrete despre tine, despre studii, lucrari si ce anume iti da dreptul sa iti exprimi parerea despre "tuningul din Romania"

Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic cu tine si cu Ciupanezu nici atat, interiorul masinii tale are toate culorile posibile, trimurile nu sunt imbinate bine, volanul ala este urat, ai pus 2 bucati de piele pe volan si l-ai "tunat" , pedalele sunt de toata jena,ornamentele de pe praguri cu TENZO R de ce le-ai pus, daca puneai niste praguri cu TYPE R tot aia era, niste inele de bord nu sunt o avere, si uite un interior de e39 a cuiva de aici de pe forum, daca al tau a luat nu stiu ce cupa pe nu stiu une atunci asta ce premiu ar trebui sa ia?
Link to comment
Share on other sites

@tunecat: mai lasa-l pe ciupanezu, inca mai are vanatai dupa afacerea cu 320deul cu motor fara, cand a incasat singur 90% din blamuri, noroc ca e tinerel si se reface repede, uite deja lucreaza la tuningul propriei sale imagini pe forumul bmwclub.ro, ceea ce e foarte important pentru devenirea lui.

despre mr.cat: pozele de interior nu avantajeaza lucrarea; incearca poze cu un alt tip de lumina (cel putin) :)

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic cu tine si cu Ciupanezu nici atat, interiorul masinii tale are toate culorile posibile, trimurile nu sunt imbinate bine, volanul ala este urat, ai pus 2 bucati de piele pe volan si l-ai "tunat" , pedalele sunt de toata jena,ornamentele de pe praguri cu TENZO R de ce le-ai pus, daca puneai niste praguri cu TYPE R tot aia era, niste inele de bord nu sunt o avere, si uite un interior de e39 a cuiva de aici de pe forum, daca al tau a luat nu stiu ce cupa pe nu stiu une atunci asta ce premiu ar trebui sa ia?

 

 

prin ce ai zis acum ai demonstrat ca am dreptate - parerea ta o copiaza pe a lui ciupanezu in mod jenant - imi impui gusturile tale sau ma indemni sa copiez pe cineva de pe acest forum. Nu as copia poate tocmai din respect pentru cel care a realizat o masina frumoasa. Va legati de acelasi elemente si de masina mea - eu altceva am cerut - sa isi demonstreze calitatea de expert in tuning

Link to comment
Share on other sites

@tunecat: mai lasa-l pe ciupanezu, inca mai are vanatai dupa afacerea cu 320deul cu motor fara, cand a incasat singur 90% din blamuri, noroc ca e tinerel si se reface repede, uite deja lucreaza la tuningul propriei sale imagini pe forumul bmwclub.ro, ceea ce e foarte important pentru devenirea lui.

despre mr.cat: pozele de interior nu avantajeaza lucrarea; incearca poze cu un alt tip de lumina (cel putin) :)

bafta!

 

 

pozele puse de ciupanezu sint facute de el probabil cu telefonul sau cu ceva aparat mai putin performant - intradevar e greu sa faci poze in interior - cei de la cox au avut aparate performante si in revista sint prezentate real dar eu nu am pozele acelea si nu stiu cind o sa reusesc sa fac poze la fel de bune.

 

problema cu ciupanezu - e trist ca cei de pe forum incearca sa il copieze - si eu pot sa imi dau cu parerea si la partea tehnica si in rest asa ca sa ma aflu in treaba dar am bunul simt sa vorbesc depre ce stiu si sa nu imi exprim parerea de parca ar fi adevarul universal

Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic cu tine si cu Ciupanezu nici atat, interiorul masinii tale are toate culorile posibile, trimurile nu sunt imbinate bine, volanul ala este urat, ai pus 2 bucati de piele pe volan si l-ai "tunat" , pedalele sunt de toata jena,ornamentele de pe praguri cu TENZO R de ce le-ai pus, daca puneai niste praguri cu TYPE R tot aia era, niste inele de bord nu sunt o avere, si uite un interior de e39 a cuiva de aici de pe forum, daca al tau a luat nu stiu ce cupa pe nu stiu une atunci asta ce premiu ar trebui sa ia?

 

 

prin ce ai zis acum ai demonstrat ca am dreptate - parerea ta o copiaza pe a lui ciupanezu in mod jenant - imi impui gusturile tale sau ma indemni sa copiez pe cineva de pe acest forum. Nu as copia poate tocmai din respect pentru cel care a realizat o masina frumoasa. Va legati de acelasi elemente si de masina mea - eu altceva am cerut - sa isi demonstreze calitatea de expert in tuning

Lasa expertul de tuning, cum poti zice ca ai un interior frumos cand toate lucrurile par aruncate asa la intamplare acolo prin masina, se vede foarte bine si nu trebuie sa fii designer la ///M Power sa vezi ca nu este o lucare de calitate. uite un interior de X6 tunat, nu trebuie sa copii dar te poti inspira. Si nu iti impun gusturile mele ci imi exprim parerea depre interiorul masinii tale, exteriorul este ok, in afara de cateva luminte, dar la interior este foarte mult de munca.

Link to comment
Share on other sites

rosu: imi place pe exterior, insa la un interior de masina nu prea inghit. este strict personal. din aceasta cauza cu greu as accepta o masina cu rosu la interior si prea usor as accepta o masina cu rosu la exterior. e o febleĂže, desigur. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.