Jump to content

comparatie tester


radukb8

Recommended Posts

 

PASoft e mai prietenoasa si te descurci mai usor. Inpa e mai complex.

Acum depinde ce vrei sa faci. Daca vrei numai scan de erori si stergerea lor.....sunt si alte interfete.

Eu le am pe amandoua dar nu fac comparatie intre ele...

Edit:

Reclama la INPA seamana ca text cu una intalnita recent. A fost achizitionata de un coleg de forum...Daca este aceeasi... :twoup:

http://www.motorcod.ro/inpa.html

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

eu vreau sa fie cat mai usor de utilizat...o iau pt mine pt diagnoza la un e46..

 

PASoft...sau eventual un ELM..dar PASoft 136 este exact ceea ce iti trebuie...trtebuie sa fi atent putin ca are si multe alte facilitati si daca nu le folosesti corect......... :twoup:

Cauta un ELM 327 mai bine

vezi la

www.autoscan.ro

Sunt super-ok baietii

Link to comment
Share on other sites

am vorbit cu un baiat care aduce de afara astfel de testere si mi-a spus urmatoarele preturi:

PASoft 136 - 260ron

Elm 327- 160ron

INPA - 200

si cica fiecare vine cu softul ei....ce parere aveti sunt bune preturile sau pot gasi mai ieftin?

 

Eu as lua PASoft 136...dar de fapt sunt banii tai si poti lua ce vrei, Softul este usor de gasit. Preturile sunt OK. INPA este prea ieftina (posibil sa fie vag modificata...modificare care este fezabila numai ca nu intotdeauna este 100% functionala)

 

Vezi ca ELM 327 nu prea comunica ci BMW (cel putin la mine nu a comunicat cu nici un BMW) iar la restul marcilor se conecteaza doar pe ECU.

Depinde de versiunea folosita cu ELM. Softul de la Palmer chiar functioneaza.

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

pentru pa soft trebuie serial asta ar fi deavantajul,de fapt cum vin interfetele serial sau usb(la inpa si elm ma refer)

 

Eu am PASoft serial. Daca tu nu ai port nativ, poti sa folosesti un adaptor. Un prieten a incercat si nu au fost probleme

ELM stiam ca este usb iar INPA este de obicei serial...asa stiu eu...Exista si usb dar este, se zice, mai scumpa

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

serial nu am,de fapt am un laptop cu placa de baza dusa care are serial si inca un Asus EEE PC cu bateria dusa,acum trebuie sa vad care din ele il voi lasa in masina pentru diagnoza :twoup:

as mai lua un pa soft langa ele sincer sa fiu(ma rog o interfata :) )

PS:ELM la mine merge,ce-i drept se vede doar motorul

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Salut Alex.

Daca vrei, am sa intreb maine sursa mea daca mai exista PASoft la vanzare, si te anunt. Este simpla si nu-i scumpa deloc.

Ai grija cu "suportul" IT....O baterie cat de cat buna....se cere.. :twoup:

 

PS:ELM la mine merge,ce-i drept se vede doar motorul

 

Din cate stiu ai luat din pagina aia a mea softul cu licenta usa.

Iti pot da ceva care sa-i faca "dezlegarea" completa

Link to comment
Share on other sites

mersi mult Dan,da stiu ca trebuie baterie buna,acum sa vad ce si cum cu laptopurile alea.daca sursa e autoscan,am intrebat(de fapt comandasem) deja,nu mai au deloc si se pare ca nu mai aduc.Mai sunt ceva oferte pe okazii ,sa vad poate iau 1.4.0

da,am luat softul ala dar nu stiu ce are pentru ca vad doar modele de US,dupa ce vad ce laptop o sa folosesc mai vorbim

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

mersi mult Dan,da stiu ca trebuie baterie buna,acum sa vad ce si cum cu laptopurile alea.daca sursa e autoscan,am intrebat(de fapt comandasem) deja,nu mai au deloc si se pare ca nu mai aduc.Mai sunt ceva oferte pe okazii ,sa vad poate iau 1.4.0

 

Alta sursa...Stiam de la tine ca acolo nu mai au.

Daca mai ai softul ala, da-mi PM si te ajut sa-l activezi complet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.