Jump to content

Articol: Sunt vinovat


Romulus

Recommended Posts

depinde cum vezi viata... mie mi se pare pur si simplu REALIST

 

Corect, si o demonstreaza de fiecare data cand un X-ulescu cu ceva X si nunumai intoarce in fata ta(Nistorescu care a lovit 2 motociclisti), vine de la clubul de retarzi anorexici beat si habar nu are sa fuga de un golan de politie, da se incumeta in loc sa ia taxiul relaxat, se invarte in rondou si tu nu poti trece de el, ca normal ca are prioritate fiind deja in rondou chiar daca face 3-4 ture incercand sa "dea de-a latu benveul" .....alte dovezi ce mai trebuie ca sa te priveasca lumea ca un pericol public daca ai Bmw, plus statistica pe marci a polititei unde si acolo marca asta e la bataie cu Audi, si si aici a castigat batalia chiar raportat la numarul de exemplare din trafic.....

Si acuma sa bag o pastila amara: de ce nu e considerata si marca Mercedes-Benz asa cum e BMW de periculoasa, mai ales ca in general mai nou la dinamica e tot acolo si la unele modele si motorizari chiar putere mai mare?

Edited by BMWdrifter
Link to comment
Share on other sites

Vorba vorbei.....mai bine invidiat decat compatimit.....

Sau?

 

"Calul moare de drum lung si prostul de grija altuia" .....dar din pacate din cauza la parvenitii care habar nu au sa conduca o masina mai puternica decat Dacia 1300 "vecinii" astia incep sa aiba dreptate prin fraze de genu: "astia cu beanveuri niste criminali totzi" :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Pledez nevinovat, motivarea fiind urmatoarea: nu e vina mea ca altii au prejudecati, iar neuronii lor sunt dusi cu sorcova, deoarece a generaliza, in general, e stupid.

 

In concluzie, mi se cam rupe de ce zice lumea...

 

In schimb, la sicanele din trafic, nu imi zic decat "iarta-I Doamne, caci nu ii ajuta ceea ce le-Ai dat (creier), si....sa-i f...cainii".

Link to comment
Share on other sites

Pledez nevinovat, motivarea fiind urmatoarea: nu e vina mea ca altii au prejudecati, iar neuronii lor sunt dusi cu sorcova, deoarece a generaliza, in general, e stupid.

 

In concluzie, mi se cam rupe de ce zice lumea...

 

In schimb, la sicanele din trafic, nu imi zic decat "iarta-I Doamne, caci nu ii ajuta ceea ce le-Ai dat (creier), si....sa-i f...cainii".

 

Aia asa o fii, dar cand interactionezi cu societatea din postura asta, e fix cum zice @Romulus...

Link to comment
Share on other sites

din care postura? aaa, din postura tipului care asteapta 20 de minute ca sa iasa din parcare, ca restul ghertoilor ar pierde timp pretios daca mi-ar acorda si mie 10 secunde sa ma bag in trafic...ca, deh, am bmw, si e36/pisicuta pe deasupra...huuuooooooo!!! :laugh: :pinch:
Link to comment
Share on other sites

din care postura? aaa, din postura tipului care asteapta 20 de minute ca sa iasa din parcare, ca restul ghertoilor ar pierde timp pretios daca mi-ar acorda si mie 10 secunde sa ma bag in trafic...ca, deh, am bmw, si e36/pisicuta pe deasupra...huuuooooooo!!! :laugh: :pinch:

 

Numai pe la noi prin balcani e mentalitatea asta de parveniti....am stat de curand si calatorit prin Germania si Italia cu un 530d combi E60(deci nu masina de fitze, dar din fatza nu se vede ca e combi) si nu am vazut sa te trateze diferit fata de unul cu passat, porsche, lambo, E36, vectra, megane, S-klasse sau golf3...

 

Baiul stii care este? ca si la noi si la ei omu' asta de pune stigmate are in general dreptate, si anume daca la ei 90% din masinile de peste 10miiE sunt cumparate in rate sau in urma unui premiu de la firma, la noi cam acelasi procent dintre acestea sunt cumparate prin bani obtinuti prin furt, delapidare(tot furt), comisioane umflate, spaga, pretul supraevaluate la lucrarile catre stat, iar peste jumatate din restul de 10% din bani obtinuti din vanzare de imobiliare, ramanand un procent f mic a celor ce si le-au luat in rate sau bani stransi.

Si cel mai grav e ca, la noi astfel de bolizi sunt incredintate copiilor imediat dupa ce au luat permisul, de nici nu li s-a uscat cerneala pe el, deci clar nu au nici o farama de apreciere a acestora! .....chestie care dincolo nu prea o vezi decat fantastic de rar, acolo in general si copilul de bani gata prima data primeste logan sau polo sau megane nou si pe urma daca vede parintele ca s-a deprins mai bine cu covrigul ii ia M5-ul sau AMG-ul mult visat.

Edited by BMWdrifter
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...
frumos scris articolul dar prea exagerat. Deci scrii despre bmw ca si cum ai conduce o nava spatiala sau ceva unic, este doar o masina care in ultimii anii a cam cazut,, audi si mercedes sunt departe de bmw..oare ce zic aia cu mertzan si audi care sunt cu mult peste bmw si ca design si motorizare
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
da este foarte corect capu sus pai ce sunt eu vinovat ca am prioritate si pe rosu sau la stop?? am avut si alte masini si ma opream si la verde daca era nevoie:)) acum dau prioritate doar la bmw-uri restu sa mai astepte. si ce e vina mea? NU E ARMA CA AG-U NICI MASINA CA BMW-U. nu e vina mea ca bmw-u scoate pe banda masini cu prioritate:)))
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.