Jump to content

cotiera


Recommended Posts

am mers cu diverse masini care o au in dotare, si mi se pare o chestie absolut excelenta, in special la drum lung. la asta se adauga si un spatiu suplimentar de depozitare, care mie unul mi-ar fi foarte util.

 

intrebare: ce cotiera aftermarket as putea sa cumpar, sau cum as putea sa fabric una decenta pentru masina mea (bmw e30) ? excludem trompetele care se gasesc in tirgul vitan.

 

am vazut de exemplu una foarte misto pe skoda fabia, dar costa 100 E si e destul de ingusta. alte idei.. ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, e un chestie utila, chiar si in oras. De confectionat nu cred ca e chiar asa de usor. Sau cel putin daca te apuci sa o faci singur, nu cred ca o sa iasa mai demna decat vitan-tuning. Pentru E30, daca zici ca nu era ca optiune, ai putea doar sa faci teste cu alte cotiere si sa vezi daca incap. La E46 ar merge comandata si dupa cumpararea masinii, sau de luat de pe alt E46 (lovit/dezmembrari).

 

Alea din Vitan cam cum arata?

Link to comment
Share on other sites

la e46 exista ca optiune, ti-o poti cumpara si e facuta pentru masina... arata super si e foarte buna. din pacate la e30 nu a fost optiune... ca as fi comandat-o direct :)

10987[/snapback]

Cred ca e destul de scumpa la Bavaria.Nici nu mai incerc sa sun :blink:

Vorba lui chas3:mai bine caut pe la dezmembrari

Link to comment
Share on other sites

ca prindere putem sa le prindem in suroabele de pe scaun care tin centurile. Mai greu cu design-ul...

10992[/snapback]

 

zaau ? pai si cind dai un scaun fata/spate ce te faci ?

cotiera trebuie prinsa pe bucata de plastic care contine scrumiera spate, sau direct pe "calul" care acopera cardanul.

Link to comment
Share on other sites

io m-am interesat acu 2-3luni si mi-au zis ca pt varianta mea costa 138E fara tva!

Dar merita! Dupa ce imi pun computer de bord(~200E fara tva) vreau si cotiera!

11271[/snapback]

Cam scumpa mi se pare la 164E cu T.V.A.Cei care au tapiserie de piele banuiesc ca platesc mult mai mult :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cam scumpa mi se pare la 164E cu T.V.A.Cei care au tapiserie de piele banuiesc ca platesc mult mai mult :blink:

11297[/snapback]

 

Din ce preturi stiu eu, e sub 150 euro o cotiera de E46. Luata de la cineva care dezmembreaza E46 o iei pe la 80-90 euro.

S-ar putea sa ma insel, dar toate sunt imbracate in piele, chiar daca ai tapiterie textila sau din piele. Or fi existand si textile, dar eu nu am vazut decat imbracate in piele, indiferent daca restul tapiteriei era din piele sau nu.

Link to comment
Share on other sites

zaau ? pai si cind dai un scaun fata/spate ce te faci ?

cotiera trebuie prinsa pe bucata de plastic care contine scrumiera spate, sau direct pe "calul" care acopera cardanul.

11294[/snapback]

 

 

LA amicul ala al meu cu S6 e prinsa de scaunul soferului. De spatar mai exact.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

zaaau ?

 

dar la 325ti cu pachet m cum e prinsa ? aici e club de bmw dragule, nu de s6, asa ca chiar nu ne intereseaza cum e prinsa cotiera prietenului tau  :)

11325[/snapback]

 

 

:blink: la 325ti e prinsa ca la orice e46:D

 

te-ai uitat pe linkul ala care l-am postat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.