Jump to content

O nedumerire,referitoare la tuburile pt. frane,racire


Recommended Posts

Salut baieti,am fost sa ma uit la un coupe care era pt dezmembrat,vroiam sa iau tuburile acelea pentru racirea franelor,in fine nu am gasit, masina era modificata,cu chit in ea,aripile umflate pe spate,capota bad boy,o stiu,o tiganie de masina,a ajuns unde ai era locul.Ce vreau sa va intreb,am trecut si pe la magazinul de piese sa intreb cat sunt noi,mi sau parut cam scumpe,dar cel de la magazin mi-a spus ca termometrul nu vine prin in acel tub ci in bara.Asta vroiam sa stiu,acel termometru unde vine mai exact prins?Stiu ca el se rasuceste la prindere dar unde?in tuburi sau bara?
Link to comment
Share on other sites

Senzorul de temperatura vine in tubul de pe partea soferului.

 

confirm cele spuse de Cristi. M-am uitat la mine si asa este

 

am si pe canalul din dreapta respectivul "accesoriu" :twoup:

 

http://www.bmwe36blog.com/images/photos/bmw-e36-temperature-sensor/bmw-e36-temperature-sensor.jpg

Edited by Emiliannec
Link to comment
Share on other sites

Deci amele accesorii se ''infig'' in cele 2 tuburi de la frane,da?ca sa stiu,sa mai ma duc la unu la dezmembrari maine.Daca nu,o sa le iau noi,o sa incerc si la alt magazin,mi-a cerut pe unu 40 ron bucata la magazin,mult,am inteles ca a luat cineva cu 14 lei bucata.
Link to comment
Share on other sites

Deci amele accesorii se ''infig'' in cele 2 tuburi de la frane,da?ca sa stiu,sa mai ma duc la unu la dezmembrari maine.Daca nu,o sa le iau noi,o sa incerc si la alt magazin,mi-a cerut pe unu 40 ron bucata la magazin,mult,am inteles ca a luat cineva cu 14 lei bucata.

 

Tie iti trebuie tuburile sau senzorii?

Cumpara noi

Link to comment
Share on other sites

Am evitat topicurile acestui user dar frate , nu ma mai pot abtine !! Cred ca a deschis 10 in ultima luna !! Toate pline de aberatii si culmea e ca i se permite !!

 

El vrea fiabilitate de rols royce , pret de logan si piesele care pica sa coste mai putin decat la dacia 1310 .

 

nu vreau sa ma pacaleasca
eu daca ar trebui sa-ti vand tie ceva ( orice ) te-as pacali sigur . Cum sa nu pacalesti pe unu ca tine ? !

 

Mai baiatule Alex,nu are rost sa ma cert cu tine,asa ca daca mai esti odata on topic, scriu la moderator,e asa simplu dintr-o tasta sau un click sa stai pe margine 10 zile sau o luna....

 

 

Ai grija ca are pile , cum il supara cineva cum vine "politia" !!

Link to comment
Share on other sites

Am intrebat daca senzorii sunt in acele tuburi pt. ca in momentul de fata stau langa motor,sau aproape de motor si imi ia temperatura si de acolo..... si imi arata cu vreo 5 grade in plus.Am intrebat unde se fixeaza acei senzori pt ca cel de la magazin,care se dadea cunoscator ,mi-a zis ca aceia vin in bara din fata fixati si daca veneau in bara fixati eu nu mai luam tuburile.Eu mai mult iau tuburile sa pot fixa acei senzori.
Link to comment
Share on other sites

Acum sunt fixati aproape de masca fata,langa ''nari'' si in mers ia temperatura si de la motor si de aceia vreau sa iau acele tuburi sa-i fixez unde trebuie.

eu am un singur senzor(de temperatura

si este fixat in bara fata su armatura cu fasete de plastic(soricei)pt ca momentan nu am avut bani sa cumpar canalele de aer pt bara de M

Si culmnea nu are nimic ,nu cade nu balangane si functioneaza ok

Link to comment
Share on other sites

Dane gata, pe bune, chiar nu mai vreau sa intri pe topicurile mele, ai fost tu baiat bun la inceput dar acum daca omu are anumite nemultumiri ai inceput sa faci misto, chiar te rog sa nu mai intra pe topicurile mele pt ca nu dai niciodata un raspuns la obiect, doar mistouri ieftine. Nu am nevoie de sfaturile tale. bownshark cand vei avea un e36 tu atunci sa mai vorbesti, deocamdata ai un bmw de o seama cu Burebista, mai ai de avansat omule in domeniul auto asa ca scuteste-ma.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.