Jump to content

aproape m-am hotarat


cyborg

Recommended Posts

Zic "aproape" pentru ca m-ai am timp pana in 15 decembrie. Nu vreau sa cumpar masina cu an fabricatie 2006 la sfarsit de an. Daca dau comanda in 15 decembrie, o primesc in februarie cu anul de fabricatie 2007 of course.

So, masina am ales-o, am configurat-o, firma de leasing mi-a acceptat dosarul, dar mai am timp sa cuget. Pretul CIP este de 24.000, dar cu dotari ajunge la 35.000 CIP :blink: Stiu ca as putea sa cumpar un 5-er de 2 ani la banii astea, dar nu am banii :) Asa platesc o rata cat de cat suportabila lunar si am masina noua. Sau nu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zic "aproape" pentru ca m-ai am timp pana in 15 decembrie. Nu vreau sa cumpar masina cu an fabricatie 2006 la sfarsit de an. Daca dau comanda in 15 decembrie, o primesc in februarie cu anul de fabricatie 2007 of course.

So, masina am ales-o, am configurat-o, firma de leasing mi-a acceptat dosarul, dar mai am timp sa cuget. Pretul CIP este de 24.000, dar cu dotari ajunge la 35.000 CIP :blink: Stiu ca as putea sa cumpar un 5-er de 2 ani la banii astea, dar nu am banii :) Asa platesc o rata cat de cat suportabila lunar si am masina noua. Sau nu?

139479[/snapback]

 

De acord cu tine... singura problema ar fi cu discutia referitoare la calitatea BMW pt europa de est... dar oricum nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi. Felicitari pentru alegerea facuta si sa ai parte de ea cat mai mult fara incidente.

 

Da-ne mai multe detalii despre masina. Cat te ajunge cu toate taxele incluse, cat e rata la masina? pe cati ani faci? etc.

Link to comment
Share on other sites

Ajunge la 41.000 cu taxe si la 48 la sfarsit de leasing, dupa 4 ani. Avans 11.000 cu TVA si cu taxa de management, iar rata este aproape 800 de euro.

Dotarile nu le mai tin minte, tre' sa arunc o privire in lista :) am ales cam jumatate din ele :)

 

In mare:

Vopsea metalizata, oglinzi rabatabile, oglinda interior heli, piele bej, lemn nuc inchis, Steptronic, TV, pachet lumini interior, xenoane, jante, trapa, perdele luneta si geamuri spate, cotiera fata nush de care, dar nu aia standart, suporti pahare fata si spate, bancheta rabatabila, cruise control, volan multifunctional in piele, easy acces (fara cheie), senzor ploaie si lumina, instalatie spalare faruri, CD Professional (cu MP3), dublu klimatronic. Sa mor io, ca nu mai tin minte, dar mai sunt cateva chestii haioase acolo, ma uit acasa si mai completez.

 

N-am luat scaune sport, pt ca am stat untr-un 1-er si nu mi-au placut. M-a convins baiatul de la vanzari sa nu bifez nici farurile adaptive, ca nu are rost. Tot el insista sa renunt si la trapa, dar inca o mai vreau.

 

P.S. Pardon, am uitat :blink: Firma de leasing se numeste Bianca Grup, 8% dobanda, 2% taxa de management, 4 ani maxim pentru masini noi si 2 pentru SH.

Edited by cyborg
Link to comment
Share on other sites

BMW-urile diesel de generatie noua nu se compara cu cele ala grupului VAG carora le tot ridici tu in slavi motoarele si tractiunea pe unde poti si cand ai ocazia.  :blink:

139519[/snapback]

 

eu am facut un test drive cu 320d. e acelasi "car-car" clasic, nu e nici o diferenta, poate un pic mai silent.

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
BMW-urile diesel de generatie noua nu se compara cu cele ala grupului VAG carora le tot ridici tu in slavi motoarele si tractiunea pe unde poti si cand ai ocazia.  :blink:

139519[/snapback]

"trilu lilu"....iar incerci sa prinzi fluturasii care roiesc in jurul tau cu damigeana?

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
eu am facut un test drive cu 320d. e acelasi "car-car" clasic, nu e nici o diferenta, poate un pic mai silent.

139520[/snapback]

bineinteles....benzina,motor silentios,elegant,putere pe plaja de turatii mare,mai ieftin si mai usor de intretinut...

Link to comment
Share on other sites

Felicitari,o trapa nu trebuie decat daca fumezi sau divers scaunele sport erau bune in general in BMW pe scaune normale nu se sta asa bine dar tu te-ai obisnuit ceva caci ai avut BMW si ai.Motorul pentru gusturile mele prea micut masina mai grea dar in rest e perfect.Sigur daca e comandata in Ro la reprezentanta masina va fii asa facuta cu pachetele de rigoare dar sper ca intr-o calitate buna in general o masina estica are un control mai mic dar nu inseamna ca e rea.Evident sunt ceva diferente considerabile cu altele de dincolo de Ocean.Multa bafta.
Link to comment
Share on other sites

Felicitari,o trapa nu trebuie decat daca fumezi sau divers scaunele sport erau bune in general in BMW pe scaune normale nu se sta asa bine dar tu te-ai obisnuit ceva caci ai avut BMW si ai.Motorul pentru gusturile mele prea micut masina mai grea dar in rest e perfect.Sigur daca e comandata in Ro la reprezentanta masina va fii asa facuta cu pachetele de rigoare dar sper ca intr-o calitate buna in general o masina estica are un control mai mic dar nu inseamna ca e rea.Evident sunt ceva diferente considerabile cu altele de dincolo de Ocean.Multa bafta.

139558[/snapback]

 

M-am obisnuit cu trapa pur si simplu, nu fumez, dar imi place sa merg cu ea deschisa in serile de vara :blink: Scaunele sport le-am incercat si nu mi-au placut, sunt prea rigide. Motorul prea mic? Ce sa zic? Dupa 105 CP pe care ii am, 150 o sa-mi fie deajuns, sunt sigur. Iar calitatea imi de gandit, adica inteleg ca daca au control mai mic inseamna ca s-ar putea sa apara si ceva scapari din partea lor.

Link to comment
Share on other sites

. M-a convins baiatul de la vanzari sa nu bifez nici farurile adaptive, ca nu are rost. Tot el insista sa renunt si la trapa, dar inca o mai vreau.

 

139488[/snapback]

 

Nu renunta la farurile adaptive daca circuli in afara orasului noaptea... Sunt super... Aseara am venit cu faruri normale (cu o alta masina) si imi lipseau f. mult :blink:.

Si inca un sfat, un sistem audio mai performant, ca se merita

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

De cand am promis sa dau mai multe detalii, dar e prea mult de tastat si tot amanam.

 

So:

 

BMW 320i, 4 cilindri, 150CP - pret CIP 23.980 oiro

 

Dotari standard:

 

-servodirectie

-DSC8 (incl. ABS, ASC, DBC, EBV)

-airbaguri.... de toate

-lampi de frana cu intensitate duala

-inchidere centralizata cu telecomanda

-antifurt cu imobilizator

-al 3-lea stop in luneta

-oglinzi exterioare asferice, reglabile electric si incalzite

-geamuri electrice fata/spate

-indicator de pana

-jante cu anvelope runflat

-cutie manuala 6+1

-aer conditionat manual

-radio Business cu CD

-buton Start/Stop

-semnalizatoare individuale

-suprafata vitrata in tenta verde

 

 

Dotari optionale (doar cele pe care le-am ales) - aprox. 12.700 oiro CIP

 

-vopsea metalizata

-tapiterie piele Dakota (bej)

-cutie Steptronic

-volan multifunctional imbracat in piele

-jante aliaj usor 154 (urate ca dracu, dar sunt 250 de oiro la pachet, la liber 517 de oiro, tre' sa le iau de nevoie)

-oglinzi exterioare rabatabile

-alarma

-elemente exterioare in culoarea caroseriei

-sistem de acces comfort

-trapa electrica

-perdea luneta actionata electric

-perdea geamuri spate a act. manual

-covorase velur

-oglinda retrovizoare antiorbire

-spatar bancheta spate rabatabil cu sac de schiuri

-compartiment depozitare (include suporti pahare fata, plasele din spatele scaunelor si mai e ceva, dar nu mai tin minte)

-scaune fata incalzite electric

-cotiera pasageri spate cu suporti de pahare

-ornamente lemn nuc inchis

-cotiera fata (pe langa aia standard se pare ca mai are compartiment de racire sucuri)

-instalatie de spalare a farurilor

-PDC spate

-faruri ceata

-senzori ploaie si lumini

-faruri xenon

-aer conditionat automat

-regulator automat de viteze

-pachet lumini interior (pentru 129 de euro avem: spoturi lectura fata si spate, oglinzi pe parasolar iluminate, plafoniera spate, iluminare zona de sub bord, iluminare zona exterioara usi integrata in manere si lumini pe praguri fata)

-monitor bord cu TV si computer de bord

-radio BMW Professional (citeste MP3)

Link to comment
Share on other sites

De cand am promis sa dau mai multe detalii, dar e prea mult de tastat si tot amanam.

 

So:

 

BMW 320i, 4 cilindri, 150CP - pret CIP 23.980 oiro

 

Dotari standard:

 

-servodirectie

-DSC8 (incl. ABS, ASC, DBC, EBV)

-airbaguri.... de toate

-lampi de frana cu intensitate duala

-inchidere centralizata cu telecomanda

-antifurt cu imobilizator

-al 3-lea stop in luneta

-oglinzi exterioare asferice, reglabile electric si incalzite

-geamuri electrice fata/spate

-indicator de pana

-jante cu anvelope runflat

-cutie manuala 6+1

-aer conditionat manual

-radio Business cu CD

-buton Start/Stop

-semnalizatoare individuale

-suprafata vitrata in tenta verde

Dotari optionale (doar cele pe care le-am ales) - aprox. 12.700 oiro CIP

 

-vopsea metalizata

-tapiterie piele Dakota (bej)

-cutie Steptronic

-volan multifunctional imbracat in piele

-jante aliaj usor 154 (urate ca dracu, dar sunt 250 de oiro la pachet, la liber 517 de oiro, tre' sa le iau de nevoie)

-oglinzi exterioare rabatabile

-alarma

-elemente exterioare in culoarea caroseriei

-sistem de acces comfort

-trapa electrica

-perdea luneta actionata electric

-perdea geamuri spate a act. manual

-covorase velur

-oglinda retrovizoare antiorbire

-spatar bancheta spate rabatabil cu sac de schiuri

-compartiment depozitare (include suporti pahare fata, plasele din spatele scaunelor si mai e ceva, dar nu mai tin minte)

-scaune fata incalzite electric

-cotiera pasageri spate cu suporti de pahare

-ornamente lemn nuc inchis

-cotiera fata (pe langa aia standard se pare ca mai are compartiment de racire sucuri)

-instalatie de spalare a farurilor

-PDC spate

-faruri ceata

-senzori ploaie si lumini

-faruri xenon

-aer conditionat automat

-regulator automat de viteze

-pachet lumini interior (pentru 129 de euro avem: spoturi lectura fata si spate, oglinzi pe parasolar iluminate, plafoniera spate, iluminare zona de sub bord, iluminare zona exterioara usi integrata in manere si lumini pe praguri fata)

-monitor bord cu TV si computer de bord

-radio BMW Professional (citeste MP3)

140846[/snapback]

 

 

decat sa dai banii p atatea tampenii mai bine iti iei un motor mai mare....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.