Jump to content

Primul meu bmw e60


CATALIN9215

Recommended Posts

Frumoasa masina.

Nu e 2007, e 2006 poate. Este complet nonLCI. Atat exterior cat si interior.

Cele 2007 cu M47 sunt deja LCI si au bari si faruri de LCI. La fel si panoul de clima, de lumini si ceasurile.

Dar ai noroc cu motorul. M47 e cel mai bun motor de 2 litri diesel al bavarezilor.

Sa te poarte sanatos!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Masina e 2006 luna a 11-a,dar in acte e 2007 deoarece atunci a fost prima oara inmatriculata

Nu se compara cu e90,este mai spatioasa,are alt comfort,e un pic mai lenesa

Dupa masina am fost eu

 

Nu am mai postat de mult,masina a primit un schimb complet de filtre MANN si ulei castrol (800lei cu tot cu manopera),urmeaza placute de frana fata-spate,folii pe geamuri si boxele deoarece au un sunet foarte naspa.In comparatie cu renaultul care il mai am in posesie sunetul de pe renault este net superior

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

o masina frumoasa, sa ai noroc de ea, fara incindente neplacute ! si eu am facut trecerea de la e90 la e60, una foarte placuta de altfel, datorita confortului, spatiului interior, dimensiunii portbagajului.O adevarata placere sa pleci la drum cu un e60 :thumbsup:

 

 

Fiind vorba de acelasi motor de 2.0d, pot spune ca e o idee mai lenesa ca e90-ul, insa o resoftare o transforma intr-o masina cu performante cel putin decente.

Link to comment
Share on other sites

163 de cai are motorul,in acte are 150 de cai ,dar dupa ce am verificat la bmw la bucuresti mi s-a confimat ca este cel de 163 de cai si acel power reduction a fost scos

se poate verifica si pe seria de sasiu : CX26743,CA ESTE MOTORUL DE 163

Astazi urmeaza sa ii schimb un bec la angel eyes si sa ceruiesc masina cu ceara de la vs platinum speciala pentru iarna

Edited by CATALIN9215
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Am schimbat capetele de bara la masina...am pus marca TRW(120lei/bucata)

manopera pentru inlocuit 50 lei

unghi de fuga 85 lei

Masina a mai primit si folie Llumar ATR cu garantie 10 ani-400 lei

http://thumbnails105.imagebam.com/46502/a62b77465014930.jpg http://thumbnails105.imagebam.com/46502/53f5db465014933.jpg http://thumbnails105.imagebam.com/46502/bcc278465014944.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
Acu 2 zile a primit revizie completa cu ulei castrol ,filtre MAN si placute fata ATE(cost filtre+ulei=750lei+300lei placutele de frana cu senzorul de uzura).La urmatorul schimb ma tenteaza sa incerc discurile de frana ventilate cu placute ceramice.Cat de curand urmeaza sa ii schimb bateria .Masina in prezent are 206000 km si se comporta exemplar.Eu sunt foarte multumit de acest model,si pot spune ca este peste e90 NFL din 2006 care l-am avut inainte. Edited by CATALIN9215
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.