Jump to content

F10, 525dA, doi-zero


mcliviu

Recommended Posts

Really? :poke:

Tu ori fabulezi ori nu ai habar despre ce e vorba!

Pune o poza cu reglajele astea,poate scaunele tale sunt mai speciale

L.E. Am vazut acum pozele din primul post,nici vorba de ce zici tu

 

Ai dreptate, nu am habar. Nici n-am vazut vreodata scaune comfort! Daca citesti ce am zis prima data, si nu te mai agiti asa, o sa intelegi. Am spus ca au mai multa sustinere laterala. Nu am spus ca au mai multe reglaje, sau altceva. Am spus ca se regleaza si pozitia spatarului si pernele laterale la cele pe care le am eu. :thumbsup: Relax.

Edited by mcliviu
  • Like 2
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa mai citesti o data postul cu nr.24..

"Se umfla,se regleaza" tu ai scris,nu eu..cum se regleaza pernele laterale?Te apesi pe ele?

M-ai vazut cumva agitat?Stai linistit,sunt foarte relaxat!

 

Pernele laterale (de la spatar) si spatarul se regleaza. Nu se regleaza ca la cele comfort, dar se regleaza. Eu asta am zis.Nu e nicio competitie aici. Nu am spus niciodata ca cele sport sunt mai bune decat cele comfort. Si eu eram setat pe comfort, dar in combinatia asta am ales sport de data asta. Nu stiu, poate pentru ca cele comfort sunt doar cu piele, si mi se parea ca alunec cumva pe ea, nu stiu... Iar la sezut, nu ai cum sa spui ca cele comfort au sustinele laterala mai buna decat cele sport, ca nu au. Cam atat.

Edited by mcliviu
  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Eu ma opresc,nu duce nicaieri discutia asta,iti schimbi vorbele in fiecare post de parca ai fi pe un forum de gradinita.Ba ai zis,ba n-ai zis,nici tu nu stii cum sa o mai dai.

Sunt si eu curios totusi la ce te-ai referit cand ai zis ca se regleaza?La faptul ca poti sa dai spatarul/scaunul pe fata/spate?

Scrii numai aberatii si citez :"nu se regleaza ca la cele comfort dar se regleaza"....despre ce fel de reglaj e vorba?cu mintea?

Macar ai putea sa recunoști ca ai luat toti campii la plimbare..

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Este diferenta la interior ca si aspect, dpdv functionalitti cam tot pe alea le folosesc :-))) ceasurile sunt si ele misto. Volanul este pe lista, o sa vad pe viitor. Poate sa si inlocuiesc rotile de vara cu altele, dar asta e in plan secundar. Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

Merci! ðŸËĹ  M-ai prins!

De fitza (ca e acolo) mai pun un desen animat pentru copil cand suntem in trafic. Cel mai mult folosesc combox-ul (pe care masina il avea oricum), dar na, e bine ce e cu plus. Navigatia nu am folosit-o niciodata (mi-e lene sa pun acolo adresa), si cel mai probabil nici nu o voi folosi decat fff rar - e comod cand mergi undeva la in drum mai lung, pentru drumuri scurte e ineficient dpmdv. M-ar ajuta sa vad mail-urile cand am telefonul in buzunar, dar inteleg ca pe ios nu merge din nu stiu ce cauza (nu am retinut). Ceasurile mi se par mai misto decat cele standard in schimb. ðŸËÂ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Salut,

 

Ca sa nu deschid thread nou, ma gandesc sa intreb aici intai, poate gasesc raspunsurile la cateva intrebari:

 

1. Incalzirea in scaune fata - la E60 aveam setari in iDrive pentru incalzirea sezutului/spatarului, am constatat cu dezamagire ca la F10 lipsesc aceste setari. Se poate coda?

 

2. Ma bate gandul la retrofit bancheta incalzita; a facut cineva asa ceva la F10? Nu ma intereseaza aftermarket.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am zis ca scriu aici jurnalul complet al masinii. km 146k. N-am mai facut nimic la masina (merge brici), insa au facut altii...

 

...meanwhile in GR (nu grecia, ci Giurgiu)....

 

Un tractorist (conducator profesionist, dar fara permis de tractor), cu alcoolemie de 0.28 vecin de-al socrilor, s-a gandit ca ar fi interesant sa vada daca poate urni 2 remorci pline cu grau. Masina mea era parcata de 5 minute, urma sa plec. A facut o manevra de "profesionist" si utilajul a cedat. Avea dovada ce circulatie pentru un dosar de ucidere din culpa a unei batrane. Restul e can-can, las pozele sa vorbeasca. Este a treia oara, si a treia masina care imi este avariata in parcare... Daunele, probabil undeva la 3k....

 

 

 

 

post-9582-0-14873500-1469442874_thumb.jpg

post-9582-0-25403700-1469442875_thumb.jpg

post-9582-0-14750300-1469442876_thumb.jpg

post-9582-0-24453700-1469442877_thumb.jpg

post-9582-0-13206500-1469442878_thumb.jpg

post-9582-0-73879700-1469442878_thumb.jpg

post-9582-0-77795500-1469442879_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si totul pe banii tai ? Ai putut face vreo intelegere cu "omul" ala? Pfff

 

Nu exista nicio metoda legala de a face vreo intelegere cu omul. Reparatiile pe banii mei, adica pe casco.Aviz amatorilor cu masini de 20-30k care nu si le asigura. E suficient o data sa ti-o iei asa, si asta sa spunem ca este o dauna minora, care in mod normal, se poate rezolva mai ieftin daca nu iei piesele noi (gen capota din dezmembrari si bara nu stiu de unde)...

Edited by mcliviu
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu exista nicio metoda legala de a face vreo intelegere cu omul.

 

Exista in schimb avocat ->proces distrugere -> poprire venituri/executare solita. Este drept dureaza vreo 4-6luni.

 

Daca zici ca e vecin si faci pe CASCO macar sa il pui la ceva munci in gospodarie sa isi scoata parleala :-)

...asta daca nu se duc cei de la casco peste el.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Este un vecin mai cu...probleme...destul de mari... Nu vreau sa am ceva de-a face cu el, vreau sa nu se mai urce la volan. Punct. Se puteau intampla lucruri mult mai grave, si inconstienta de care a dat el dovada, m-au determinat sa nu cad la niciun fel de invoiala cu el, desi in mod normal stiu ca traim intr-o nenorocita de tara, si nimeni nu-si inregistreaza masinile agricole din cauza taxelor nejustificat de mari. Copilul meu se plimba cu bicicleta pe strada aia. Putea fi pe strada acolo, sau la poarta pe banca... nici nu vreau sa ma gandesc la aceste scenarii...

 

Cu siguranta asiguratorul se va indrepta impotriva lui pentru recuperarea daunelor, iar eu va trebui sa ma constitui parte civila in dosar sa imi recuperez banii reprezentand fransiza. Orice varianta alternativa inseamna un stres pe care nu sunt dispus sa il iau asupra mea. Sunt fiare, se repara.

 

Acum, am o alta problema: referitor la inlocuirea capotei/barei: acestea vor fi clar noi, si vor fi vopsite de un atelier. Cu siguranta la niciun atelier nu se poate aplica vopseaua printr-un proces tehnologic similar celui de fabrica. Stiti daca pot comanda bara/capota la culoare?

 

Merci

 

 

 

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.