Jump to content

Ce model e?


Smiley89

Recommended Posts

salut baieti.sunt nou pe aici si ash fii avut si io de pus cateva intrebari :blink: am 18 ani aproape sunt din craiova si am marele noroc de a-mi fii promis ai mei masina la 18 ani si bine`inteles ca ma gandesc la un bmw,cei drept la un m3 nu prea ma gandesc fiind mult prea scump *sa ma limitez in 20-25 de mii* intrebarea mea e care bmw se apropie ca design de m3,de preferat in 2 ushi,daca stiti sa imi spuneti si mie ce model e bmw`u din poza,va multumesc:)

post-2710-1161798951_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu eu doua BMW-uri de Arad pe forumul asta... care daca ar face copii ar iesi exact masina din poza. :)

143386[/snapback]

ar trebui sa faca copii impreuna, ma! si cica e greu :blink: gata cu offtopicu'

 

parerea mea e ca nu ar trebui sa te dai direct cu un bmw, fie el si 316. de masini peste 200 de cai nu mai zic nimic, eu le-as interzice celor care nu pot face dovada de macar 100,000 km parcursi, optional conditie sa fie si fara accidente, si cu un examen psihologic serios de tot. sper sa nu te superi pe mine, dar asa cred eu ca ar fi bine.

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa faca copii impreuna, ma! si cica e greu :blink: gata cu offtopicu'

 

parerea mea e ca nu ar trebui sa te dai direct cu un bmw, fie el si 316. de masini peste 200 de cai nu mai zic nimic, eu le-as interzice celor care nu pot face dovada de macar 100,000 km parcursi, optional conditie sa fie si fara accidente, si cu un examen psihologic serios de tot. sper sa nu te superi pe mine, dar asa cred eu ca ar fi bine.

143390[/snapback]

 

 

tocmai vroiam sa scriu acelasi lucru

Link to comment
Share on other sites

hm! nu va contrazic, aia nu e masina pt incepatori.

 

dar

 

viteza maxima este apropiata cu ce sugerati voi

franarea este mai buna

nr de airbaguri este acelasi

 

nu cred ca diferenta o face motorul, ci experienta.

 

daca el crede ca va putea face fata masinii, eu nu am nimic de zis.

intai ar trebui sa faca un drive test si daca nu se va speria, asta e... go ahead Smiley, indeplineste-ti visul. DAR MAI INTAI INVATA SA CONDUCI SI SA CONTROLEZI MASINA.

Link to comment
Share on other sites

La banii aia si varsta de 18 ani, sugerez parintilor sa iti cumpere un 118d nou full si cu multe airbaguri.

143396[/snapback]

 

Sustin si eu aceasta teorie. 118d sau 116i.

 

fara unu in 2ushi ca ala din poza nu ma las:)o sa am si io grija la inceput ce naiba:)

143398[/snapback]

 

Ala e un E46 cabrio. Cred c-a existat si E46 320Cd. 150 CP. Dar exista si Coupe.

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt de aceeasi parere... omule, din cate spui banii nu sunt chiar o problema si parinti se pare ca iti fac cam toate poftele :blink: Prea multi copii mor pe strazile patriei... Stiu ca zici ca lasa ca eu o sa am grija, ca am sa conduc prudent... dar cum spuneai si tu.. tentatia e prea mare. Si pedala la un BMW nu e facuta sa aiba o cursa numai de 20%... asa ca ai sa fii tentat sa vezi ce face masina cand o sa ii faci cunostinta cu podeaua (la pedala) si o sa iti placa rezultatul... si o sa faci din ce in ce mai des... si la experienta pe care o ai, Doamne fereste de o greseala. Ia-ti o masina mai linistita pe care sa o omori un an 2, sa inveti sa conduci si apoi treci pe BMW. Sa stii ca permisul nu te face sofer... ci experienta.
Link to comment
Share on other sites

thebe...nu ma supar normal..da e prea mare tentatia,nu pot sa ma abtin sa-mi iau altceva daca ai mei mi-au promis,poate ca oricine ar proceda asa in locu meu

143395[/snapback]

tocmai, fa bine si te abtine, ca altfel toti restu' o sa conducem mai nervosi de frica ca poate vine un copil necopt si inconstient cu ghiuleaua la urmatoarea intersectie. inca o data, nu ma refer neaparat la tine, dar mai vezi si tu pe la stiri, nu cred ca a fost vre-o zi vara asta sa nu dea coltu' macar cite unu din asta (sau inocenti pe care i-a accidentat). poate ca nu toti ar proceda la fel. oricum, eu sint de parere ca si parintii care le iau copiilor fara experienta asa ceva sint inconstienti rau de tot.

Link to comment
Share on other sites

nush..io anu asta am avut un motor aprilia pe care am mers 6 luni si inca sunt viu:) si maicamea mia promis ca daca il vand acuma in iarna imi da bani sa imi iau yamaha r1 dar si-a dat si ea seama ca e mult prea periculoasa si a zis ca sa ma linisteasca sa imi ia ce masina vreau io numai sa renuntz la motor si stiti si voi bine cum e..varsta..teribilismu..sa iesi in evidentza...io zic asa..un bmw poate sa mearga si cu 70-80 cum si un cielo prinde 160...daca e sa nu am capu pe umeri si sa fiu nebun 160 prin si cu cielo...nush ce sa zic..
Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa se inventeze "parental control" la masini :blink:

Cu motocicleta aveai sanse destul de mici sa omori pe altcineva in afara de tine, cu masina e mult mai usor.

 

Incearca sa iesi in evidenta cu altceva, nu cu o masina luata din banii parintilor.

 

Mie imi este si frica sa merg cu masina vineri sau sambata seara prin Craiova. In fiecare weekend se intampla 2-3 accidente, de multe ori foarte grave. Fara suparare, dar tu pari ca ai avea exact profilul necesar pentru astfel de accidente. Sper sa ma insel.

Link to comment
Share on other sites

OT -

poti incerca si 180 cu cielo :) asa am facut acum vreo 10 ani si a trecut un ursulet pe langa mine de credeam ca am 50. mai statea ala si cu mana pe trapa, sa se racoreasca :blink: ce vremuri...

 

revenind, sotia mea a inceput sa conduca lpe un 325i si nu au fost probleme. acum, dupa 10ani, are o masina noua de 100 cp :)

 

nu cred ca varsta e importanta, ci responsabilitatea. stiind ca esti calare pe o bomba, te vei putea abtine sa o arunci in aer?

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

nush..io anu asta am avut un motor aprilia pe care am mers 6 luni si inca sunt viu:) si maicamea mia promis ca daca il vand acuma in iarna imi da bani sa imi iau yamaha r1 dar si-a dat si ea seama ca e mult prea periculoasa si a zis ca sa ma linisteasca sa imi ia ce masina vreau io numai sa renuntz la motor si stiti si voi bine cum e..varsta..teribilismu..sa iesi in evidentza...io zic asa..un bmw poate sa mearga si cu 70-80 cum si un cielo prinde 160...daca e sa nu am capu pe umeri si sa fiu nebun 160 prin si cu cielo...nush ce sa zic..

143484[/snapback]

 

Ia un 118d si o sa-ti placa. Nu e deloc lenes si e o etapa in viata dupa care o sa-ti para rau daca o sari. 200 km/h viteza maxima si 10 secunde pentru 0-100 km/h sunt super suficiente. Sau 116i cu 200 km/h viteza maxima si 10.9 secunde pentru 0-100 km/h, e suficient pentru orice drum in Romania.

Link to comment
Share on other sites

romulus o sa ma uit de poze sa vad cum e pe net..da boala mea e sa fie cu 2 ushi si sa semene cu aia din poza..sunt cateva si prin craiova da nush ce modele sunt..sorrin poate stii tu cateva din ele daca zici ca eti din craiova..ala cu sya negru decapotabil...mai e unu cu wlf argintiu...stiu cumva de care`s?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.