Jump to content

Jantele mele


Cipy

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Puneti si voi poze la masinile voastre sa vedem fiecare cu ce se mandreste.

Incep eu:

    Cu jantele astea am cumparat masina  post-1258-1158741701_thumb.jpg

    Jante pe 18"  post-1258-1158741793_thumb.jpg

    Alt model pe 17" (poza cu telefonul) post-1258-1158741870_thumb.jpg

129583[/snapback]

Salut bai Cipi, al tau e bmw-ul ala, frumos l-am vazut de mai multe ori prin oras.......

Poate ne intalnim si noi prin tgv, ca la cat de mare e nu cred ca nu avem cum............ :blink:

Link to comment
Share on other sites

mie imi plac alea cromate cu spinere....puteti sa ma blamati dar cromul e element ce induce eleganta si lux(sper sa nu exagerez).

Unii sunt impotriva lor ca vin de la afro-americani....e si asta o ipoteza...dar dau bine pe masina,cel putin asa cred.

Link to comment
Share on other sites

mie imi plac alea cromate cu spinere....puteti sa ma blamati dar cromul e element ce induce eleganta si lux(sper sa nu exagerez).

Unii sunt impotriva lor ca vin de la afro-americani....e si asta o ipoteza...dar dau bine pe masina,cel putin asa cred.

131194[/snapback]

 

ce pot sa zic....pe un X5 sau pe un 7 dau super bine.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

mai ales pe masini luxoase dau bine....

Apropos Dedes tu trebuie sa stii....cum sunt jantele astea ca si greutate fata de echivalentul lor in aluminiu sau dur-aliaj?

131197[/snapback]

 

Doar cele cu spinere sunt mai grele! jantele sunt jante cromate normale peste care se adauga "spinerele".Nu vin din fabrica direct spinere.Intradevar nu merg adaugate pe orice fel de jante!! inca o chestie ce mi-a placut la nebunie....am avut niste jante de renume foarte scumpe compuse din 3 piese iar daca erai mai neindemanatic si zgariai buza jante se putea schimba doar buza ...nu era necesara inlocuirea totala a jantei....

 

diferentele dintre jantele de aliaj si jantele cromate este destul de minima .....nesemnificativa

Link to comment
Share on other sites

Daca cineva imi face 'frodata cadou un 7, vreau musai sa aiba spinnere, lambo dors si un eleron de cel putin 50 cm. Si neoane musai! Altfel nu-l primesc.  :blink:

131203[/snapback]

asta deja e bataie de joc...

Link to comment
Share on other sites

Daca cineva imi face 'frodata cadou un 7, vreau musai sa aiba spinnere, lambo dors si un eleron de cel putin 50 cm. Si neoane musai! Altfel nu-l primesc.  :)

131203[/snapback]

 

gbu-ule dc esti rau???

 

nu a zis nimeni de eleroane...spoilere.....doar ca 7-eleE65 nu mai este ca E38 o masina serios ...impunatoare.....este o masina mai Bling Bling daca pot sa zic asa.la cate figuri face i-drive-ul ala cand te enervezi cobori si dai cate un picior la spinere si te uiti la ele pana te calmezi :blink:

Edited by dedes
Link to comment
Share on other sites

cand am cumparat masina le aveam p-astea de buceag (aia "batranii" stiu ce-i ala):

http://img56.imageshack.us/img56/7626/hpim07451ji6.th.jpg

 

apoi am facut bubu si am avut 2 un fel si 2 un fel:

http://img67.imageshack.us/img67/3092/hpim0566ng6.th.jpg

 

iar acum am si eu niste jante omenesti:

http://img56.imageshack.us/img56/7291/hpim12361rm3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.