Jump to content

Nu mi mai merg farurile


Vadim

Recommended Posts

Guest poleposition

dar ce ulei pui ? ca daca pui 5W40 si o calci zdravan o sa-l pape foarte repede... din cauza asta am hotarat sa pun RS la urmatorul schimb.....

 

p.s. vorbesc de Castrol

 

Cat despre apa, si mie imi dispare repede, dar asta din cauza unui colier nestrans undeva din radiator si curge p-acolo... doar ca nu am avut timp sa merg la service....

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

dar ce ulei pui ? ca daca pui 5W40 si o calci zdravan o sa-l pape foarte repede... din cauza asta am hotarat sa pun RS la urmatorul schimb.....

 

p.s. vorbesc de Castrol

 

Cat despre apa, si mie imi dispare repede, dar asta din cauza unui colier nestrans undeva din  radiator si curge p-acolo... doar ca nu am avut timp sa merg la service....

124752[/snapback]

Ulei 10w40 , la mine apa dispare pur si simplu :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Ulei 10w40 , la mine apa dispare pur si simplu  :)

124775[/snapback]

 

pune 10w60 :)

 

cu apa.... hmmm, doamne fereste sa fie garnitura de chiulasa, ca nu e bine.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
daca e garnitura de _chiulasa_ fierbe motorul in draci....si creste si nivelul la ulei in baie...pt ca se amesteca cu antigel.mie imi papa apa din cauza pompei de apa....e veche si se scurge apa pe motor ,si se evapota imediat.
Link to comment
Share on other sites

daca e garnitura de _chiulasa_ fierbe motorul in draci....si creste si nivelul la ulei in baie...pt ca se amesteca cu antigel.mie imi papa apa din cauza pompei de apa....e veche si se scurge apa pe motor ,si se evapota imediat.

124823[/snapback]

Mie nu mi fierbe motoru :) pompa de apa am puso prin mai .

Am incercat in urmatorul fel sa vad daca pierde apa :

Am lasat motoru pana a ajuns acu la jumate , am deschis capota am turato putin , si nimik , nu pierde pe nicaieri :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu vezi tu pe unde pierde...la mine pierdea pe undeva pe deasupra cutiei de viteze, pe la un colier de la calorifer....nu ajungea apa jos...si totusi cam la 2-3 luni mai puneam un litru de antigel :)

124977[/snapback]

EU PUN IN FIECARE ZI APROAPE UN LITRU :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mie nu mi fierbe motoru  :) pompa de apa am puso prin mai .

  Am incercat in urmatorul fel sa vad daca pierde apa :

  Am lasat motoru pana a ajuns acu la  jumate , am deschis capota am turato putin , si nimik , nu pierde pe nicaieri  :blink:

124876[/snapback]

exact asa e si la mine.nu e umed pe nicaieri.Eu completez un litru la o luna.Dar se rezolva la schimbarea pompei de apa....m-i s-a confirmat asta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.