Jump to content

BMW X5 vs. Dacia 1310 ( accident de fita )


wind-3er

Recommended Posts

Nu aveam in acel moment nici fusta scurta, nici tate mari !! nu vad ce interes prezentam pt niste jurnalisti ! Daca erau destepti coborau din masina si faceau un articol despre cum circula omu in centrul Bucurestiului fara RCA si FARA ITP si cu permisul depasit !

 

Erai cu o masina de 'fitze' modificata (am vazot-o pe farcebook :twoup: ) ... Se pare ca si asa se poate face audienta, daca pe moment nu au pe stoc nimic despre tate sau fuste scurte. Cam patetic...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca aveam rotile de vara pe 22" atunci sa vezi ce scriau !

 

Atunci cred ca nu scapai cu o stie atat de scurta... mai bagau acolo material sa ajunga pe la doua pagini :twoup: . Striea mai e pe site, in rand cu fete care se saruta in timpul orei. Chiar ca sunt in criza de stiri... Imi pare rau pt tine ca ai ajuns in gura lor... :)

Link to comment
Share on other sites

foarte tare sa apara protagonistu accidentului pe forum...mda e nasol articolul, oricum plasticul k si oricare alt material elastic isi pierde proprietatile la temperaturi scazute. cred k asta e si motivupt care mai apare iarna in trafic cate o masina cu bucati lipsa din bara sau ?!!?
Link to comment
Share on other sites

masina are pachet aerodinamic M ( pasaje roti, praguri , bara fata, bara spate, aripi ) toate din plastic.

la modelul standard componentele mai sus mentionate sunt din plastic elastic ! problema e ca acel plastic nu se poate vopsi , iar la modelul M toate accesoriile sunt la culoarea caroseriei !! De aici diferenta de material , in plus de asta modelul M are alte ramforsari decat modelul normal

 

atasez 2 poze pentru a se observa diferentele la bara fata !

post-38722-1296133856_thumb.jpg

post-38722-1296133865_thumb.jpg

Edited by alias
Link to comment
Share on other sites

foarte tare sa apara protagonistu accidentului pe forum...mda e nasol articolul, oricum plasticul k si oricare alt material elastic isi pierde proprietatile la temperaturi scazute. cred k asta e si motivupt care mai apare iarna in trafic cate o masina cu bucati lipsa din bara sau ?!!?
Link to comment
Share on other sites

povestea sta putin altfel. Dupa accident domnul respectiv a sustinut ca nu are documentele la el si se duce acasa sa le ia . Ne-am intalnit si am semnat conventia amiabila. ( asta se intampla in data de 25 seara ) ieri seara am vrut sa ma duc sa deschid dosar de dauna si am observat ca data pe care a trecut-o in conventia amiabila era de 27.01.11 . Uitandu-ma mai bine pe asigurare am vazut ca el isi facuse asigurarea in data de 25 dupa producerea accidentului. Am inceput sa-l sun pe om.... mi-a raspuns pe la 1 noaptea si i-am zis ca ma duc la politie. A sustinut ca vrea sa ne intalnim sa discutam.... pe la ora 02 am ajuns la politie , am declarat accidentul asa cum sa intamplat in data de 25, iar in conformitate cu legea in viguare mi-a fost ridicat permisul pt ca am depasit termenul de 24 ore - cu toate ca eu incheiasem o conventie amiabila care ma abroga de orice obligatie de a merge la politie in 24 ore.

 

In consecinta si in conformitate cu legiile din romania:

- nu am fost de vina la producerea accidentului

- aveam toate actele in regula : permis, asigurare, talon, rovinieta, carte verde.

- am incheiat conventia amiabila

- am ramas cu masina lovita

- am ramas fara permis

- am luat amenda 280 ron pt neprezentare in 24 ore.

Link to comment
Share on other sites

povestea sta putin altfel. Dupa accident domnul respectiv a sustinut ca nu are documentele la el si se duce acasa sa le ia . Ne-am intalnit si am semnat conventia amiabila. ( asta se intampla in data de 25 seara ) ieri seara am vrut sa ma duc sa deschid dosar de dauna si am observat ca data pe care a trecut-o in conventia amiabila era de 27.01.11 . Uitandu-ma mai bine pe asigurare am vazut ca el isi facuse asigurarea in data de 25 dupa producerea accidentului. Am inceput sa-l sun pe om.... mi-a raspuns pe la 1 noaptea si i-am zis ca ma duc la politie. A sustinut ca vrea sa ne intalnim sa discutam.... pe la ora 02 am ajuns la politie , am declarat accidentul asa cum sa intamplat in data de 25, iar in conformitate cu legea in viguare mi-a fost ridicat permisul pt ca am depasit termenul de 24 ore - cu toate ca eu incheiasem o conventie amiabila care ma abroga de orice obligatie de a merge la politie in 24 ore.

 

In consecinta si in conformitate cu legiile din romania:

- nu am fost de vina la producerea accidentului

- aveam toate actele in regula : permis, asigurare, talon, rovinieta, carte verde.

- am incheiat conventia amiabila

- am ramas cu masina lovita

- am ramas fara permis

- am luat amenda 280 ron pt neprezentare in 24 ore.

Edited by alias
Link to comment
Share on other sites

povestea sta putin altfel. Dupa accident domnul respectiv a sustinut ca nu are documentele la el si se duce acasa sa le ia . Ne-am intalnit si am semnat conventia amiabila. ( asta se intampla in data de 25 seara ) ieri seara am vrut sa ma duc sa deschid dosar de dauna si am observat ca data pe care a trecut-o in conventia amiabila era de 27.01.11 . Uitandu-ma mai bine pe asigurare am vazut ca el isi facuse asigurarea in data de 25 dupa producerea accidentului. Am inceput sa-l sun pe om.... mi-a raspuns pe la 1 noaptea si i-am zis ca ma duc la politie. A sustinut ca vrea sa ne intalnim sa discutam.... pe la ora 02 am ajuns la politie , am declarat accidentul asa cum sa intamplat in data de 25, iar in conformitate cu legea in viguare mi-a fost ridicat permisul pt ca am depasit termenul de 24 ore - cu toate ca eu incheiasem o conventie amiabila care ma abroga de orice obligatie de a merge la politie in 24 ore.

 

In consecinta si in conformitate cu legiile din romania:

- nu am fost de vina la producerea accidentului

- aveam toate actele in regula : permis, asigurare, talon, rovinieta, carte verde.

- am incheiat conventia amiabila

- am ramas cu masina lovita

- am ramas fara permis

- am luat amenda 280 ron pt neprezentare in 24 ore.

CE URAT!!!!Fara permis si cu amenda!!!TIPIC ROMANESC!!!

Link to comment
Share on other sites

hai sa fim seriosi.agengii constatatori de la casele de asigurari precis stau toata ziua si citesc ziarul libertatea,mai ales acuma iarna.

putea chiar sa intalneasca si un agent de politie dezinformat si sa fac procesul cu data de 27.dar,putea caum nu mai poate

Link to comment
Share on other sites

mda..articol de 2 lei....ca sa se cumpere ziarul,ca titlul articolului te face sa cumperi,sa vezi minunea,cum o dacie zobeste un x5 ...as vrea ca autorul articolului,care 99% nu are bmw,sa dea cu masina lui intr-un x5 sa vada exact cum stau treburile Edited by db 85 amd
Link to comment
Share on other sites

mda..articol de 2 lei....ca sa se cumpere ziarul,ca titlul articolului te face sa cumperi,sa vezi minunea,cum o dacie zobeste un x5 ...as vrea ca autorul articolului,care 99% nu are bmw,sa dea cu masina lui intr-un x5 sa vada exact cum stau treburile

tare asta :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

@alias: Partea proasta e ca ai semnat conventia amiabila cu data de 27. Poti sa faci contestatie ca ti-au luat permisul sa le arati ca n-ai raportat accidentul fiindca ati facut conventia aceea, dar fiindca e data de 27 si semnatura ta, cred ca o sa-ti fie greu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.