Jump to content

parere jante 17


ar85gyl

Recommended Posts

ce parere aveti de un set de jante pe 17 urmatoarele dimensiuni:8.5j et 13 fata si 10j et 20 spate,as vrea pareri cum credeti ca ar atata pe un seria 3 e46 si unde as putea rolui aripile in arad,astept parerile voastre pro si contra cam astea ar fi jantele
Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti de un set de jante pe 17 urmatoarele dimensiuni:8.5j et 13 fata si 10j et 20 spate,as vrea pareri cum credeti ca ar atata pe un seria 3 e46 si unde as putea rolui aripile in arad,astept parerile voastre pro si contra cam astea ar fi jantele

 

Designul este ...comun (in cel mai fericit caz!!). Apoi, va trebui sa "umbli" la aripile spate. (ce faci daca renunti la latimea asta sau offset? le ...refaci?)

Apoi, jante cu latimea de 10" necesita anvelope de 285 !!! "Duce" masina ta asa ceva? Stii cat de grele vor fi rotile? Ai un M3 macar?

Link to comment
Share on other sites

Aripi trase+gume inguste (235/40)= nici o problema :) Nu ii vor atinge in aripi si sunt dispus sa fac pariu cu toti de mai sus pe treaba asta.

 

 

Doar ca modelul parca nu pica prea bine pe e46. Ma rog aici e vorba si de gusturi.

Ai dat exemplu cel mai ''bomba'' e46 care exista :twoup:

 

Oricum modelul de jante respectiv nu da bine pe e46,mai bine ar merge pe e36. :)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt in cautare de niste jante pe 17'' pt e46 coupe....nu stiu de care sa iau. astea nici mie nu prea imi plac. ce parere aveti pentru un e46 coupe de culoare albastru inchis , merg niste jante negre? am gasit unele negre si nu stiu daca sa le iau.

Pai pune poze cu ele sa vedem si noi cum arata, parerea mea ca jante negre dau bine pe orice culoare a masinii

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt in cautare de niste jante pe 17'' pt e46 coupe....nu stiu de care sa iau. astea nici mie nu prea imi plac. ce parere aveti pentru un e46 coupe de culoare albastru inchis , merg niste jante negre? am gasit unele negre si nu stiu daca sa le iau.

Pai pune poze cu ele sa vedem si noi cum arata, parerea mea ca jante negre dau bine pe orice culoare a masinii

 

 

astea sunt : http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...65570&st=80 le are de vanzare un coleg aici pe forum. nu stiu daca ar veni bine pe e46 coupe, ele fiind pe e90.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.