Jump to content

BMW Diesel vs. BMW Benzina


Romulus

Diesel sau Benzina  

1002 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

baietii anu trecut mi am luat e46facelift 320d! buna masina consum mik si asa mai departe!! da benzina e cea mai tare!! eu regret ca mi am luat diesel(fum)! cea mai mare greseala ! OARE DE CE O FI FACUT BMW DIESEL ?!!?!?? trebuia sa ramana numai la benzina(poweer) :blink:
Link to comment
Share on other sites

mai redcap am obosit sa ma cert cu tine...dar iti spun un lucru ...la cati km fac eu cu bmw meu cu economia de combustibil facuta imi mai iau un bmw ca al tau... :)

241639[/snapback]

:blink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Pai eu nu ma cert cu tine, eu discut. Dar oricum pana sa faci economia aia pune-i si tu motorina asta daca nu cumva ai invatat biata masina sa mearga cu aer.  :)  Dar oricum  nu iti poti lua tu BMW ca al meu ca ar insemna sa ajungi sa mananci eugenia si sa nu mai mergi sa mananci prin restaurante, nu ?  :blink:

241641[/snapback]

am zis din economie ...citeste tot nu numai printre randuri...ca de aia nu pricepi...tare as fi curios cati km faci zilnic de esti asa tare in gura...ca mai am un prieten (barbie -il poti intreba ca e si el pe forum) care a dat 330d pe un 325i si acum merge cu dacia in timpul saptamanii si ala il pastreaza pt weekend...tare faza :)

Link to comment
Share on other sites

ce glume de prost gust... :blink:

 

auzi asta e mentalitatea tipica celor carora masina le valoreaza cam cat garsoniera in care locuiesc. tu ai impresia ca numai tu ai bani? sau ca, daca cineva isi ia "dizal" o face pt ca ar ajunge in sapa de lem cu un benzinar??

ahh si ca un reminder... 535d-u a avut un timp similar cu M3-ul pe circuitul Top-Gear.. si la vremea respectiva era si mai ieftin ca M3, iar de consumat consuma jumate cat M3-ul

241620[/snapback]

 

gluma cu restaurantul este chiar OK... nu vad nimik deplasat

cat despre BEC daca te uiti aproape e chiar aprins !

 

PS: vezi ca ai niste complexe... prea te repeti cu "masina si apartamentul"... ai ceva nerealizari ce vrei sa le impartasesti ? NOI, baietii de pe forum, facem si pe psihologu la nevoie...

Link to comment
Share on other sites

ideea e urmatoarea ...nu inteleg dc ma faci mincinos cand iti spun ca am mers 245 cu ea(atat arata vitezometru...care e produs de aceasi firma care a echipat-o si pe a ta  :blink: )...facem si proba ca am timp in weekend ...si chiar daca e 320 are 165 cp si crede-ma ca in oras nu misti :)

241630[/snapback]

 

 

RedCap nu se da cu tine. O tragi cu mine care am doar 170hp?

Promit ca mananc in ziua in care o sa ma trag cu tine ca sa nu zici ca am fost mai usor.

400m-stilul liber. Si 245km/h nici daca manaresti vitezometrul nu ii prinzi.

Link to comment
Share on other sites

gluma cu restaurantul este chiar OK... nu vad nimik deplasat

cat despre BEC daca te uiti aproape e chiar aprins !

PS: vezi ca ai niste complexe... prea te repeti cu "masina si apartamentul"... ai ceva nerealizari ce vrei sa le impartasesti ? NOI, baietii de pe forum, facem si pe psihologu la nevoie...

241652[/snapback]

:blink: LOL am crezut ca e o gluma, dar chiar e aprins :)) dar de ce te-ai uitat cu atentie acolo?? chiar ai asa ciuda pe om?

nu am complexe sau ceva de genu, dar cunosc o gramada de persoane care stau in chirie dar au masini de 20.000, si toti au mentalitatea ta

Link to comment
Share on other sites

vad ca faci comparatie acum cu m3 ...la cati bani a dat omu pe m3 il mai intereseaza cat consuma?.....aici vb de masini normale nu de masini de curse...si cel cu 320i daca acul la vitezometru urca pana la 245km/h la masina mea diesel o zi esti soferul meu?
Link to comment
Share on other sites

vad ca faci comparatie acum cu m3 ...la cati bani a dat omu pe m3 il mai intereseaza cat consuma?.....aici vb de masini normale nu de masini de curse...si cel cu 320i daca acul la vitezometru urca pana la 245km/h la masina mea diesel o zi esti soferul meu?

241666[/snapback]

 

 

Sunt soferul tau dar cu masina mea. Nu as putea sa merg cu o Husqvarna.

Link to comment
Share on other sites

ok...vad ca esti din bucuresti...pariul e facut pe forum...maine dimineata iesim cu masina mea pe bucuresti pitesti si daca ii dau 245 esti soferul meu pt o zi...ok? Edited by B78KRS
Link to comment
Share on other sites

Nu ma dau banii afara din casa dar BMW diesel nu mi-am luat si nu o sa imi iau din simplul motiv ca restaurantele in care mananc eu "eugenii", "fumatul" este interzis.

241449[/snapback]

 

No Comment!!!! :) tara faza cu fumatul interzis

 

WOW 245 :blink:

 

gata vindeti M-urile ca si asa sunt limitate la 250.Mai bine diesel :) :)

Link to comment
Share on other sites

:blink:  LOL am crezut ca e o gluma, dar chiar e aprins :)) dar de ce te-ai uitat cu atentie acolo?? chiar ai asa ciuda pe om?

nu am complexe sau ceva de genu, dar cunosc o gramada de persoane care stau in chirie dar au masini de 20.000, si toti au mentalitatea ta

241663[/snapback]

 

nu am ciuda pe om... nu am nimik cu nimeni... m-am uitat atent ca nu stiam ce masina are asa ca m-am uitat la cadranele de la bord si au inele si a zis ca merge 245, deci am presupus ca e 330d... si, cand sa-mi ridic privirea sa scriu si eu un reply, ce sa vezi... becu aprins... asa ca nu m-am putut abtine si l-am intzepat putin... (si am fost chiar finutz)

 

PS: Primul criteriu de care am tinut cont cand mi-am luat masina a fost sa nu o tin in drum. Asa ca mi-am luat garaj la garsoniera. :)

Link to comment
Share on other sites

Stai mai nene ca ideea e ca tre sa si ai viteza asta ca asa si eu aveam odata demult o Dacie care ajungea la 180 ce mama ei... si mai accelera inca dar nu mai avea vitezometrul unde sa arate.  :)  :)  :)  Asa o fi si la tine de fapt...  :blink:

241679[/snapback]

pai vitezometrul e pus de bmw...din pacate pt tine tot bmw ti-a echipat si tie masina cu vitezometru...nu stiau ca e unul din pitesti care e mai rau decat toma necredinciosu(eu am zis ca ridic vitezometru la 245 ..nu ca indica corect sau e sfant)

Link to comment
Share on other sites

ok...vad ca esti din bucuresti...pariul e facut pe forum...maine dimineata iesim cu masina mea pe bucuresti pitesti si daca ii dau 245 esti soferul meu pt o zi...ok?

241673[/snapback]

 

 

Vin si eu cu masina mea si mergem in paralel. A mea nu poate mai mult de 235 si asta maxim. Daca tu ma depasesti la viteza aia imi faci carte de munca la tine ca sofer.

Link to comment
Share on other sites

sa mor ca nu am mai mult de 165 cai....discuri ventilate si suspensie sport..si ceva eleroane finutze...jur(evacuarea e standard)...e 320d

241686[/snapback]

 

 

Asta e intelegerea. Daca tu ma depasesti cand eu sunt la 235 al tau e pariul.

Eu nu vreau nimic de la tine daca nu ai dreptate. Nici macar 1 l de benzina cu toate ca bine mi-ar prinde. Mi-as permite niste eugenii cu crema multa.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca tu ai pe masina alte jante decat cele din talon, din cauza asta vitezometrul iti arata alta viteza decat cea reala.

 

inca nu s-a inventat masina 320d-ul care sa mearga 245 km/h si sa consume 4.5 la suta de km... la mine consma 17l/100 la 230 km/h

Edited by Sini
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.