Jump to content

M.M.D.


lucianWRC

Recommended Posts

Am un sfat daca vrei sa scapi de distanta lasata de capacul ala de sub bord. (am incercuit in poza despre ce vorbesc)

Nu am vazut e30 care sa nu aiba deschizatura respectiva si mi se pare ca arata naspa. (mai ales la interiorul tau)

 

Capacul respectiv, vine agatat ca sa zic asa, dedesubt in partea stanga in 3 lamele metalice, care cu timpul se lasa din cauza greutatii. Modificale in asa fel incat sa tina capacul respectiv foarte tensionat si ai sa vezi ca va sta frumos lipit de bord fara nici o gaura. :) (atentie insa sa nu le rupi)

 

Scuze de remarca, dar interiorul tau merita :D

post-6010-0-58999000-1435139946_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc ... stiu, dar pe masina a fost montata o alarma care a avut fire cat pt o instalatie de nava spatiala, iar aia apasa pe capac, am dat-o jos partial, urmeaza ca in pauza de iarna sa o desfac bucatica cu bucatica ca sa scot tot ce e in plus acolo. Tot in pauza de iarna urmeaza sa iau chedere, capacele si tot ce mai lipseste, vreau sa trec la grila cromata pe fata, cutia de scule completata, cricul schimbat ca asta e rupt, poate un CD ... si tot asa. Sper sa reusesc sa o aduc cat mai aproape de OE. Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

Astazi am schimbat canalul de tabla pt conducte, era plin de rugina, am taiat tot ce era ruginit, am facut alt suport in care sa intre canalul, antifon, mastic, vopsea neagra mat si in final lac ...

Dar bomboana dupa coliva a fost astazi la intoarcere din service, dupa ce am pregatit masina pt fest ... un camion din contrasens a luat o groapa iar o bucata de janta mi-a tras una ... ca-n poza. Acum nu stiu de unde sa mai iau un "plaman", dar vreau cromat cum a iesit din fabrica.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

grila nu cred ca gasesti pe producator,originala e 200-250 lei.sau sh daca gasesti sa arate bine.vad ca si capota e lovita destul de rau :( ai luat RCA-ul lui aia cu camionul?

 

edit:pe producator narile sunt cam 50 lei..

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Ce sa iau ... initial nici n-am stiut ce am lovit ... unu cu passatu era alb la fata, i-a trecut prin fata parbrizului o bucata .. juma de metru si Doamne fereste.

SH as vrea, daca nu pe producator ... pacat ca maine o sa merg cu ea bulita. Capota se vede asa dar nu e rau ... saptamana viitoare o duc la facut.

Link to comment
Share on other sites

Asa e, o parte din cei cu care am vb la fest mi-au spus ca ei ar lasa-o jos si ar pune alte jante ... eu unul o vad asa cum a iesit din fabrica ...

De lasat jos as lasa-o, dar nu i-as pune alte jante ... poate doar buza de is ... in rest nimic ... oricum ma gandesc sa pun un CD, sa schimb firele la boxe cu unele de calitate si cam atat.

La ce am vazut acolo ... bani, f.multi bani bagati in ursi ... V8 m5 e39, 6L m5 e34 turbo (800cp), pachete M oe, jante ACS modulare de 2000€, tapiterii refacute pe mii de euro, motoare M de la e30 pana la e39 ...

Asa ca o sa merg pe linia clasica atat cat imi permit ...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Credeam ca a existat un premiu gen "Cel mai original urs" sau "Cel mai OEM", dasta intrebam, masina ta e frumoasa si speciala cu sau fara modificari majore, stai linistit :thumbsup: Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.