Jump to content

Probleme Airbag


Recommended Posts

Decand mi-a ploat in masina imi ramane becul de la airbag aprins.

 

Am fost la un service si cei de acolo mi-au spus ca ar fi o problema cu computerul de airbag dar nu stiau sigur.

 

Stie cineva un service care sa se priceapa bine la probleme de genul asta.

 

Unii mi-au recomandat Bavaria are cineva alte sugestii.

Link to comment
Share on other sites

stiu...

 

dar daca a raspuns cineva acolo m-am simtit indatorat sa raspund

124100[/snapback]

 

si eu am o problema mica :blink: cand dau peste o groapa se aprinde, cand dau peste alta se stinge si tot asa. un contact imperfect cel mai probabil pe undeva. acuma toata smecheria este in caz de accident sa am norocul sa prind cu becul stins :)

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e o problema cu computerul de airbag..ce naiba ca n-a plouat pe el..cel mai sigur e senzorul din scaun, ca acolo s-a strans apa. Stai linistit se aprinde si la cele in care n-a plouat, la mine sta aprins non-stop de cand am dus-o ultima oara la spalatorie, au miscat aia ceva pe-acolo..oricum n-are ce sa se intample..airbagul se va deschide oricum in caz de accident..de care-ti doresc sa fii ferit desigur.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mistret ,nu e nevoie sa postezi acelasi topic in doua arii diferite...

124094[/snapback]

Aoleu...nu pot sa cred ce gafa ordinara am putut sa fac...IMI CER MII DE SCUZE<SUNT UN IDIOT,dar jur ca nu a fost intentionat.

Chiar nu observa nimeni?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
adica au facut un test de airbag, mai exact au pus masina la un calculator si a dat ca, calculatorul de airbag nu mai functioneaza.

133025[/snapback]

calculatorul de airbag la e 46 nu prea se defecteaza.incearca sa faci un test in alta parte.doar daca ai pe masina calculator airbag de tip mrs3 cel cu mufa verde.asta se mai defecteaza in sensul ca are un numar de restari situat in jurul cifrei 8.adica potzi sa ai 8 accidente (erori) dupa care il arunci nu se mai poate reseta.

Link to comment
Share on other sites

calculatorul de airbag la e 46 nu prea se  defecteaza.incearca sa faci un test in alta parte.doar daca ai pe masina calculator airbag de tip mrs3 cel cu mufa verde.asta se mai defecteaza in sensul ca are un numar de restari situat in jurul cifrei 8.adica potzi sa ai 8 accidente (erori) dupa care il arunci nu se mai poate reseta.

140108[/snapback]

 

 

Daca tot intram in amanunte ,macar sa corespunda cu realitatea :)

MRS 3,cu mufa verde(fabricat de Temic) nu a fost instalat pe E46,doar cel fabricat de Bosch,cu mufa gri :blink:

 

Oricum,din 2001 E46 are MRS4.

 

Nu prea exista nici un modul de airbag la BMW,care sa se reseteze de 8 ori.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Nu cred ca e o problema cu computerul de airbag..ce naiba ca n-a plouat pe el..cel mai sigur e senzorul din scaun, ca acolo s-a strans apa. Stai linistit se aprinde si la cele in care n-a plouat, la mine sta aprins non-stop de cand am dus-o ultima oara la spalatorie, au miscat aia ceva pe-acolo..oricum n-are ce sa se intample..airbagul se va deschide oricum in caz de accident..de care-ti doresc sa fii ferit desigur.

si eu am aceeasi problema... am sters de doua ori eroare dar degeaba.... eu stiam ca daca este aprins becul in bord, airbag-ul nu se mai declanseaza deoarece nu sesizeaza prezenta pe scaunul din dreapta.... oricum va doresc sa nu aveti "norocul" sa vedeti daca se declanseaza sau nu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.