Jump to content

530dA e39


bedwap

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cu mandrie va prezint din nou atelajul, cred/SPER ca aici se vor opri si achizitiile, pana nu dau faliment :))

 

S-au adaugat:

 

- plafon negru Alcantara (pachetul complet)

- Oglinda interioara M5

- Oglinzi exterioare M5

- Perdeluta electrica (placa pe care e montata - Alcantara)

- Trimuri interioare Aluminium Look

 

Acum are in posesie rotile de iarna, am pus totusi o poza si cu cele de vara.

 

P.S. Scuze pt calitatea pozelor, sunt facute cu aifonu'.

 

 

sper ca nu te superi dar esti la fel de nebun ca si mine :console:

si eu zic tot timpu ca nu mai investesc in ea dar mai apare cate ceva tentant

 

ce sa zic cred ca e singurul e39 dupa forum care imi place la nebunie si sincer ma gandesc si eu la o trecere la un atelaj ca al tau :goodjob:

Edited by Cristi_VNC
Link to comment
Share on other sites

sper ca nu te superi dar esti la fel de nebun ca si mine :console:

si eu zic tot timpu ca nu mai investesc in ea dar mai apare cate ceva tentant

 

ce sa zic cred ca e singurul e39 dupa forum care imi place la nebunie si sincer ma gandesc si eu la o trecere la un atelaj ca al tau :goodjob:

 

:)) Stiu, eu chiar am momente cand sunt suparat pe mine ca nu ma pot opri. Speram ca de acum inainte sa termin cu "investitiile" pt. ca efectiv nu-mi mai doresc nimic la ea. Nu-i suport pe cei care isi prezinta masinile drept "full", nici a mea nu e, dar nici nu simt ca mi-ar mai lipsi ceva. In ideea asta am zis ca sper sa ma opresc ;))

 

Ma bucur ca-ti place masina, te astept cu drag in clubul e39! :D

 

Rog o parere vis-a-vis de schimbarea trimurilor interioare din negru in argintiu. Va place? Era totul prea inchis in interior.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dupa asteptari lungi si chinuitoare, am primit unda verde pt. schimbarea suspensiei (cea de pe masina mi-a dat in sfarsit motive sa o schimb). Prin urmare, masina a renuntat ieri la M Sports Suspension I si a primit un set OEM M Sports Suspension II. S-au schimbat deasemenea si toate flansele + aparatorile de praf. Rezultatele = :D :D :D

 

Ca aspect, s-a adaugat cam un centimetru la inaltime. Pe spate am comandat arcuri diferite fata de cele anterioare, deoarece intre timp pe masina se mai montasera DSP, perdeluta spate, cui remorcare - cateva kg bune in plus - iar programul de piese automat a generat un alt cod de arc (probabil ceva mai tare) dupa ce am bifat si optiunile amintite.

 

Ca performante, suspensia imbina exact ce mi-am dorit: fermitate, stabilitate - fara a renunta la confort.

post-2559-0-52158900-1325936777_thumb.jpg

post-2559-0-00489400-1325936787_thumb.jpg

post-2559-0-91153200-1325936798_thumb.jpg

post-2559-0-43874200-1325936811_thumb.jpg

post-2559-0-32329700-1325936820_thumb.jpg

post-2559-0-07834800-1325936830_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 tipuri. M I, M II, normala. M I si M II vin cu aceleasi arcuri, difera doar rigiditatea amortizoarelor, deci inaltimea e aceeasi.

Deasemenea, barele stabilizatoare difera la suspensia normala - M I - M II. La cea normala de ex. grosimea fata/spate e 23/13 mm, la M I e 24/14 mm, la M II e 25/15 mm.

 

gelu_bmw, multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.