Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

Va rog sa-mi spuneti cat costa 2 amortizoare fata si flansele pentru un bmw e90 320d seria PY58685.

Multumesc.

 

 

Buna ziua

 

Aveti PM.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

 

V-am trimis un PM

Buna ziua,

 

Aveti proforma pe PM.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Ma intereseaza retrofit kit pentru BMW E60, VIN: CR27498. Pret kit + manopera.

Multumesc!

 

LE: am uitat tocmai ce era esential: retrofit kit interfata iPod. De asemenea, ma intereseaza sa stiu daca interfata respectiva permite ulterior comandarea iPod-ului prin intermediul iDrive.

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Cu exceptia celor care au trimis pm nu vad ce ce raspunsurile nu pot fi publice.

Buna ziua,

 

Am retrimis pe PM din 2 motive:

- reply la un alt pm

- factura proforma este atasata si personalizata pentru ca sunt si solicitari de reparatii care nu se afla in lista de reparatii din oferta la care totusi se poate obtine un pret atractiv.

 

Daca doriti sa aflati o informatie cu privire la o reparatie necesara masinii Dvs va asteptam cu detalii.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua,

Ma intereseaza retrofit kit pentru BMW E60, VIN: CR27498. Pret kit + manopera.

Multumesc!

 

Buna ziua,

 

Imi puteti spune ce retrofit doriti sa montati pe masina Dvs ?

Va multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Colegul Myx cred ca voia sa spuna ca ar fi util pentru ceilalti membri ai forumului sa vada preturi pentru diverse componente (generic), asa incat sa fie relativ usor de comparat. In plus, ar fi o dovada de transparenta, in avantajul dumneavoastra. Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Colegul Myx cred ca voia sa spuna ca ar fi util pentru ceilalti membri ai forumului sa vada preturi pentru diverse componente (generic), asa incat sa fie relativ usor de comparat. In plus, ar fi o dovada de transparenta, in avantajul dumneavoastra.

 

Buna ziua,

 

Campania de oferte speciale la diferite modele este destul de complexa in sensul ca preturile difera in functie de model/vechime si de reparatie.

Pe scurt:

- la E53/E60/E90/E70 la revizii se ofera un discount la piese de pana la 25 % daca se monteaza piesele la un dealer Automobile Bavaria Group

- la E53/E60/E83 exista o lista de operatii (scimb ulei CVA,inlocuit amortizoare,inlocuit baterie etc)care au discount intre 5 si 15 % la toata raparatia (piese si manopera). In afara de lista de reparatii din oferta, daca clientul este un client fidel si/sau a achizitionat BMW/Mini de la noi poate beneficia de preturi speciale si la alte reparatii chiar daca acestea nu sunt cuprinse in aceea lista.

 

De aceea este mai usor sa primeasca fiecare solicitatnt proforma pe mail sau pm.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Edited by BMWAS
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Am editat in postul initial: retrofit interfata iPod

Multumesc,

 

Buna ziua,

 

Pretul kitului este 1382 ron, tva inclus. Daca va decideti sa il montati la o locatie Automobile Bavaria, montajul (aproximativ 2 ore) si codificarea modulului este gratuit.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

am un BMW seria 5 E60 Lci, 520d VIN CW74269.

 

Masina a fost cumparata de noua de la cei de la BanatCar Timisoara. Din pacate nu am optiunea Cruise control.

 

Imi puteti spune va rog cat ar costa un retrofit si cat timp ar dura toata operatiunea? Intra in oferta dumnaevoastra?

 

Si inca o intrebare: dupa VIN, masina intra la recall-ul legat de plasticul de la baterie?

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Pretul kitului este 1382 ron, tva inclus. Daca va decideti sa il montati la o locatie Automobile Bavaria, montajul (aproximativ 2 ore) si codificarea modulului este gratuit.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

Va rog sa-mi raspundeti si la intrebarea din primul post: iPod-ul va putea fi controlat din iDrive?

Multumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa-mi raspundeti si la intrebarea din primul post: iPod-ul va putea fi controlat din iDrive?

Multumesc frumos.

Buna ziua,

 

Da, lista cu fisierele de pe I-Pod va putea fi accesata cu ajutorul I-Drive.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

Buna ziua,

 

am un BMW seria 5 E60 Lci, 520d VIN CW74269.

 

Masina a fost cumparata de noua de la cei de la BanatCar Timisoara. Din pacate nu am optiunea Cruise control.

 

Imi puteti spune va rog cat ar costa un retrofit si cat timp ar dura toata operatiunea? Intra in oferta dumnaevoastra?

 

Si inca o intrebare: dupa VIN, masina intra la recall-ul legat de plasticul de la baterie?

 

Buna ziua,

 

Teoretic se poate pune cruise control dar trebuie sa ma uit peste lista de dotari a masinii Dvs. Acest retrofit nu este inclus in oferta dar voi lua legatura cu colegii de la Banat Car pentru o oferta atractiva.

Veti primi un raspuns maine si pentru verificarea existentei vreunei actiuni tehnice deschise pentru masina Dvs.

 

O seara placuta.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna seara! Reglare geometrie pentru 320d e90 KU38498?

Buna ziua,

 

Geometria pentru masina Dvs, costa pana la sfarsitul campaniei 193.28 ron (tva inclus).

Sa imi comunicati la ce dealer din Bucuresti doriti sa ajungeti pt a le transmite oferta pt Dvs.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

 

de schimbat galerie admisie bmw e92 P066432. piesele necesare + manopera. multumesc!

Buna ziua,

 

Astazi aveti proforma.

 

O zi buna.

 

AB Aftresales

Edited by BMWAS
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

am un BMW seria 5 E60 Lci, 520d VIN CW74269.

 

Masina a fost cumparata de noua de la cei de la BanatCar Timisoara. Din pacate nu am optiunea Cruise control.

 

Imi puteti spune va rog cat ar costa un retrofit si cat timp ar dura toata operatiunea? Intra in oferta dumnaevoastra?

 

Si inca o intrebare: dupa VIN, masina intra la recall-ul legat de plasticul de la baterie?

 

 

Buna ziua.

 

Se poate monta retrofit de cruise control pe masina Dvs. Va trimit proforma pe pm cu comentarii pentru ca unele piese depind de dotarea existenta acum pe masina Dvs.

In ceea ce priveste actiunea tehnica, pe masina Dvs figureaza ca fiind deschisa aceasta actiune tehnica. Va rog sa va adresati-va celor de la Banat Car pentru efectuarea acesteia. Totodata veti primi informatii cu privire la ofertele de preturi la revizii si alte operatii pentru E60.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

va rog frumos sa imi spuneti:

-pret geometrie BMW E46 325ti fv36270

-Daca geometria se face conform TIS

Multumesc

 

de asemenea daca se pot monta unele piese care sunt aduse de mine .

 

Buna ziua,

 

Pretul la geometrie este de 176 ron tva inclus.

Geometria se face cu soft de la BMW care are aceleasi valori care le gasiti TIS dar mai contine si alte valori. Sistemul este KDS II.

 

Nu se pot monta piese aduse de Dvs decat daca sunt achizitionate de la un dealer Automobile Bavaria.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

ok,daca imi puteti trimite o proforma,dealerul unde doresc sa fac aceasta operatiune este Automobile Bavaria Baneasa,banuiesc ca nu mai sunt si alte costuri conexe aferente acestei operatiuni.(gen verificat articulatii).

masina trebuie sa fie cu rezervorul plin banuiesc?Greutatile le aveti dumneavoastra banuiesc.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

ok,daca imi puteti trimite o proforma,dealerul unde doresc sa fac aceasta operatiune este Automobile Bavaria Baneasa,banuiesc ca nu mai sunt si alte costuri conexe aferente acestei operatiuni.(gen verificat articulatii).

masina trebuie sa fie cu rezervorul plin banuiesc?

 

Buna ziua,

 

Am o mentiune: putem face geometria doar daca masina are suspensie BMW (standard, sport, M sau Perfomance)

Daca doriti o programare la Baneasa o sa solicit acest lucru si va voi comunica data. Alte costuri nu sunt, daca doriti va putem face verificarea articulatiilor, gratuit.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Edited by BMWAS
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Ma intereseaza pretul pentru schimb ulei 0w40 , filtru ulei si filtru aer si buji la un e92 325i vin ps93713

Operatiunea ar trebui sa o fac la autotransilvania cluj.

multumesc.

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

din pacate masina nu mai are suspensia sport cu care a venit din fabrica,in momentul de fata are o suspensie H&R Cup Kit care a coborat cu apox 1-1,5 cm masina fata de setarile de fabrica,la o masuratoare aproximativa masina se incadreaza in limitele date de TIS.As dori daca se poate face o programare in aceste conditii Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Geometria pentru masina Dvs, costa pana la sfarsitul campaniei 193.28 ron (tva inclus).

Sa imi comunicati la ce dealer din Bucuresti doriti sa ajungeti pt a le transmite oferta pt Dvs.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

 

 

 

 

La BMW Filaret as vrea sa o fac...sapt viitoare, pe miercuri daca se poate, sau trebuie sa sun eu pentru programare?

Link to comment
Share on other sites

La BMW Filaret as vrea sa o fac...sapt viitoare, pe miercuri daca se poate, sau trebuie sa sun eu pentru programare?

Buna ziua,

 

Dealerul BMW Filaret nu este in reteaua Automobile Bavaria Group si nu va pot face o programare acolo.

Daca doriti o programare la AB Baneasa, AB Otopeni sau MHS Militari, va rog sa imi comunicati.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Dealerul BMW Filaret nu este in reteaua Automobile Bavaria Group si nu va pot face o programare acolo.

Daca doriti o programare la AB Baneasa, AB Otopeni sau MHS Militari, va rog sa imi comunicati.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

E vreunul din aceste reprezentante unde mi se permite sa asist la operatiune?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.