BMWClub: Articol: Atunci cand totul e cuprins intr-un singur cuvant: F U N! - BMWClub

Jump to content

• 5 Pages +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Articol: Atunci cand totul e cuprins intr-un singur cuvant: F U N!

#81 User is offline   All 

• Membru
  • Group: Members

Posted 01 January 2017 - 20:43

View Postpig, on 01 January 2017 - 18:32, said:

Am o experienta destul de indelungata cu masini bmw si pot aprecia ca acest FUN este extrem de costisitor...nu va luati bmw uri decit daca aveti un venit destul de mare pentru a le intretine(totul este triplu la pret decit concurenta audi,mercedes etc) si binenteles artificial mentinute tot de noi...

masinile bmw peste 8 ani sunt extrem de defectuoase deci din nou nici un FUN (doar detinatorii stiu asta)

cred ca e timpul sa demontam miturile sa coborim cu picioerele pe pamint se sa comunicam real intre noi este FUN doar pentru cei care si permit o masina noua aproape noua sau tinjesc dupa una.

p.s. am observat ca serviceurile deasemenea cam in fiecare judet sunt extrem de scumpe si extrem de proaste(informatii de pe forum) exista doar un fel de aura magica in jurul lor dar se dovedesc un balon de sapun

1. E dezamagitor ca in 2016 inca sunt persoane care folosesc â din i in interiorul cuvintelor. ("pamint")
2. Service-urile nu au nicio legatura cu marca pe care o detii, nu e vina noastra ca ai ajuns tu in service-uri proaste. Puteai sa ai Logan si sa ai la fel de multe probleme cu mecanicii si serviciile oferite.
3. Este aseamantor la costuri cu alte marci premium (Audi/Mercedes). Daca tu consideri ca piesele pentru Bmw sunt de trei ori mai costisitoare atunci este evident ca habar nu ai despre ce vorbesti. Daca te apuci sa compari seria 7 cu C classe si A4, atunci cu siguranta Bmw-ul va fi mult mai costisitor de intretinut, dar cand faci comparatii de intretinere le faci cu modelul echivalent al celeilalte marci.
4. Nu trebuie sa iti iei Bmw nou ca sa te bucuri de el, ba chiar este un dezavantaj destul de mare sa il iei cu 0km pentru ca isi pierd valoarea extrem de repede. Daca dai 40 000 euro pe un F30 in 2013 dupa exact 3 ani de-abia se vinde cu 15-20k daca are dotari serioase.
5. Daca vrei costuri decente nu te arunci la seria 5/7/X. Intretinerea unui Bmw este asa cum iti propui tu sa fie. Daca iei un seria 1/3 mai vechi de 5-6 ani intretinerea este foarte ok, comparabila cu marci mult inferioare.

Poti sa dai cateva exemple in care ai platit de trei ori mai mult pe piese decat ai fi facut`o la Audi/Mercedes?

This post has been edited by All: 01 January 2017 - 20:46

0

Share this topic:

• 5 Pages +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users