Jump to content

BMW z4


Crissu'

Recommended Posts

Tocmai m-am intors dintr-o excursie spre cluj unde m-am intalnit cu gransportu :X. Ce pot sa zic e .....fara cuvinte. Fuge de rupe ,poti sa faci tot ce vrei cu ea . Cei de la Maserati au facut interiorul atat de bine incat te simti intr-o masina coupe,sport ca intr-un 7-ar sau S-classe. Si in legatura cu z4 inainte sa plec la cluj sa ma dau cu maserati am aranjat cu un posesor de z4 e89 un mic test drive. Mi-a placut ,am ramas chiar impresionata de ce poate face...dar a urmat intalnirea cu gransportu. Diferenta e foarte mare si maserati e mai bun in foarte multe privinte .

In cateva zile fac actele :twoup: si o sa fie al meu de tot :X. Multumesc pentru ajutorul acordat tuturor !

Link to comment
Share on other sites

De aceea am intrat in acest forum,

 

 

Da, Maserati este o masina deosebita, mult peste BMW.

Oricum, sa o stapanesti sanatoasa si fara probleme.Sper sa intri cat mai mult in acest forum . Desi nu esti posesoare de BMW, comunitatea are nevoie de cat mai multi pasionati de masini si alte chestii.

Asteptam poze cu masina. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Hi! Maine sau poimaine o sa fac o sedinta foto mai elaborata cu masina..ca am poze pe tel...de calitate foarte proasta pentru ca mi-am spart iphonu :twoup:) si umblu cu un amarat de nokia 6300 cu 2 megapixeli . Zilele astea am fost prin poiana brasov si prin Brasov ,la o prietena cateva zile :).

CHEERS!!!

Link to comment
Share on other sites

Da, Maserati este o masina deosebita, mult peste BMW.

Pregatiti va rog rugul pentru Bavaria. Nu pentru ca nu exista nimic peste BMW, doar ca a ales o marca discutabila.... Eu ma duc sa fac rost de chibrite :)

 

Ontopic: Gransport este un vis frumos. Motor Ferrari pus pe un interior/exterior cu un design impecabil. Din pacate fiind vorba de o masina italiana, asta aduce cateva minusuri (nu, nu sunt prejudecati) pe partea de fiabilitate: ma tenta Gransportul de la Carlex (inca il mai puteti vedea acolo cred), doar ca atunci cand am inchis usa (cu grija) s-a desprins semnalizatorul de pe aripa... nu glumesc si nici nu inventez, va asigur. Vanzatorul mi-a zambit si mi-s spus: "e o italiana, nu va puteti astepta la altceva... dar ati mai vazut asa o forma la o alta masina???"

Clar... frumusetea doare. Daca esti pregatit pentru asta, Maserati iti va da pasiunea la care te astepti.

 

Felicitari Crissu pentru achizitie si sa te folosesti de ea sanatoasa! Si desigur, nu ne lasa sa asteptam prea mult pozele alea.... Apropo de asta, eu am un telefon foarte performant :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Da, Maserati este o masina deosebita, mult peste BMW.

Pregatiti va rog rugul pentru Bavaria. Nu pentru ca nu exista nimic peste BMW, doar ca a ales o marca discutabila.... Eu ma duc sa fac rost de chibrite :twoup:

 

. Apropo de asta, eu am un telefon foarte performant :)

 

Ma gandeam sa iti raspund.

Am vazut la sfarsit ca ai un telefon performant. :twoup:

 

Hi! Maine sau poimaine o sa fac o sedinta foto mai elaborata cu masina..ca am poze pe tel...de calitate foarte proasta pentru ca mi-am spart iphonu :twoup:) si umblu cu un amarat de nokia 6300 cu 2 megapixeli . CHEERS!!!

 

Pe forum sunt admise numai poze facut cu aparate de la 8 megapixeli in sus.

Si zici ca ai Maserati. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Hi! Maine sau poimaine o sa fac o sedinta foto mai elaborata cu masina..ca am poze pe tel...de calitate foarte proasta pentru ca mi-am spart iphonu :twoup:) si umblu cu un amarat de nokia 6300 cu 2 megapixeli . CHEERS!!!

 

Pe forum sunt admise numai poze facut cu aparate de la 8 megapixeli in sus.

Si zici ca ai Maserati. :twoup:

 

De cand ai devenit malitios cu fetele? Te-a suparat cineva? :) Sau posteaza altcineva de pe contul tau? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fiu rau sau sa jignesc, dar dupa cum/ce scrie nu cred ca are bani de masinile alea.

In momentul in care intrebi cat costa intretinerea la un Z4 _NOU_ este destul de clar.

Sunt foarte multe persoane pe Internet care pur si simplu vor sa faca senzatie (si cam atat).

In plus, poate ar fi bine sa capete experienta conducand masini progresiv din ce in ce mai bune. Nu vreau sa par "batran", dar eu am inceput cu Dacia 1300, am trecut prin Renault si altele si dupa aia am ajuns sa apreciez un BMW la valoarea lui adevarata. Si credeti-ma ca il pot "savura" mai bine asa. Plus ca o masina cumparata din banii facuti de tine o vei strica mai greu (pt ca te doare inima de ea si de banii tai).

 

Am o cunostinta in Anglia (englez) care chiar are un Maseratti GranTurismo 3200 V8 si chiar are probleme cu el. Spune ca masina are "personalitate", adica merge de rupe dar pana ii vine nebuneala si se strica in drum. Iar la orice masina de peste 100000euro, in special italiana, costurile de intretinere sunt super mari. Masina trebuie trimisa in Germania sau in Italia pentru service de orice fel. Nu am condus personal masina, dar am stat in stanga (Anglia, remember?) si acceleratia mi s-a parut cam ca la un BMW cu 35i. Calitatea materialelor este in schimb peste bmw.

 

Revenind mai on-topic: am condus la Bavaria (baneasa) aproape toate motorizarile de pe E89, mai precis 23i (204CP, 2500cc), 35i (306CP, 3000cc) si 35is (340cp parca). Tot ce pot sa zic este ca 23i-ul pe Sport+ este racheta. Daca nu ma credeti, mergeti si faceti un test-drive. Dupa parerea mea, 35is-ul se simte exact ca un M (probabil greutatea redusa a Z4 fata de un M3 face sa compenseze motorul un pic mai slab).

 

Stiu ca probabil in urma acestui post voi primi niste injuraturi (macar in gand) dar nu am putut sa ma abtin ... sorry

 

 

 

P.S.1 ca fapt divers, pentru cine nu stie, __TOATE__ masinile vandute de automobile bavaria de 2-3 ani incoace au standard (zero lei suplimentar) pachetul Service Inclusive (100000Km si 5 ani service gratis).

P.S.2 astept sa fiu contrazis de o poza cu Maseratti cu o hartie pe care sa scrie id-ul de pe bmwclub (si eventual si ziarul de azi :twoup: )

P.S.3 pentru cunoscatori - pozele trucate au histograma in photoshop un pic "altfel"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.