Jump to content

My 2001 silver beemer E46 320i 170 cp M-Paket II


525RCI

Recommended Posts

Salut. Am cumparat masina in ianuarie 2010 si pentru ca am "lucrat" un pic la ea, m-am gandit sa va arat ce a iesit.

Este un E46 320i din 2001, motor 2.2 170CP, 146.000 km in bord, cutie manuala cu urmatoarele dotari :

 

- M paket II

- Xenon

- Jante M 17 inch styling 68 7.5J fata 8.5J spate

- Trapa

- Scaune sport cu alcantara pe margini

- Volan M

- Scaune incalzite

- Paket Shadow-line (ornamente geamuri negru lucios + plafon negru)

- Magazie 6 CD

- DSC, climatronic.....

 

La toate acestea s-au adaugat :

 

- Suspensie completa reglabila TA-Technix

- Toba finala HAMANN

- Angel eyes LED

- Stopuri LED

- Eleron portbagaj

- Schimbator M + inele ceasuri bord

 

Dupa cum am spus si in titlu, orice sfat, sugestie chiar si criticile sunt binevenite. Si cum o poza face cat o mie de cuvinte :

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multumesc armin

oglinzile, ai dreptate, nu sunt punctul forte al masinii, dar am gasit un aspect practic si anume ca NU MI LE VOR FURA NICIODATA :twoup:

legat de CD, la cass-ul din bord am butonul mode si am atasata magazia de CD-uri, as cumpara intr-adevar un CD original cu MP3 dar la care sa pot atasa in continuare magazia.

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru aprecieri

@alex77xax - in jona Salajan stau, deci e posibil sa fi vazut masina

@mihai20 - fiecare cu gusturile lui, OEM sau non, dar sa fiu sincer acestea pe care le am acum nici nu ofera o vizibilitate foarte buna, totusi ramane aspectul furtului pe care l-am mentionat mai devreme, plus ca a intervenit obisnuinta.

Link to comment
Share on other sites

arata bine masina iar motorizarea de asemenea e buna, nici mie nu imi plac oglinzile si stiu din experienta ca iti ofera o vizibilitate scazuta. Asa ai luat-o sau a fost stock si i-ai facut tu modificarile?Aaa..da, i-ai mai putea pune si comenzi pe volan :twoup:. Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

@duby - multumesc frumos

@mik15 - sunt foarte incantat si eu de motor, trage suficient pentru nevoile mele. Masina avea M-paket interior si exterior cand am luat-o si toate modificarile le-am facut eu, mai putin toba Hamann cu care a venit deja masina din Germania. Comenzi pe volan sincer nu ma intereseaza, dar un volan nou M sau second in stare foarte buna imi caut si acum la un pret rezonabil, al meu este tocit si sincer nu as vrea sa-l imbrac. Daca a incercat cineva sa imbrace il rog frumos sa puna niste poze si sa-mi spuna unde a facut operatiunea, poate ma razgandesc. O zi placuta.

Link to comment
Share on other sites

@valentin - multumesc, avem aceleasi jante :)

 

@SirAndi - chenarul negru l-am curatat cu Nitrodiluant, dar nu o sa reusesti daca ai numerele emise acum mai mult de un an, foloseau alt fel de vopsea care nu se curata, am incercat la alti doi prieteni, am consumat o sticla intreaga si nu se intampla nimic.... De lipit le-am lipit cu banda dubla adeziva BISON cred, pe spate nu este nici o problema, dar pe fata, din cauza ca este un pic curbat numarul, dupa o saptamana s-a dezlipit la colturi. Am pus doua picaturi de Picatura :twoup: fara sa le dau jos, direct pe banda adeziva de pe colturi si nu s-au mai dezlipit pana in ziua de azi si au cam 4 luni.

 

@Ciumidel - multumesc frumos, astept mai multe poze la a ta.

Link to comment
Share on other sites

@AndreiBadea - nu sunt urmele de la mine, cred ca au ramas de MonsterTruck Show (cred ca asa s-a numit), desfasurat in parcarea de la Real. Cu folia sunt de acord, o nuanta medie, dar cred la anu', ma intereseaza sa ma protejeze de soare vara.

 

@EMmyl 46 - am montat suspensia de 4-5 luni cred si sunt foarte multumit. Este un pic mai rigida decat suspensia M paket pe care am avut-o pe masina (la inaltimea la care am reglat-o acum), dar nu iti rupe dintii...Acum proba va fi peste 2 luni cand ma voi duce sa o ridic pentru iarna, atunci vom vedea cat de bine va funtiona reglajul. Trebuie sa tii cont ca va trebui sa cumperi si bieletele antiruliu mai scurte, eu am luat de M3 E36.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.