Jump to content

BMW X6


pimp

Recommended Posts

BMW planuieste lansarea unui vechicul multifunctional numit X6.Locul unde autovechicolul va fi construit poate fi fabrica BMW din Spartanburg, South Carolina.Viitorul BMW va fi o masina sportiva cu 4 usi echipata cu motoare V8 si V10 de 340 si 600 cp.

 

Cum vi se pare :blink: ? , cul , nu? :)

post-2314-1159792173_thumb.jpg

post-2314-1159792232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

hmmm m-am uitat pe net exista si X7 :blink: cauta pe net :) SA vezi "povesti" legate de el ca a aparut in America (parca) ...si vroiau unii sa-l incerce

 

P.S concept: navigator//escalade class

post-2314-1159793204_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

se zice ca o sa apara in 2006 si se deja se fac teste , prima oara pe tipul ala de caroserie au pus motorul s.a :| :) (cred) :)

O sa fie si Disel si pe Benzina ... :blink:

Edited by pimp
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
http://www.caradisiac.com/media/images/le_...bmw-x6-1big.jpg

mie imi place asta. si daca o sa evolueze partea cu HYDROGEN-ul.

192038[/snapback]

E frumoasas foc! Am vazut-o acum cateva zile pe coperta "Auto zeitung" si chiar ma intebam ce poate fi...credeam ca e VW Tiguan..

http://www.autozeitung.de/online/index.php?render=38583

Pt nevorbitorii de germana am sa incerc sa fac un sumar:

""

constrita pe platforma seriei 6, 4.90m, va fi lansata la inceputul lui 2008; va avea tehnologia trenului de rulare de la X5 (?!-banuiesc ca se refera la X-drive), si va avea alura "coupe"; Cockpitul va fi orientat mai mult catre functional/sport; totusi nu este planificata nici o versiune "M"; principalul scop este de "a enerva porshe pe autostrazi" =)). 7 secunde pana la 100, doua motorizari disponibile in aceasta etapa.. 4,8benzina 367cp si 3,0diesel twin-turbo de 286cp. Mai tarziu va veni si un v8 de 420cp care o va face sa atinga suta' in sub 6s :blink:. Transmisia in 6 trepte steptronic dar se lucreaza la o noua transmisie directa.

""

Link to comment
Share on other sites

Am gasit niste poze astazi pe un alt forum. O fi X6? Sa fie concurent pentru R Class de la MB?

Era normal sa fie deja topic. Scuze... nu m-am uitat.

157548[/snapback]

 

 

Noul X5, scuze ca am citat, dat fiind si data postului :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
BMW planuieste lansarea unui vechicul multifunctional numit X6.Locul unde autovechicolul va fi construit poate fi fabrica BMW din Spartanburg, South Carolina.Viitorul BMW va fi o masina sportiva cu 4 usi echipata cu motoare V8 si V10 de 340 si 600 cp.

 

Cum vi se pare :blink: ? , cul , nu? :)

134841[/snapback]

arata de secolul 22

as vinde si casa pantru asa ceva

Link to comment
Share on other sites

Voi vorbiti serios? nu de alta dar toate pozele care sunt puse pe aici sunt facute de un calculatorist care nu are prea multa imaginatie, masina camuflata se pare ca este X5-ul abia lansat.

 

Nu stiu daca BMW va lansa in urmatorii 2~3 ani altceva decat noul seria7 si eventual pregatirea noului seria 5 in paralel cu face liftul de la seria3.

X3 se vinde bine, X5 nici nu mai zic... fabricile merg la capacitate maxima, daca aflati ca se vor construi noi fabrici BMW atunci e clar ca o sa mai apara si altceva cu toate ca ma indoiesc ca asta va fi strategia BMW in urmatorii ani.

 

BMW este diferit de altii, toata lumea s-a asociat, s-a globalizat, s-au dat in fund si in cap, BMW a pastrat o strategie clasica si iata ca le-a iesit mult mai bine decat "strategilor" de la Nissan-Renault, Opel-GM, Ford-Mazda sau altora, naiba ii mai stie cum s-au incumetrit :blink:

Imi amintesc ca acum 4, 5 ani in urma toti ziceau ca cine nu se va asocia va da chix, priviti realitatea zilei de azi, se pare ca a fost invers...

 

Ca admirator al marcii BMW spun ca cel mai bine ar fi sa se concentreze pe seriile de modele deja existente si sa le faca foarte competitive si sa bata tot ce misca la toate capitolele. Nu vad ce alte modele fata de ce fabrica azi ar mai putea scoate cei de la BMW, in segmentul "mic" au Mini, urmeaza seriile 1,3,Z4,5,6,7,Z8 si la clasa 4x4 X3 si X5, acestea din urma fiind si ele bine asezate in segmentul lor, chiar nu vad ce le lipseste... sa fac mini-bus, ce naiba sa faca...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Voi vorbiti serios? nu de alta dar toate pozele care sunt puse pe aici sunt facute de un calculatorist care nu are prea multa imaginatie, masina camuflata se pare ca este X5-ul abia lansat.

 

Nu stiu daca BMW va lansa in urmatorii 2~3 ani altceva decat noul seria7 si eventual pregatirea noului seria 5 in paralel cu face liftul de la seria3.

X3 se vinde bine, X5 nici nu mai zic... fabricile merg la capacitate maxima, daca aflati ca se vor construi noi fabrici BMW atunci e clar ca o sa mai apara si altceva cu toate ca ma indoiesc ca asta va fi strategia BMW in urmatorii ani.

 

BMW este diferit de altii, toata lumea s-a asociat, s-a globalizat, s-au dat in fund si in cap, BMW a pastrat o strategie clasica si iata ca le-a iesit mult mai bine decat "strategilor" de la Nissan-Renault, Opel-GM, Ford-Mazda sau altora, naiba ii mai stie cum s-au incumetrit :blink:

Imi amintesc ca acum 4, 5 ani in urma toti ziceau ca cine nu se va asocia va da chix, priviti realitatea zilei de azi, se pare ca a fost invers...

 

Ca admirator al marcii BMW spun ca cel mai bine ar fi sa se concentreze pe seriile de modele deja existente si sa le faca foarte competitive si sa bata tot ce misca la toate capitolele. Nu vad ce alte modele fata de ce fabrica azi ar mai putea scoate cei de la BMW, in segmentul "mic" au Mini, urmeaza seriile 1,3,Z4,5,6,7,Z8 si la clasa 4x4 X3 si X5, acestea din urma fiind si ele bine asezate in segmentul lor, chiar nu vad ce le lipseste... sa fac mini-bus, ce naiba sa faca...

209604[/snapback]

Bine spus...

Cel putin ininte de lansarea unui astfel de model pretentios, de nisa, va elabora un concept prin care sa testeze reactia publicului, insa cred ca intr-adevar sunt la capacitate maxima cu productia si tb mai intai sa puna la punct proiectul noului 7.

Link to comment
Share on other sites

Bine spus...

Cel putin ininte de lansarea unui astfel de model pretentios, de nisa, va elabora un concept prin care sa testeze reactia publicului, insa cred ca intr-adevar sunt la capacitate maxima cu productia si tb mai intai sa puna la punct proiectul noului 7.

221918[/snapback]

ai mare dreptate si tu cu ceea ce spui , insa asa cum spune si d-rive nu cred ca vor scoate prea curand ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.