Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

Pentru POI e mai bine sa le iei gata facute. Stiu ca exista deja cu POI cu tot.

 

Daca vrei sa le modific tu, exista ceva soft care stie sa deschida harta si poate adauga/modifica POI-uri. Trebuie sa bagi ceva documentatie. Eu am incercat sa vad ce si cum dar am renuntat pentru ca in general inafara de hoteluri si statii peco nu ma intereseaza mai nimic si nu merita efortul...

Link to comment
Share on other sites

asta mi se pare putin spre paranoia.a dat un link care poate fi util pt multa lume.eu zic sa nu te aprinzi aiurea si sa mai stai putin...daca e asa cum spui tu,isi va mai promova site-ul si atunci o sa ai toate motivele sa spui ce spui.acuma,consider eu ca ne precipitam daca aruncam cu acuzatii.repet,deocamdata link-ul poate fi considerat util si atat.

Cum sa fie util atata timp cat un individ vrea sa te pacaleasca vanzand ceva ce este GRATIS la toate colturile.Cred ca BMWclub este pentru pasionati nu pentru infractori care vor sa te prosteasca

Edited by FANATIC
Link to comment
Share on other sites

bai nene,da nu ti le-a bagat nimeni cu forta in buzunar.cine vrea sa-si cumpere isi va lua,stai tu linistit.ideea nu este sa aflam care este scopul acestui forum,poate pt fiecare are o semnificatie diferita,ci eu am spus ca nu e bine sa arunci cu acuzatii si apoi sa intrebi.si daca observi nici nu a mai scris nimic.doar tu te mai agiti pe subiectul asta. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Scuze ca am creat discutii pe tema asta, eu nu ma pricep sa 'ard' dvd-uri si mi-a fost mai usor sa apelez la solutia asta. Credeam ca ajut pe cei care sunt in aceeasi situatie cu mine. Daca e vreo problema rog un moderator sa-mi stearga mesajele.

 

Stai linistita ca nu ai deranjat pe nimeni.Sunt uni care nu au ce face si dau reply pe aici sa mai treaca timpu

Link to comment
Share on other sites

Tare asta instigare la furt. Poate ne face vreun Garcea Âşi dosar penal. Sau poate chiar o propunere de arestare. Eu cred cĂŁ cine vrea sĂŁ cumpere nu are nevoie sĂŁ primeascĂŁ link-uri aici, se gĂŁsesc pe toate site-urile.
Link to comment
Share on other sites

Aveti idee daca exista vreo posibilitate de atentionare sonora pentru speedcams? Mie mi se pare o prostie ca speedcams sunt in POI si mai trebuie activate prin cautare...

 

Pe ce navigatie? Daca e pt business sau pentru professional, nu ai ce sa-i faci.

Edited by Bala
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Intreb si eu, care-i diferenta intre business si professional? Eu caut dvd cu navigatie pentru Romania, am navigatie business pe un 318i din 2007 cu idrive. Am gasit unul "BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011", am stricat un dual layer si nu l-a vazut. Ce versiune merge si-mi recomandati? Masina a venit cu estul europei pe dvd.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Intreb si eu, care-i diferenta intre business si professional? Eu caut dvd cu navigatie pentru Romania, am navigatie business pe un 318i din 2007 cu idrive. Am gasit unul "BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011", am stricat un dual layer si nu l-a vazut. Ce versiune merge si-mi recomandati? Masina a venit cu estul europei pe dvd.

 

Multumesc!

varianta("BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011") e buna, probabil ai scris discul cu viteza prea mare sau ai folosit un disc prost, oricum nu este Romania pe business

Link to comment
Share on other sites

FAPT: nu exista Romania pe business...

restul e poezie :)

 

 

FAPT: EXISTA ROMANIA PE BUSINESS.

 

Pentru a vedea Romania in lista de tari, aveti nevoie de un update la iDrive care se poate face la Bavaria contra unei sume modice.

Masinile fabricate dupa 03/2007 cu iDrive Business NU au nevoie de update, si pot vizualiza si harta in 2D.

ROMANIA este detaliata la nivel de orase resedinta de judet inclusiv cu POI-uri, similar cu detalierea de pe Professional 2010.

 

iDrive Business are un bug, rezolvat dupa 03/2007, astfel ca nu indexeaza de pe DVD-urile noi cu harti, tarile care nu sunt in lista. Deci daca versiunea curenta de harta are Germania, va citi Germania de pe harta noua, dar cum Romania a fost adaugata ulterior nu se adauga la lista.

Unii au avut aceasi problema cu Ungaria care e pe Business detaliata full de la versiunea 2007-2 dar sunt multe masini cu harta de 2010 care nici acum nu vad Ungaria in lista de tari.

 

SFAT: Mergeti la Bavaria si cereti un update de soft la iDrive.

Link to comment
Share on other sites

interesant...uite lista oficiala pentru Business 2011:

 

DVD1, Dual Layer

COVERAGE: Austria, Andorra, Belgium, Czech Republik, Denmark, Germany, Finland, France, Gibraltar, Greece, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Norway, Portugal (incl. Madeira), San Marino, Sweden, Switcherland, Slovakia, Spain (incl. Canary), Vatikan City

 

DVD2, Single Layer

COVERAGE: Austria, Croatia, Czech Republik, Denmark, Finland, Germany, Greece, Hungary, Italy, Lichtenstein, Norway, Poland, San Marino, Sweden, Switcherland, Slovakia, Slovenia, Vatikan City.

 

poate vor sa tina secret ca e Romania detaliata :)

Link to comment
Share on other sites

interesant...uite lista oficiala pentru Business 2011:

 

DVD1, Dual Layer

COVERAGE: Austria, Andorra, Belgium, Czech Republik, Denmark, Germany, Finland, France, Gibraltar, Greece, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Norway, Portugal (incl. Madeira), San Marino, Sweden, Switcherland, Slovakia, Spain (incl. Canary), Vatikan City

 

DVD2, Single Layer

COVERAGE: Austria, Croatia, Czech Republik, Denmark, Finland, Germany, Greece, Hungary, Italy, Lichtenstein, Norway, Poland, San Marino, Sweden, Switcherland, Slovakia, Slovenia, Vatikan City.

 

poate vor sa tina secret ca e Romania detaliata :)

 

 

Nici pe coperta de la varianta PRO 2010 Romania nu era trecuta si detalierea erea destul de buna, nu apare dintr-un singur motiv, in multe orase harta este NERUTABILA asa cum era versiunea 2010 PRO, te putea ruta in orasele mici doar pe strazile principale.

 

Inainte sa iti dai cu presupusul nu vrei sa verifici?

 

Chiar vrei sa pun o fotografie cu harta de pe Business ca sa ma crezi? Ce interes as avea sa vorbesc prostii?

Incerc doar sa ii ajut pe cei cu navi business.

Link to comment
Share on other sites

FAPT: EXISTA ROMANIA PE BUSINESS.

 

Pentru a vedea Romania in lista de tari, aveti nevoie de un update la iDrive care se poate face la Bavaria contra unei sume modice.

Masinile fabricate dupa 03/2007 cu iDrive Business NU au nevoie de update, si pot vizualiza si harta in 2D.

ROMANIA este detaliata la nivel de orase resedinta de judet inclusiv cu POI-uri, similar cu detalierea de pe Professional 2010.

 

iDrive Business are un bug, rezolvat dupa 03/2007, astfel ca nu indexeaza de pe DVD-urile noi cu harti, tarile care nu sunt in lista. Deci daca versiunea curenta de harta are Germania, va citi Germania de pe harta noua, dar cum Romania a fost adaugata ulterior nu se adauga la lista.

Unii au avut aceasi problema cu Ungaria care e pe Business detaliata full de la versiunea 2007-2 dar sunt multe masini cu harta de 2010 care nici acum nu vad Ungaria in lista de tari.

 

SFAT: Mergeti la Bavaria si cereti un update de soft la iDrive.

Salut!

Eu am un e90 din 06/2007 si tot nu vede Romania.Asa ca nu cred ca e de la ce ai spus tu aici.Am dat harta pe 2011 jos si nimic despre Romania.

Oricum o sa ma interesez si la reprezentanta.

Link to comment
Share on other sites

FAPT: EXISTA ROMANIA PE BUSINESS.

 

Pentru a vedea Romania in lista de tari, aveti nevoie de un update la iDrive care se poate face la Bavaria contra unei sume modice.

Masinile fabricate dupa 03/2007 cu iDrive Business NU au nevoie de update, si pot vizualiza si harta in 2D.

ROMANIA este detaliata la nivel de orase resedinta de judet inclusiv cu POI-uri, similar cu detalierea de pe Professional 2010.

 

iDrive Business are un bug, rezolvat dupa 03/2007, astfel ca nu indexeaza de pe DVD-urile noi cu harti, tarile care nu sunt in lista. Deci daca versiunea curenta de harta are Germania, va citi Germania de pe harta noua, dar cum Romania a fost adaugata ulterior nu se adauga la lista.

Unii au avut aceasi problema cu Ungaria care e pe Business detaliata full de la versiunea 2007-2 dar sunt multe masini cu harta de 2010 care nici acum nu vad Ungaria in lista de tari.

 

SFAT: Mergeti la Bavaria si cereti un update de soft la iDrive.

Sunt curios daca se verifica aceasta noua abordare. :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Eu am un e90 din 06/2007 si tot nu vede Romania.Asa ca nu cred ca e de la ce ai spus tu aici.Am dat harta pe 2011 jos si nimic despre Romania.

Oricum o sa ma interesez si la reprezentanta.

 

Sunte ceva diferente de softuri. Update-ul la soft a fost in 03/2007 dar nu toate masiniile l-au primit. Unele au primit mai tarziu in functie de zona unde a fost vanduta masina.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.