Jump to content

RETROFIT pentru diverse componente si functii OEM


Recommended Posts

cat m-ar costa un retrofit cu de toate ca si pret final pt oglinzi rabatabile electric ?!

magazinul meu are asa ceva pe stoc la ora asta :good:

la numai 700 de lei poti cumpara doua oglinzi complete 100% cu rabatare electrica,modulul de rabatare din bord si butonul de rabatare

e timpul sa ai masina ,asa cum ti-o doresti :yahoo: (da-i in ma-sa de bani)

edit

am uitat cuvantul magic

totul e OEM :thumbsup:

Edited by dee-low
Link to comment
Share on other sites

Ceva noutati cu high beam assistant pt e90?

din pacate nu... Am o vaga impresie ca nu te pot ajuta deocamdata...

 

 

cat m-ar costa un retrofit cu de toate ca si pret final pt oglinzi rabatabile electric ?! imi trebuiesc neaparat oglinzi electrice sau le transformi pe cele existente

ti-au raspuns @BRANDEX si @robytza: ai nevoie de set complet de oglinzi rabatabile + modul + buton + mufe si cablaje... Pe care vad ca le are dee-low la un pret bun...

Link to comment
Share on other sites

Merci! Inca 2-3 ca tine si ramanem fara scule... Glumesc desigur :laugh:

 

Salut,

Cine poate sa ma ajute si pe mine? Am un e46 nonfacelift si nu are oglinzi incalzite, si vreau sa ii pun. Sa imi zica si mie cineva etapele si ce imi trebuie ca zic eu ca ma pricep cat de cat sa montez singur.... ms

daca te pricepi sa introduci pini de siguranta in tabloul de sigurante, sa treci cu firele prin burdul usilor, atunci restul nu e greu

Link to comment
Share on other sites

Si se gaseste la BMW un retrofit original sau trebuie sa pun eu fire de la mine? ms inca odata

nu am auzit inca de un kit retrofit pt asa ceva... :huh:

 

dar nici nu este nevoie sa arunci cu banii, vei avea nevoie de:

- pini-mama,

- pini pt sigurante,

- papuci pt lamelele oglinzlor,

- fire de 2 culori (diferite, normal :D ), cate 2 m din fiecare (ca sa ai de-ajuns)

- multa rabdare, mai ales cand desfaci fetele de usi si airbagurile

- indemanare si ceva experienta cu firele (mai ales pe partea de conexiuni/lipituri/izolatii)

- ceva imagintie 3D cand vei trece cu firele prin usi si prin mansoanele de cauciuc ce leaga usile de caroserie

 

daca ai nevoie de instructiuni suplimentare, suna-ma si iti explic ce trebuie sa faci... nu e foarte complicat, nota de dificultate e undeva la 7/10, doar ca trebuie sa stii ce faci si cum se defac toate plasticele... daca este prima data cand desfaci o usa, un torpedou, sau cand scoti o oglinda, NU iti recomand sa lucrezi dupa ureche, neasistat.

 

salut.m-ar interesa daca se poate face retrofit pe un e90 320d la oglinzi sa fie rabatabile si ptr cruise control..multumesc anticipat

in principiu da, dar s-a mai discutat mai in urma cu cateva pagini... trebuie sa schimbi tot ansamblul volanului pentru cruise control... si nu cred ca vrei sa faci asta (costa foarte mult ! )

:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Cine poate sa ma ajute si pe mine? Am un e46 nonfacelift si nu are oglinzi incalzite, si vreau sa ii pun. Sa imi zica si mie cineva etapele si ce imi trebuie ca zic eu ca ma pricep cat de cat sa montez singur.... ms

Te-ai descurcat? Daca nu, da-mi un telefon sa iti spun ce ai de facut... Altfel, e destul de mult de scris ... :)

Link to comment
Share on other sites

Acolo se pun pini cu fire in ambele mufe. Daca se trece doar firul direct din masina in usa (prin burduf) firul nu va avea viata lunga.

Asa si facem, dar tot trebuie trecut prin manson

 

XXL ti-am trimis un pm

Primit, raspuns...

 

XXL, ia zi-mi de ce am nevoie ca sa fac oglinzile sa fie rabatabile electric ...din cheie... am modul confort. :)

oglinzi rabatabile, modul+mufe, cablaje, papuci, pini, joystick cu buton rabatabile, eventual geamuri oglinzi incalzite (daca nu ai, e pacat sa nu punem faca tot umblam pe-acolo)

Link to comment
Share on other sites

Salut!XXL.as vrea sa stiu daca si unde pot sa ma leg la monitor cu o camera de marsarier(o schema ceva)

eu am un e38 cu navigatie 16:9 de pe un e39 din 2001 cu BM54.Multumesc!

 

poti pune doar daca ai si modul tv oem sau un multimedia adaptor aftermarket (de la 250 eur in sus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.