Jump to content

Inchidere centralizata din cheie E36?!


Fl4viusE36

Recommended Posts

Mai am o intrebare, poate stie cineva raspunsul. Firul verde notat "negative power window output" nu ar putea fi folosit pentru a inchide geamurile dupa cum spune si numele ? Am inteles ca pentru inchiderea geamurilor e nevoie de smnal (-). In loc de complicatiile cu releu care sa schimbe polaritatea semnalului... etc.?

Sau... sunt cele 2 fire pentru "trunk release", unu cu (+) si altul cu (-). Nu se poate folosi firul cu semnal (-) pentru a inchide geamurile, avand astfel posibilitatea sa inchid geamurile apasand pe butonul de "trunk release" (care oricum nu e folosit)? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca este un topic foarte vechi, dar mi-am instalat si eu un modul ca cel din primul post pe al meu E36 dupa instructiunile astea:

 

 

 

si am o problema. Si anume capacul de la rezervor nu se inchide din cheie (telecomanda). Se deschide odata cu usile si portbagajul dar de inchis nu se inchide. In rest merge perfect, toate usile se inchid si deschid, inclusiv portbagajul. Daca a mai intampinat cineva aceasta problema, si a rezolvat-o va rog sa-mi spuneti si mie cum. Multumesc anticipat.

 

Uite aici! http://www.bmwclub.ro/forums/topic/82372-inchidere-centralizata-telecomanda-bmw-e36/page__st__20

La unii merge la ltii nu, de exemplu la mn. Daca nu merge asa o sa ti spun alta modalitate. Totusi incearca!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Se sectioneaza cablul alb de la masina; Cablul alb de la modulul cu telecomanda se leaga la capatul alb care vine dinspre portiera si cel portocaliu de la modul cu celalalt capat alb care vine de la centrala masinii.

 

Se sectioneaza si cablul albastru/gri de la masina; Cablul alb/negru de la modulul cu telecomanda se leaga la capatul albastru/gri care vine dinspre portiera si cel portocaliu/negru de la modul cu celalalt albastru/gri capat care vine de la centrala masinii.

 

Salut.

Care "celalalt capat care vine de la centrala masinii"? Pai nu e acelasi care iese din portiera? Eu incerc sa montez pe un 318 din 95 o cheie briceag si nu reusesc sa gasesc metoda sa incuie/descuie cu firele alb si albastru gri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.