Jump to content

BMW Diesel vs. BMW Benzina


Romulus

Diesel sau Benzina  

1002 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

diferenta e enorma... 2 secunde la 200+ inseamna zeci de metri !

241795[/snapback]

Mie mi se pare ca sint 1,3 secunde, dar nu te contrazic, benzina e mai buna, insa ce importanta are cine pe cine face la liniute? Hai sa facem masuratoarea asta pe Bucuresti - Mangalia. Sa vedem cine castiga, 525d sau 320i? Iti spun eu, nimeni. Ca timp. Ca eugenii, alta treaba. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... bunilla eu vroiam sa merg cu avlad la mare si sa il tin pe el in fata iepure alergator ca are detector.  :blink:  Dar mai bine nu ca sigur dup-aia schimb filtrul de habitaclu si ma apuc de spart cu picamerul funinginea de pe masina data de celebrul tractor din din fata. :)

241808[/snapback]

Esti simpatic. De 30 de mesaje scrise de tine pe topicul asta nu scrii altceva decat ca scoatem fum si mirosim urat. Cu toate ca tu mergi cu BMW-ul proaspat cumparat doar in plimbari si in rest cu autobuzul sau cu Clio diesel. Te asigur ca BMW-ul meu scoate infinit mai putin fum, miroase infinit mai frumos si merge infinit mai bine decat autobuzele sau martoaga aia de Clio pe care le folosesti dupa ce termini cei 20 RON bagati in benzina din BMW. :)

Link to comment
Share on other sites

Pai asta e adevarul... dizalul PUTE si cu asta basta.  :)  Si apropo vezi ca mai merg cateodata si cu troleibuzul care sincer sa fiu nu l-am vazut sa dea fum.  :)

 

P.S. Eu spre deosebire de tine imi permit luxul de a imi tine masina in garaj si sa o scot doar la plimbari si in rest sa imi fac treaba cu alta masina sau mijloc de transport in comun, sau ce mai gasesc.  :)

241815[/snapback]

Pai da, ca n-ai bani de casco si ti-e frica sa nu-ti faca aia ceva la ea pe la facultate sau pe unde mai ai drum. :blink:

Link to comment
Share on other sites

tu insa scoti masina si ca sa te duci pana la paine cred, asta fara sa mai vorbim de faptul ca stai la 5 minute de mers pe jos de servici si tot cu masina te duci si ca pana ajungi nici macar nu incalzesti motorul ca deja il si opresti. :blink:

Pai da, pentru ca se mai intampla sa ma sune cate un beneficiar sa ma duc pe santier la cate o faza, am copil mic si se poate sa ma mai sune sotia pentru vreo urgenta si prefer sa ma urc in masina sa ajung imediat decat sa alerg pe jos pana acasa ca niciun taximetrist nu ma ia pe distanta asta, se mai intampla sa ma sune cate unu ca a ramas fara carnet si sa vin sa-l iau din drum, etc. Pentru mine masina e o necesitate nu o distractie de week-end.

Link to comment
Share on other sites

e 1.3 sec.. iar tu cumva dai liniute de 1 km?

hai lasa ca nu sunt zeci de metri

241829[/snapback]

 

pai presupunand ca tractorasul ajunge la 200 km/h intr-un km (lucru de care nu sunt sigur) avem urmatoarea forumula

 

 

200 km/h = 55.5555556 meters / second

 

you do the math !

Link to comment
Share on other sites

Bine Vlad,atunci iti reamintesc ca si taica-tau lucreaza in acelasi loc ca si tine deci ai putea linistit sa pleci cu masina lui de la munca daca apare ceva dar voi mai bine plecati cu 2 masini din acelasi loc ca sa ajungeti in acelasi loc.  :blink:

241837[/snapback]

Mie imi place sa-mi conduc masina mea, sa consum motorina mea, sa nu depind de nimeni pentru ca de asta sint cap de familie, de asta muncesc, sa ma simt bine in pielea mea.

Link to comment
Share on other sites

pai presupunand ca tractorasul ajunge la 200 km/h intr-un km (lucru de care nu sunt sigur) avem urmatoarea forumula

 

 

200 km/h = 55.5555556 meters / second

 

you do the math !

241836[/snapback]

 

 

ce 200 km/h? auzi nu te supara pe mine... dar tu unde mergi cu 200km/h??

 

ah .. si da ajunge tractorasul fara probleme la 200, cgiar 230 :)

 

dar ma e un tractoras ...335 care ajunge chiar mai repede ca un M3 e46 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc cei cu benzinare care majoritatea au becul la combustibil aprins mai tot timpul.Auzi la el are garaj pai si eu am garaj si care e problema?Si ca sa te linistesti sa stii ca dizelu meu polueaza mai putin ca benzinara ta iar de fum.....

p.s stie el la cine ma refer.

Link to comment
Share on other sites

Si tie spor la km in garaj daca iti place sa fii ironic.Pana una alta tractorul meu e mai bun decat partzul tau asa ca las-o mai moale cu aprecierile ca esti slabutz.Oricum ai vrea sa ma depasesti tu.... Edited by tzucul
Link to comment
Share on other sites

Si tie spor la km in garaj daca iti place sa fii ironic.Pana una alta tractorul meu e mai bun decat partzul tau asa ca las-o mai moale cu aprecierile ca esti slabutz.Oricum ai vrea sa ma depasesti tu....

241858[/snapback]

Nu te enerva degeaba, ai exact masina la care saliva in urma cu un an, exceptand cutia. Acum e racer benzinar. :blink:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=7470

Link to comment
Share on other sites

Stii care e faza tare aici ? Toti se bat cu pumnii in piept ca fac o gramada de km in oras zilnic si ca pe an fac nu stiu cate zeci de mii (zic de cei cu dizaluri evident) insa tu abia daca faci vreo 20 de mii pe an, dintre care cel putin 15 mii ii faci la drum intins si cu toate astea tii un DIZAL in fata blocului.  :) Asa ca eu zau ca nu vad logica de a avea un dizal in cazul tau, poate imi explici tu insa mai multe.  :)

241843[/snapback]

Hmm, pentru ca-mi place? Cum merge, cat consuma, ce costuri, ce confort si sportivitate imi ofera! Spre deosebire de tine, eu am magazie CD, merg 99% din timp cu muzica data drumul si mi se rupe de sunetul motorului, singurul care vad ca te incanta la masina ta. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai am zis ca n-am ce face cu un tractor ca nu am ogoare de arat asa ca m-am dat pe benzinar...  :)

241861[/snapback]

 

 

mah chit ca sunt fan benzina ....intamplarea face ca am un tractor , si nu sunt in asentimentul tau si crede-ma ca ai aripi dar care nu te vor purta prea departe .....si sa iti zic de ce....la oradea cand a fost poawer race ...un 335d io dato urat la un M3 asa ca .....ciocu mic

 

si nu va mai intzepati nici mie nu imi place cum face tractoru dar e 3000 e automatic si pe oras mananca 11 .......deci per ansamblu e ok

 

 

aaaa si inca un lucru .....astea cu facem un concurs pana la timisoara si bla bla astea in nebunii curate ......faceti una vitejeasca pe pista pe timp si acolo se vede cine e sofer nu pe soseaua unde se vede cine e mai dement si scoate tirul de pe sosea :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ma incanta toata  masina dar sunetul ala de benzinar turat ma trimite in al 9-lea cer direct.  :)

241864[/snapback]

 

ai mare grija cu al noualea cer .........ca te poate trimite tare usor un benzinar acolo :blink:

Link to comment
Share on other sites

bunilla m3-ul tau e albastru cu numere de HD?Daca il combin pe prietenul meu cu 535d sa dea o liniuta cu tine o sa vezi ca nu il mai faci de nu se aduna...poate invers,unde mai pui ca e si seria 5 si automat dar eu stiu ce are sub capota si iti stiu si masina ta daca e aia.
Link to comment
Share on other sites

bunilla m3-ul tau e albastru cu numere de HD?Daca il combin pe prietenul meu cu 535d sa dea o liniuta cu tine o sa vezi ca nu il mai faci de nu se aduna...poate invers,unde mai pui ca e si seria 5 si automat dar eu stiu ce are sub capota si iti stiu si masina ta daca e aia.

241871[/snapback]

Dereara ce face?

Link to comment
Share on other sites

nu mai amestecati principiile generale cu ambitiile personale, ca nu iese nimic bun.

ce vrea fiecare de la masina lui, e una, conjunctura in care iti cumperi masina e alta, calculele sunt diferite, valorile tot asa, deci un numitor comun n-o sa prea fie in aceasta contra.

Link to comment
Share on other sites

m3 la oradea eram eu. Si i-am traso la 535d de nu so adunat. Asa ca nu mai vorbi din auzite...

241870[/snapback]

 

 

iai dat-o cu 2 metri si ai fost cu juma de secunda peste A6 3000tdi si ai luat-o de la un subaru de serie .......vezi cate povesti am auzit

 

sa vii in 17 sa te aduni cu greu de acolo ca or fi masini nu tractoare ca data trecuta

 

ps : ai avut de castigat in fata la 335 pt ca era automat si parere personala dc mai erau 200 metri nush sincer dc il mai faceai

 

da nu te oftica ca stim ca esti sofer de sofer :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.