Jump to content

X5 pe teren accidentat


adrian93

Recommended Posts

pai daca il compari cu o japoneza Off-Road....Toyota Landcruiser sau Nissan Pathfinder , Patrol , sau english :Land Rover Discovery III atunci nu are performantele acestora...e sub ele...sistemul X-Drive nu e la fel de util ca un reductor etc.cu privire la garda la sol , il ajuta sa treaca peste anumite obstacole...dar nu m-as aventura prea departe in off-road cu el....nu e o masina de asa ceva...eu zic ca cel mult un drum forestier e cv potrivit pt un X5(eu am X3 si garda la sol e asemanatoare...dimensiunile exterioare sunt mai mari la X5.X-drive-ul e acelasi ca si pe X3.Pe teren greu chiar si pneurile pot fi un real dezavantaj.
Link to comment
Share on other sites

nici eu nu am condus...tot ce v-am spus e un fel de concluzie la ce citesc prin reviste...(auto-motor si sport,autoshow,Deteren,4wd,4x4 offroad etc),in schimb am vazut ce poate Landcruiser prin noroi mare ....sau zapada.Pt offroad mediu spre greu recomand Toyota...pt sosea si drumuri cat de cat accesibile recomand X5, X3 ..perfecte pt asa ceva.Toyota e o barca lenesa pe sosea.am zis :blink:

post-1168-1157492015_thumb.jpg

post-1168-1157492219_thumb.jpg

post-1168-1157492240_thumb.jpg

post-1168-1157492417_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

e frumos ...dar e greu si mai vechi ca design.e si mai scump si mai mare de altfel.oricum sunt masini rezistente....unchiul meu are modelul ce am pus in poza dar pe albastru , are 106 000km si nu are nici o problema...nu a schimbat nimic la suspensie.si tatal meu 73 000km si la fel....si daca va arat pe ce drumuri circulam aici in zona FGS-ului ....imi e mila de X3 si tare ma mir daca duce cat duc alea sau trebuie sa bag mana in portofel. :blink: .Am facut putin off -topic dar am vrut sa iti arat ca landcruiser nu e sub X5 la offroad...doar la on road.
Link to comment
Share on other sites

inteleg ce spui...dar si landcruiserul vechi modelul mai mic semana cu asta ...erau aproape la fel doar la o scara ceva mai redusa.De asta ziceam ca are un aspect mai invechit...oricum e frumoasa...dar e la pret astronomic in Ro.taxele astea tampite.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ok, nicio problema, nu s-a suparat nimeni dar asocierea lui X5 cu Logan nu prea merge nici la ironii, comparatii, asocieri. Poate sunt eu prea serios :blink:

Ce-i drept, tocmai citeam pe forumul tuturor bim_merilor din lume (unul din ele) de niste chestii super misto cu privire la x-drive si cresterea performantelor lui X5 si a viitorului X6 in teren greu si ici ma trezesc cu Logan. A nu se interpreta ca as critica asta ci dimpotriva, e o invitatie la o discutie serioasa cu privire la titlul topicului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.