Jump to content

Bmw 645Ci


Aleksrsss

Recommended Posts

Va prezint bijteria mea si astept orice fel de pareri

645Ci 2004,57000km cumparata de la automobile bavaria baneasa.

Dupa ce am vazut 10-12 530-535 si nu am gasit nimic bun am gasit masina la care visam dar eram putin speriat de impozit si consum.Dupa ce am luat'o nu imi pare rau de nici un cent si nici un litru de benzina.

Ca si dotari are:Dinamic drive,Active steering(superb,nu ma asteptam sa fie atat de misto)Xenon adaptiv,trapa panoramica,scaune sport,incalzite,electice cu memorii,navi prof.,senzori lumini,pilot automat,senzori parcare,etc.

Masina se conduce extrem de usor si sunt foarte surprins faptul ca se conduce foarte usor si de spatiul din spate.

In spate stau 2 persoane de maxim 1.80 destul de comfortabil spun ei :twoup:.

Consumul facut la pompa e undeva la 20-22(am facut de 2 ori plin dupa 100km prima data am avut consum de 20 iar a2a oara de 22)dar in regim de forja maxima si trafic intens

Ma astept sa scada consumul tinand cont ca nu o sa merg mereu asa(trebuia sa ii fac rodaju :twoup: :twoup: )

Pretul a fost 22.000 euro dar am fost"ars" de cursul de schimb cu vreo 500 euro,in banii astia intra o revizie cu ulei si filtre)

Km cat se poate de reali,a fost masina unui cunoscut medic>primar de la noi a stat in garaj.

Masina se prezinta in stare perfecta,interiorul inca miroase a nou dupa 6 ani :) :twoup: iar singurul element revopsit este bara din fata.

Maine sper sa vin si cu ceva poze(am fost prea ocupat cu plimbatul si admiratul masini)si sa apar cat mai curand la o intalnire.

Banuiesc ca de fiabilitatea motorului 4.4 v8 cuplat la o cutie manuala nu se poate discuta prea mult,probabil ca o sa imi cada parul inainte sa cada motorul:D,stiti de vreo problema specifica modelului? inafara de consum si impozit :twoup: :twoup:

 

Scuzati greselile de scriere dar sunt intr'o stare de oboseara si durere de ficat extrema dar in continuare nu pot sa dorm cu gandul la ea.

Edited by Aleksrsss
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cobor sa fac poze si sa rabatez oglinzile,mai fumez o tigare cat ma invart in jurul ei.

Luni a fost una din cele mai fericite zile din viata mea(sper la cat mai multe ca asta)

Mi-am cumparat masina la care visam de cand a aparut si motocicleta care nu speram sa o am prea curand.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Masina lui Oprescu ?

 

In fine, locurile din spate sunt o gluma proasta, inteleg ca esti entuziasmat dar... fii serios :twoup:

 

Impozitul e ok, daca iti permiti intretinerea la masina asta, cu siguranta iti permiti si impozitul anual.

Link to comment
Share on other sites

Da sunt entuziast dar despre locurile din spate nu pot sa pun o parere presonala pentru ca nu m'am incumetat sa intru:).

Da 645 si 745 ale lui oprescu au ajuns ambele la bmw-auto rulate(buy back),cel putin asa ziceau cei de acolo.Mai are volan electric,shadow line,pachet lumini interior exterior si daca ma mai invart pe langa ea mai gasesc.

Urmatoarea investitie e direct la cauciucuri de iarna.

Poze in 10 minute

Edited by Aleksrsss
Link to comment
Share on other sites

Visez la o evacuare eissenmann deocamdata bugetul e limitat,probabil ca in primavara desi imi urla in creieri evacuarea de la motocicleta prefer in masina sa merg putin mai in lininste desi sunetul v8 cu evacuare sport suna de se ridica parul pe maini
Link to comment
Share on other sites

HAi pana la sedinta foto profi (bravo imi place cum gandesti)

 

Sa o vada lumea asa cum e frumoasa:

http://img46.imageshack.us/img46/3249/645iw.jpg

 

http://img135.imageshack.us/img135/4843/645i.jpg

 

http://img577.imageshack.us/img577/8638/645int.jpg

 

Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am furat pozele astea.... merita, e frumoasa si trebuie sa o vada si restul colegilor....

 

Voie buna.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Visez la o evacuare eissenmann deocamdata bugetul e limitat,probabil ca in primavara desi imi urla in creieri evacuarea de la motocicleta prefer in masina sa merg putin mai in lininste desi sunetul v8 cu evacuare sport suna de se ridica parul pe maini

ce motocicelta ai? ca tot o aduci in discutie (am vazut ca de 1000)...dar merita laudata si aia cred... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

misto masina si cred printre putinele cu manuala :)

 

stie domn doctor sa le configureze :twoup:

 

super masina, sa te poarte pe carari nebanuite si sa-ti aduca numai bucurii!

 

cumva ma gandeam ca o sa iei 535-ul, era alegerea logica, dar ma bucur ca ai ales cu inima..

Edited by hitman1234
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.