Jump to content

Masina mea BMW 320 e90


gabitzucra

Recommended Posts

Sunt nou pe forum si daca gresesc cu ,ceva imi cer scuze.

 

Sa va prezint si eu masina mea...

 

BMW 320D 163CP 07/2005 ,153000KM reali cu carte service la zi.

 

Daca mai gresesc la optiuni(denumiri) imi cer scuze pentru ca eu am avut inainte Audi :twoup:

 

ABS/DTC---

Navigatie mare Profesionala DVD/CD---

Sistem Audio Profesional---

Dublu Climatronic---

Computer de bord---

8X Airbag---

Volan cu,comenzi imbracat in piele---

Trapa actionata electric---

Carkit SIEMENS---

Scaune sport,reglare lombal electric---

Bancheta spate rabatabila---

Cotiera refrigerata + Aux----

Cotiera spate + suport pahare---

Senzori parcare spate---

4 Geamuri electrice---

 

Cam atat cred...

 

 

 

Ce vreau sa fac pe viitor:

 

Manerele exterioare la usi trebuie vopsite in culoarea masini---

Nuca schimbator este stearsa---

Niste proiectoare---

Faruri cu xenon---

 

Cam atat gandesc acum :) Mai bine imi mai dati voi ideei ce s-ar mai

 

potrivi...

 

Cat am dat pe ea nu va zic ,vreau sa imi spuneti voi cat merita...SINCER.

 

 

Imi cer scuze pentru claritatea pozelor,Nu stiu dc nu pot sa pun mai multe...o sa revin cu altele cand o sa ii mai fac...Am sters Nr de inmatriculare pentru ca sunt ale fostului proprietar.

post-37987-1284675266_thumb.jpg

post-37987-1284675388_thumb.jpg

post-37987-1284675638_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru ea !

Ca si pret in Germania in jur de 14,000 Euro acolo iar ca si pret de Romania in jur de 13,000 Euro.

Investitia la faruri cu xenon originale te va urma la peste 500 Euro iar la proiectoare va trebui sa schimbi si modulul de lumini - ma mir ca nu are proiectoare pentru ca am vazut la 99% din ele, chiar si la unele fara dotari.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina .. imi place mult navigatia mare si trapa ! Dar ma mira faptul ca la dotarile astea nu are si proiectoare .. putin ciudat mai ales ca a fost si vopsita fata ..

Km ii poti verifica la orice reprezentanta bmw .. trebuie doar sa le dai cheia masinii si nu te costa nimic , cel putin asa este in brasov !

Link to comment
Share on other sites

Bara fata si capota au fost vopsite, mi-a spus omu pana sa o cumpar...le-a vopsit pentru ca sarise de la pietre vopseaua, nu cred k e o problema...am facturi cu tot ce s-a facut si schimbat la masina de cand a fost adusa . Iar roata a cumparat-o el pt orice eventualitate :twoup:

 

E bine asa :)

Bara cred ca o s-o vopsesc si eu, arata cam uratzel, tot de la pietre, etc, dar capota nu stiu...

Eu cel putin, n-am vazut niciun 320d E90 fara proiectoare...

Edited by amuzat
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

@amuzat, nu este chiar asa. Spre exemplu, la numai app. 45.000 km, aveam multe ciupituri pe capota si bara fata la M6 de la pietricele, viteza etc. Chiar intentionam sa le vopsesc.

 

Iata:

Link to comment
Share on other sites

Cum sa nu fie 320 fara proiectoare din moment ce sunt comutatoare de lumini fara functia asta :twoup: ...daca avea din fabrica masina proiectoare, probabil avea si functia pe comutatorul de lumini. Pe mine chiar nu ma streseaza asa rau ca nu am proiectoare. :)... Cat despre verificare la BMW nu am reprezentanta aici la RM Valcea :)
Link to comment
Share on other sites

@amuzat, nu este chiar asa. Spre exemplu, la numai app. 45.000 km, aveam multe ciupituri pe capota si bara fata la M6 de la pietricele, viteza etc. Chiar intentionam sa le vopsesc.

 

Iata:

 

Situatia din poze nu mi se pare atat de grava incat sa necesite revopsire, dar poate ca nu-mi dau eu seama bine din poza.

Oricum, 45 000 km presupun ca-i faci intr-un an, ce facem, le vopsim anual ?:twoup:

O sa mai sara la loc :)

Si de ce nu le-ai mai vopsit?

 

Cum sa nu fie 320 fara proiectoare din moment ce sunt comutatoare de lumini fara functia asta :) ...daca avea din fabrica masina proiectoare, probabil avea si functia pe comutatorul de lumini. Pe mine chiar nu ma streseaza asa rau ca nu am proiectoare. :(... Cat despre verificare la BMW nu am reprezentanta aici la RM Valcea :(

 

320d E90, nu E46, fara proiectoare, eu cel putin, n-am vazut, n-am zis ca nu exista, dar eu n-am vazut.

Edited by amuzat
Link to comment
Share on other sites

Nu vopsesti anual, pui o folie de protectie transparenta si ai rezolvat problema, asta voi face eu, mai astept sa se stranga ciupiturile o vopsesc si cu 500eur am rezolvat folia.

 

Cum ? Pui folie pe bara din fata si pe capota ? 500 E folia aia pe capota si pe bara ?:twoup: 500 + 500 sau "doar" 500 ?:)

Scuze, dar mi se pare cam scumpa. Parerea mea :)

Edited by amuzat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.