Jump to content

3 copii langa mangalia


Romulus

Recommended Posts

Zburau cu o Dacia Logan pe raza localitatii 23 August si au derapat intr-o curba, expunand partea stanga unei dubite care i-a facut prastie. Toti trei adolescentii au murit - aveau doar 18-19 ani, iar soferul avea permis de 2 luni. Un pasager din duba precum si soferul acesteia au ajuns la spital.

 

Teribilism nepotolit la timp. :blink:

Link to comment
Share on other sites

As vrea pedepsiti si cei care au lasat soseaua asa - daca se poate cu puscaria. Desi, in cazul asta tragic, nu cred ca a fost un factor decisiv. N-aveau ce cauta la o viteza care sa permita sa se zdrobeasca in acel hal. N-aveau ce sa caute fara centuri.

 

Desigur, masina a ajuns in fata dubei in cea mai defavorabila postura, pentru viata pasagerilor. Si la asta, a contribuit indiscutabil, acea "criblura"...

 

:blink:

 

PS: nici masinile mai putin puternice nu salveaza adolescentii...

Link to comment
Share on other sites

la inceputuri pentru majoritatea norocul este cel mai important. majoritatea "o incercam" la inceput. Eu am mers foarte tare la inceput, m-au marcat doua chestii: in primele zile la Udriste spre Junior unde e o trecere cam prost semnalizata, s-au oprit toate masinile brusc iar eu veneam tare si din lipsa de experienta si atentie era sa-i iau pe pietonii care treceau si a doua chestie cand am venit tare pe stanga refugiului de la Hyperion spre Traian (viteza, asfalt ud, sine de tramvai) si o masina a facut stanga fara sa se asigure (eu ma uit daca vine sau nu cineva pe linia de tramvai), am pus o super frana am tras de volan si m-am dat de-a latul. Intre masina mea si a individului nu aveai loc sa bagi degetul mic. Dumb luck. Toti incepatorii au nevoie de el ca de aer pentru ca pentru anumite nu esti pregatit si firea ne impinge sa incercam chestiile de care auzim ca nu e bine sa le faci. Ei nu l-au avut. Pacat...
Link to comment
Share on other sites

la inceputuri pentru majoritatea norocul este cel mai important. majoritatea "o incercam" la inceput. Eu am mers foarte tare la inceput, m-au marcat doua chestii: in primele zile la Udriste spre Junior unde e o trecere cam prost semnalizata, s-au oprit toate masinile brusc iar eu veneam tare si din lipsa de experienta si atentie era sa-i iau pe pietonii care treceau si a doua chestie cand am venit tare pe stanga refugiului de la Hyperion spre Traian (viteza, asfalt ud, sine de tramvai) si o masina a facut stanga fara sa se asigure (eu ma uit daca vine sau nu cineva pe linia de tramvai), am pus o super frana am tras de volan si m-am dat de-a latul. Intre masina mea si a individului nu aveai loc sa bagi degetul mic. Dumb luck. Toti incepatorii au nevoie de el ca de aer pentru ca pentru anumite nu esti pregatit si firea ne impinge sa incercam chestiile de care auzim ca nu e bine sa le faci. Ei nu l-au avut. Pacat...

134173[/snapback]

 

Parerea mea e ca oricat noroc ai avea, acesta este invers proportional cu viteza masinii in care te afli...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Groaznic  :blink:

Problema este insa si ca cei care au reparat soseaua in acea zona,au lasat pietris pe carosabil.Acesta a contribuit decisiv la accident.Poate daca soseaua ar fi fost curata,ei ar mai fi avut o sansa.

133201[/snapback]

erau niste colegi mai mici de-ai mei, pacat..... mare pacat..........parintii inca nu si-au revenit

Link to comment
Share on other sites

vailei, de la o vreme Romulus numai din astea pune si ma trec fiori de fiecare data, lasa ca e bine sa le puna ca poate asa mai bagam si noi ceva la cap si ne mai linistim ca prea avem numai sute de cai putere in cap...

182866[/snapback]

din pacate, literalmente ai dreptate...:blink: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ndpost&p=182384

no ofence autorului...

Link to comment
Share on other sites

Poti sa ai si DSC si ESP si ce vreti voi alea numai fac nimic cand e viteza mare , din viteza nu te scapa nici dracul ci doar tu singur apasand pedala de frana .

Imi place viteza ca multora dintre noi dar sunt constient ca fiecare km trebuie trat cu mai mare atentie decat cel din urma .

Viteza a ucis si va ucide mereu!!!!

Link to comment
Share on other sites

Banda 1 este banda de langa bordura....unde ai vrea sa circule retarzii cu daciiile?

182891[/snapback]

 

Asa ...le-am incurcat...sorry.orcum nu e o regula....important e ca nu circula pe unde trebuie cu viteza recomandata...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.