Jump to content

preturi bmw


fanaticS5

Recommended Posts

salut

eu am un e34 din 1994 ca la avatar

am cumparat-o acu 2 ani cu 3000 + inscris 400 ------> 3400e

acuma, as vinde-o cu 3000 (chiar dc am mai schimbat multe la ea)

concluzie?

 

astept si alte pareri

voi ce achizitii ati facut?

si la ce preturi?

 

 

putem face un pret minim-maxim ptr fiecare serie-motor?

 

numai bine

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e46 316i 2000 fabricatie, cumparat din Germania de mine in 2006, cu tot cu vama si taxe m-a dus 11500e, am vandut-o in 2010 cu 5000, momentan am un 525d e39, m-a costat 7000,d-ar am mai bagat 2000E in el, l-as vinde cu 8500, dar nu il cred ca pot sa ma despart de el,nici daca vreau :twoup:
Link to comment
Share on other sites

E36 318i. 113cp. motor M40b18 klm 193450 . Cumparat in06/2010 cu ........e : an 04.93 dublu clima , interior recaro rosu recent tapitat ,xenon , exterior M ( fara bandouri laterale ) Jante 17 superbe , arcuri sport rosi FK toba sport ,,, etc etc . Cer 3500 pe ea , iau atat ? sau.................

 

poze: http://img408.imageshack.us/img408/9493/img0826w.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img813.imageshack.us/img813/8144/sdc10025e.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img211.imageshack.us/img211/398/photo0264.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img713.imageshack.us/img713/1977/photo0259ob.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Masina merge bine , sta pe drum super calumea , necesita 2 aripi noi , partea de la prag fatza e cam ruginita putin ,, sau facut ceva cu ele sa nu arate urat , in rest nu are rugina deloc . Pareri ?

Link to comment
Share on other sites

Interiorul e frumos, insa culoarea rosie parca nu e potrivita. Masina arata bine. Mie unul nu-mi place capota cu prelungirile peste faruri, farurile si cam atat. Dar gusturile nu se discuta. Sunt sigur ca daca ii va placea cumparatorului, ti-ar da banii ceruti.
Link to comment
Share on other sites

Interiorul e frumos, insa culoarea rosie parca nu e potrivita. Masina arata bine. Mie unul nu-mi place capota cu prelungirile peste faruri, farurile si cam atat. Dar gusturile nu se discuta. Sunt sigur ca daca ii va placea cumparatorului, ti-ar da banii ceruti.

 

La putina lume ii place cu capota prelungita , si cu farurile astea . Insa eu i-ti zic ceva ......... 1: asa am adus masina din germania , e facuta in germania capota calumea nu cum sunt facute aici dupa 2 luni prinde rugina :) , si 2 : e plin de pisicutze clasice , mie i-mi place sa am ceva ce nu are altu , ma intelegi ? :twoup: , nici mie nu-mi plac farurile , deaceea le-am simodificat , capota e frumoasa mie i-mi place mult , ce nu-mi place la ea , neamtzu a facuto prea joasa de fatza , in rest ......... e misto masina

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

am un e36 320i vanos fabr. 1993..am dat pe el in germania 1450 euro plus drum 700 euro + taxa 1200 euro plus 1000 investitie in ea...egal 4350 euro

am recuperat din taxa auto ca am dat in judecata si am castigat 1300 euro....deci masina pe mine ma costa acum 3050 euro si o vand cu 2600 ultimul pret o gasiti in "mica publicitate"

 

si acum BEFORE SI AFTER

post-9832-1295700184_thumb.jpg

post-9832-1295700208_thumb.jpg

post-9832-1295700255_thumb.jpg

Edited by djice
Link to comment
Share on other sites

e39 m-paket, cumparat in sept 2010, cu 6000 de euro. Intre timp masina a primit revizia binemeritata, flansa cardan, pompa de apa, webastao(second hand), placute de frana si discuri de frana fata-spate, brate si bucsi spate, doua brate fata, jante si anvelope de iarna pe 17", cablu deschidere capota, filtru de aer sport in carcasa originala k&n, jante originale M de e39 pe 18" cu anvelopele de vara aferente, faruri noi originale (cele vechi erau matuite rau de tot). Investitia totala bate spre 2500 de euro si nu primesc 7000 de euro pe ea.
Link to comment
Share on other sites

E39 520d FL fabricatie 2003 .. cumparata in 2006 cu 14.500 euro.... cred ca nu mai iau 8.000 dar nici nu am de gand sa o vand :twoup: ! in 4 ani de cand este la mine a primit ceva imbunatatiri ... cateva mai importante ar fi MPacket , interior piele , revopsire totala etc... Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

Eu am dat 5000 e in septembrie 2009 si am mai bagat vreo 2500 aprox in ea . Daca ar fii sa o vand nu cred ca as lua cei 5000 care i-am dat pe ea !

 

Dar am zis ca nu o mai vand niciodata !!

 

 

cam asa si eu, am luat-o in sept 2008, am dat 7000E cu tot cu taxa de inscrie, cheltuieli de drum, acum poate as luat 4500, dar n-am nici-un gand s-o dau, mai de graba ii fac un ungrade la motor, mai ales cu taxele astea.

Link to comment
Share on other sites

Am luat-o pe a mea in 09.2008 cu 2400 + 300 inmatriculatul in BG +300 adusul acasa = 3000 euro . Au mai urmat in timp investitii in ea de aproximativ 2000 euro si daca ar fi sa o dau as cere 2500 negociabil dar nu as primii bani astia in veci .
Link to comment
Share on other sites

In noiembrie 2008 am dat 4750 euro pe e36 316i touring din 1999 si taxa de inmatriculare 1400 euro. Nu mai pun drumul pana si din Germania si nici ce am investit in ea in astia 2 ani. Cat as mai putea cere/lua pe ea? Raspunsul nu-l stiu dar stiu clar ca nu ar mai trebui sa o vand pt ca sigur as iesi in pierdere si nu orice pierdere ci una mare de tot. Sper totusi ca anul asta sa reusesc sa recuperez banii dati de pomana pe taxa.
Link to comment
Share on other sites

e36 316i coupe din iulie 94, am dat pe ea 2800e + 290e taxa de inmatriculare.

A primit ceva imbunatatiri si multe alte piese schimbate, nu pentru ca trebuia neaparat, dar vreau ca masina sa fie in stare buna de functionare.

In caz ca trebuie vanduta mai bine stau cu ea pe cap decat sa o dau sub 3000e

Link to comment
Share on other sites

eu am dat in martie 2009 pe un e34 tds din 12.1994 destul de dotat 3.000 euro

 

am bagat in el inca aprox. 4.000 (euro) pentru a-l aduce la o oarecare normalitate

 

l-am pus de curiozitate la vanzare la 18.000 ron (4.200 euro)

 

Acum tocmai ma pregatesc sa mai bag inca 5.200 ron in revopsire integrala + 1. buc bandou + 1 buc. oglinda + 2 buc. praguri :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu am dat in martie 2009 pe un e34 tds din 12.1994 destul de dotat 3.000 euro

 

am bagat in el inca aprox. 4.000 (euro) pentru a-l aduce la o oarecare normalitate

 

l-am pus de curiozitate la vanzare la 18.000 ron (4.200 euro)

 

Acum tocmai ma pregatesc sa mai bag inca 5.200 ron in revopsire integrala + 1. buc bandou + 1 buc. oglinda + 2 buc. praguri :)

mi se pare cea mai mare prostie,ce ai facut tu... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

atat costa sa pui o masina de varsta aia la punct. Ce ai impresia ca in vreun e39 de 12 ani sa zicem bagi mai putin ? sau chiar in unul de 9 ani ? Sau ca masinile sh sunt vreo investite imobiliara, gen cumpar azi cu 2000 si o vand cu 4000 peste 2 ani .. ?

 

ca asa si alea la 2000 merg, genul ca se deplaseaza din A in B si cu 1 mil spaga iei ITP-ul..

 

Eu pe a mea, e34 525i din 1993, am dat cam 2500 plus o raie de 525TDS, care fusese si accidentata. Am mai bagat scurt intr-un an si ceva 2500 de euro doar ca sa pot merge cu ea in siguranta si ma pot bucura de masina, numai maruntisuri dar s-au adunat.. Daca mai pun si tot felul de consumabile, vopsit etc.. ehe.. nici nu vreau sa ma gandesc, numai pe gume am dat 2 seturi cam 900 de eur cu montat, si deja 2 din ele s-au dus dracului in 25k km, mai urmeaza 2 bucati 500 de euro niste jante noi ca unul din seturi se ovalizase si aratau si ca dracul...Si pot continua lista foarte usor.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

da ce masini luati voi?

eu unul am luat masina asta cu ochii inchisi, nu m-am urcat in ea pana nu am dat banii, 2 sapt. am privit-o doar de afara.

se pare totusi ca am facut o afacere buna (pana acum), consumabile+ anumite piese ca la orice sh nu am bagat....(articulatii etc.)

 

acum cred ca mai depinde si de noroc....

 

 

 

ps:pana sa imi iau bmw-ul eu cautam dacia solenza, se gasea cam pe la acelasi pret (una scala)

 

 

am uitat esentialul: masina are 14 anisori, din 08.1996

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.